Κτηνιατρική vs Φυσική (ΑΠΘ)

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Aυτό θυμάμαι ήταν και το πρόβλημα της σχολικής βιολογίας όπως και της ιστορίας. Απόδοση με λέξεις του βιβλίου γιατί δυστυχώς ο μέσος Έλληνας αποκλείεται να βρει επιστημονικά συνώνυμες λέξεις όταν μαθαίνει το κείμενο. Θυμάμαι αμυδρά ο καθηγητής της Βιολογίας Κατεύθυνσης να μας επισημαίνει ότι θα πρέπει τις τεχνικές ανασυνδυασμένου DNA να τις αποδίδουμε επακριβώς με τη σειρά του βιβλίου. Είχαμε φτάσει στο σημείο να λέμε τη θεωρία ο ένας μαθητής στον άλλο με κάρτες για να πετύχουμε το βέλτιστο βαθμό παπαγαλίας. :hehe:ν

Ενημερωτικά, η Κτηνιατρικη δεν είναι μόνο αγάπη και στοργή στα ζωάκια, αλλά και μπριζόλες και σφακτηνιτ
master μπορεις να κανεις οοππυ θελεις απ οπου
Πολύ σωστά και εκτός αυτών , θα χρειαστεί να κάνεις ευθανασία και σε ζώα με μη ιάσιμες ασθένειες ή τραυματισμούς. Αν το αντέχεις αυτό πήγαινε. Επίσης για τη Φυσική @VohtheiaA , να μπεις στο τμήμα μόνο αν σου αρέσει γενικά η Φυσική σαν επιστήμη (να σου προκαλούν ενδιαφέρον οι περισσότεροι αν όχι όλοι οι κλάδοι συν της Αστροφυσικής) διότι τα υποχρεωτικά μαθήματα θα σου κάνουν μια εισαγωγή σε όλους κι αν δεις ότι δεν σου αρέσουν θα τα βρεις ΠΑΡΑ πολύ σκούρα. Μεταπτυχιακό στην Κοινωνιολογία δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις με αυτά τα πτυχία και δεν ξέρω αν θα σου είναι χρήσιμο , το ίδιο και για την ιστορία των Επιστημών.
θελεις αλλα δε 8α σου ειναι χρησιμο.
 

VohtheiaA

Νεοφερμένος

Η VohtheiaA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πολύ σωστά και εκτός αυτών , θα χρειαστεί να κάνεις ευθανασία και σε ζώα με μη ιάσιμες ασθένειες ή τραυματισμούς. Αν το αντέχεις αυτό πήγαινε. Επίσης για τη Φυσική @VohtheiaA , να μπεις στο τμήμα μόνο αν σου αρέσει γενικά η Φυσική σαν επιστήμη (να σου προκαλούν ενδιαφέρον οι περισσότεροι αν όχι όλοι οι κλάδοι συν της Αστροφυσικής) διότι τα υποχρεωτικά μαθήματα θα σου κάνουν μια εισαγωγή σε όλους κι αν δεις ότι δεν σου αρέσουν θα τα βρεις ΠΑΡΑ πολύ σκούρα. Μεταπτυχιακό στην Κοινωνιολογία δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις με αυτά τα πτυχία και δεν ξέρω αν θα σου είναι χρήσιμο , το ίδιο και για την ιστορία των Επιστημών.
Το γνωριζω για την ευθανασια αλλα εγω δεν ενδιαφερω να βιοποριζομαι απο την κτηνιατρικη αν παω θα παω γιατι θελω να αποκτησω γνωσεις ωστε να ειμαι σε θεση και ιδια να βοηθησω. Οσο για την φυσικη μου αρεσει παρα πολυ και επειδη εχει τον τομεα αστροφυσικης αστρονομιας και μηχανικης ενδιαφερομαι για το φυσικο του απθ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top