Κουκουλοφόροι

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,811 μηνύματα.
δημοκρατικό δικαίωμα, η ελευθερία σκέψης, έκφρασης και δράσης...:fss:

είναι φασισμός να υποδεικνύουμε με επιβλητικό ύφος, υποκειμενικές απόψεις ως αλαθητοφανείς και "ολόσωστες" χωρίς να έχουμε πραγματικά ονομαστικά επιχειρήματα απόδειξής τους καθώς και δυνατότητα απόδειξής τους...οι εικόνες των μοντάζ, οι συζητήσεις τύπου καφενείου (τα ξέρω όλα και τίποτα) και δεν ξέρωγωτι δεν μου λένε τίποτα...:fss: αρκετό βλητόχορτο διοξινών τρώμε στα 30 χρόνια μεταπολίτευσης :fss: σαν πολίτης αμφισβητώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
δημοκρατικό δικαίωμα, η ελευθερία σκέψης, έκφρασης και δράσης...:fss:

είναι φασισμός να υποδεικνύουμε με επιβλητικό ύφος, υποκειμενικές απόψεις ως αλαθητοφανείς και "ολόσωστες" χωρίς να έχουμε πραγματικά ονομαστικά επιχειρήματα απόδειξής τους καθώς και δυνατότητα απόδειξής τους...:fss:

συμφωνω απολυτα κι αυτο κανω εκφραζω ελευθερα την αποψη μου, καλα κανεις και το θυμιζεις γενικα γτ το χουμε ξεχασει πολυ σε αυτο το θεμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,811 μηνύματα.
αλλά ο μέγας φιλόσοφος Σωκράτης είχε πει ότι η άκρα δημοκρατία (ανομία=ελληνική πραγματικότητα) είναι σκέτη τυρρανία (σε ελεύθερη μεταφορά)...:fss:

...και ο νοών νοείτο...:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα κι αυτο κανω εκφραζω ελευθερα την αποψη μου, καλα κανεις και το θυμιζεις γενικα γτ το χουμε ξεχασει πολυ σε αυτο το θεμα;)
τι εγινε φιλε ειρωνευεσαι επειδη εκφραζω την αποψη μου??δημοκρατια δεν εχουμε??
-----------------------------------------
μπλα μπλα μπλα τα ιδια και τα ιδια...αναρχικοι και θα καιγαν περιπτερο τωρα οποιος σπαει το οτιδηποτε του δινουμε και τον τιτλο του αναρχικου κι ας ειναι οποιος να 'ναι στην πραγματικοτητα.
Αμα δεν τα βαλεις με την πηγη της δυσκολιας σου, στην περιπτωση αυτη αυτο που εσυ ονομαζεις εξουσια, τοτε πως θα προσπαθεις να λυσεις το προβλημα σου;Βαζοντας τα με ασχετους που δεν ευθυνονται ή εχουν μικρο μεριδιο ευθυνης και δεν ειναι το ουσιατικο προβλημα;
Ναι αγορι μου ετσι ησυχα στο σπιτακι στην καφετεριουλα με το καφεδακι και ενιοτε κανα βραδυ στο κωλαδικο για να χτυπησεις και κανα "γκομενακι" μηπως θες να σκαψεις και το λακκο σου να το χεις ετοιμο;
( εε ρε τι ακουμε..)
λεω να αρχισω να σκαψω τον δικο σου λακο και μετα θα δω τι θα κανω με τον δικο μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
τι εγινε φιλε ειρωνευεσαι επειδη εκφραζω την αποψη μου??δημοκρατια δεν εχουμε??
-----------------------------------------

λεω να αρχισω να σκαψω τον δικο σου λακο και μετα θα δω τι θα κανω με τον δικο μου!!

Ρε παιδιά ηρεμήστε.

Γίνεται μια συνεχής αντιπαράθεση ιδεών χωρίς ουσία.

Το πρώτο στάδιο για τη "σωτηρία" αυτού του τόπου είναι να ακολουθήσουμε τα βήματα αυτά.

1. Αναγνώριση της κατάστασης
2. Απαξίωση κάθε ιδέας που οδήγησε σε αυτήν (σύστημα στη δεδομένη περίπτωση)
3. Αντίδραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
6 μηνες μετα βλεπω τα ιδια ανιστορητα ατομα, τον fasdag, την καταδιωξιoμανη razorκατι και το πιτσαλο τον in flames ολος τυχαιως να τσακωνονται. Μιλαμε για μεγαλο παραληρημα. μπλα μπλα μπλα


all in all.

άλλο βία , άλλο βανδαλισμός.

το σπάσιμο μιας τράπεζας είναι βανδαλισμός , το σπάσιμο ενός κεφαλιού με το κλομπ του ματατζή είναι βία.

δεν πιστεύω στην βία. οι συνειδήσεις των ανθρώπων δεν αλλάζουν με την βία.

αλλά ποτέ δεν θα σταματούσα κάποιον κουκουλοφόρο που σπάει μία τράπεζα.

είναι πολύ κοντά η βία της τράπεζας που σου παίρνει το σπίτι με την και καλά βία του κουκουλοφόρου.

το γράψιμο ενός συνθήματος στον τοίχο , είναι βανδαλισμός.

ο βανδαλισμός έχει πολιτική υπόσταση.

η βία όχι. Και συχνά ασκείται σε μεγάλο βαθμό απο εξουσιαστικές αρχές.

πχ ΜΑΤ , κυβερνήσεις , στρατούς κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
all in all.

άλλο βία , άλλο βανδαλισμός.

το σπάσιμο μιας τράπεζας είναι βανδαλισμός , το σπάσιμο ενός κεφαλιού με το κλομπ του ματατζή είναι βία.

δεν πιστεύω στην βία. οι συνειδήσεις των ανθρώπων δεν αλλάζουν με την βία.

αλλά ποτέ δεν θα σταματούσα κάποιον κουκουλοφόρο που σπάει μία τράπεζα.

είναι πολύ κοντά η βία της τράπεζας που σου παίρνει το σπίτι με την και καλά βία του κουκουλοφόρου.

το γράψιμο ενός συνθήματος στον τοίχο , είναι βανδαλισμός.

ο βανδαλισμός έχει πολιτική υπόσταση.

η βία όχι. Και συχνά ασκείται σε μεγάλο βαθμό απο εξουσιαστικές αρχές.

πχ ΜΑΤ , κυβερνήσεις , στρατούς κ.ο.κ.
εισαι απολυτα σωστος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,811 μηνύματα.
4. προτίνουμε λύσεις και αντιπροτάσεις, διότι με τις διαπιστώσεις μόνο δεν αλλάζει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
4. προτίνουμε λύσεις και αντιπροτάσεις, διότι με τις διαπιστώσεις μόνο δεν αλλάζει κάτι...

Έχω 3 πιθανές απαντήσεις:

1. Ναι ρε. Απλώς συμπεριλαμβάνεται στο 3.

2. Αυτό που είπα ήταν το πρώτο που πρέπει να κάνουμε. Αυτό που λες είναι το δεύτερο.

3. Έχεις δίκιο.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top