Κινητό Sony Z2: Η εφαρμογή xperia έχει σταματήσει

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ και 1 χρόνο μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση ανά 10-15 μέρες, αλλά μια χαρά λειτουργεί το Ζ2 δεν έχω παράπονο, ούτε θέλω να το αλλάξω. Σπάνια τηλεφωνώ, περισσότερο για ίντερνετ το έχω και κανά sms ή e-mail(επειδή έχω σταθερό Nova και μιλάω από'κει).
Επικοινώνησα με Sony Center μου είπαν ότι μάλλον ειναι παλιό το λογισμικό άρα κ παλιο το κινητό και θα πρέπει να το αλλάξω με κάποιο καινούργιο αλλά δεν θέλω να αγοράσω νέο κινητό αυτή την περίοδο, τι να το κάνω άλλωστε αφού το χρησιμοποιώ ελάχιστα;
Υπάρχει περίπτωση το Ζ2 να κλατάρει μόνο του; Γιατί βγάζει αυτή την ειδοποίηση; Κάθε 15 μέρες περίπου... σπάνια να κολλήσει του κάνω Επανεκκίνηση κάθε εβδομάδα όλα καλά, no problem.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Εδώ και 1 χρόνο μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση ανά 10-15 μέρες, αλλά μια χαρά λειτουργεί το Ζ2 δεν έχω παράπονο, ούτε θέλω να το αλλάξω. Σπάνια τηλεφωνώ, περισσότερο για ίντερνετ το έχω και κανά sms ή e-mail(επειδή έχω σταθερό Nova και μιλάω από'κει).
Επικοινώνησα με Sony Center μου είπαν ότι μάλλον ειναι παλιό το λογισμικό άρα κ παλιο το κινητό και θα πρέπει να το αλλάξω με κάποιο καινούργιο αλλά δεν θέλω να αγοράσω νέο κινητό αυτή την περίοδο, τι να το κάνω άλλωστε αφού το χρησιμοποιώ ελάχιστα;
Υπάρχει περίπτωση το Ζ2 να κλατάρει μόνο του; Γιατί βγάζει αυτή την ειδοποίηση; Κάθε 15 μέρες περίπου... σπάνια να κολλήσει του κάνω Επανεκκίνηση κάθε εβδομάδα όλα καλά, no problem.
Θυμάμαι και εγώ που είχα προπερσι ένα Xperia E3 μου το έλεγε αυτό ανά 10 μέρες μέχρι που το λογισμικό κατέρρευσε και δεν μπορούσα ούτε το κινητό να ανοίξω να μαζέψω τις εικόνες μου 😂. Πάλι καλά τις είχα περάσει σε κάρτα SD. Αν έχεις δυνατότητα να αγοράσεις άλλο θα σου το πρότεινα, μιας και εγώ έτρεχα μετα να αγοράσω νέο κινητό
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θυμάμαι και εγώ που είχα προπερσι ένα Xperia E3 μου το έλεγε αυτό ανά 10 μέρες μέχρι που το λογισμικό κατέρρευσε και δεν μπορούσα ούτε το κινητό να ανοίξω να μαζέψω τις εικόνες μου 😂. Πάλι καλά τις είχα περάσει σε κάρτα SD. Αν έχεις δυνατότητα να αγοράσεις άλλο θα σου το πρότεινα, μιας και εγώ έτρεχα μετα να αγοράσω νέο κινητό
Δεν γλυτώνω την αγορά νέου κινητού δλδ... πφφφφ
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
:D Ανοιξα το παλιό μου lg nexus 5 και με το που εγκατέστησα μια εφαρμογή αυτό μπρίκαρε. Του κανω recovery ξαναεγκαθιστώ την εφαρμογή και ξαναμπρίκανε. Μετά είδα οτι η google εβγαλε ένα update 6.0.1 που όταν την ξαναεγκατέστησα δεν είχε πρόβλημα.

Η google γιατι ειναι η google έβγαλε security update σε μην υποστηριζομενη συσκευη. Στα αλλα το bug υπάρχει. Συμπέρασμα. Οταν το κινητό μας δεν παιρνει security update το αλλαζουμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top