Κατατακτήριες εξετάσεις ή πανελλήνιες για νηπιαγωγός;

elen

Νεοφερμένος

Η elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα,
Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθεια σας.

Είμαι 25 χρονών, είμαι πτυχιούχος μηχανικός και συνειδητοποίησα ότι δεν θέλω να ακολουθήσω αυτό το επάγγελμα...
Θα μου άρεσε να δουλεύω ως νηπιαγωγός. Ίσως το συνειδητοποίησα αργά! Αλλά καλύτερα τώρα, παρά στα 40 μου!
Είναι σχετικά δύσκολο να μπεις με κατατακτήριες? και γενικά ξέρετε τι παίζει με διορισμούς και προκηρύξεις ΑΣΕΠ?
Και το ερώτημα μου είναι, να δώσω πανελλήνιες ή να προσπαθήσω να μπω με κατατακτήριες....????

Γιατί θα πρέπει να επενδύσω σίγουρα 4 χρόνια ακόμα στις σπουδές μου.. Αξίζει?:ermm:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Εσύ είσαι μαθημένη στα δύσκολα οπότε τα 3 μαθήματα κατατακτηρίων θα σου φανουν απλά ( ειδικα τα μαθηματικα για νηπια).
Που να τρεχεις τωρα με μαθηματικα, φυσικη ,χημεια, λογοτεχνια πανελληνιων?
Απο εργασια ειναι δημοσιο. Αν ειχες το πτυχιο τωρα θα σε επαιρναν διοτι η αθηνα δεν εχει προσλαβει ακομα για την διχρονη προσχολικη. Και τα επομενα λιγα χρονια καλα θα ειναι , μετα θα στουμποσουν
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Αναμεσα σε παιδαγωγικό δημοτικής και νηπιαγωγών ποιο έχει καλύτερες προοπτικές απασχόλησης και απορρόφησης ως αναπληρωτής ?
 

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αναμεσα σε παιδαγωγικό δημοτικής και νηπιαγωγών ποιο έχει καλύτερες προοπτικές απασχόλησης και απορρόφησης ως αναπληρωτής ?
Το πρώτο. Αλλά θα πρέπει να είσαι διατεθειμένος να γυρίζεις όλη την Ελλάδα κάθε χρόνο για να μαζέψεις μόρια προϋπηρεσίας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top