Κατατακτήριες ΑΠΘ στο Τμήμα Ψυχολογίας

Viktoriaki

Νεοφερμένος

Η Viktoriaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά. Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω διάβασμα για τις κατατακτήριες του Δεκέμβρη για ψυχολογία στο ΑΠΘ. Δεν το έχω ξανακάνει αλλά όπου το αναφέρω μου μιλάνε για πολύ δύσκολα θέματα και ότι γενικά δίνεις και ξαναδινεις για να καταφέρεις να μπεις. Ισχύουν αυτά; Πρώτον και δεύτερον, έχει κανένας προτεινόμενα συγγράμματα;
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω διάβασμα για τις κατατακτήριες του Δεκέμβρη για ψυχολογία στο ΑΠΘ. Δεν το έχω ξανακάνει αλλά όπου το αναφέρω μου μιλάνε για πολύ δύσκολα θέματα και ότι γενικά δίνεις και ξαναδινεις για να καταφέρεις να μπεις. Ισχύουν αυτά; Πρώτον και δεύτερον, έχει κανένας προτεινόμενα συγγράμματα;
Δεν γνωρίζω να σου πω, αλλά άμα μπεις στην σελίδα του τμήματος σίγουρα θα έχει την ύλη που πρέπει να καλύψεις και τα προτεινόμενα συγγράμματα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω διάβασμα για τις κατατακτήριες του Δεκέμβρη για ψυχολογία στο ΑΠΘ. Δεν το έχω ξανακάνει αλλά όπου το αναφέρω μου μιλάνε για πολύ δύσκολα θέματα και ότι γενικά δίνεις και ξαναδινεις για να καταφέρεις να μπεις. Ισχύουν αυτά; Πρώτον και δεύτερον, έχει κανένας προτεινόμενα συγγράμματα;

Μπες στην ομαδα "ΚΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΘ" και θα σε ενημερώσουν για ολα αυτα.

Εγω το εψαξα παρα πολυ και για εμενα προσωπικά δεν αξιζε.
Μίλησα με παλιούς επιτυχόντες ( τους βρηκα μεσω της ομάδας) και ολοι ειχαν κανει φροντιστήριο. Σκέψου 9/10 που περνανε κάνουν μαθήματα. Δεν υπαινίσσομαι οτι υπάρχει κάποιο μεσο,το αντίθετο μάλιστα, τα παιδιά προετοιμάστηκαν άριστα. Απλα ειναι η πρώτη σχολή σε ζήτηση για κατατακτήριες απο το πρωτο πεδίο καθώς παρα πολλοί τη θέλουν οχι μονο για να δουλέψουν όντως σαν ψυχολόγοι κάποτε, αλλα και για καθαρα δικη τους ευχαρίστηση χωρίς να σκοπεύουν να εργαστούν σε αυτο .
Οπως καταλαβαίνεις λοιπόν περνάνε οι άριστοι.
Και αριστος σε ενα αντικείμενο που έρχεσαι πρώτη φορά σε επαφή..δυσκολο για αυτο και τα φροντιστήρια.
Εγω ειμαι αγχώδης, κανω "χαζα λαθη" και το γεγονός οτι θα έριχνα τοσο διάβασμα με τη πιθανότητα εν τελει να μείνω εκτος Σχολής ηταν πολυ ανατρεπτικός παράγοντας.
Ετσι επέλεξα τις πανελλήνιες και έδωσα για 5 σχολές ψυχ, εχοντας και το δικαίωμα μετεγγραφής(το έχουμε και οι απόφοιτοι).
Αν εισαι τύπος που νιώθει οτι μπορεί να αποδώσει σε συνθήκες πίεσης και να αριστευσει εννοείται να το προσπαθήσεις.
Μεσο δεν θελει, θελει ομως παρα πολυ καλή προετοιμασία. Μιλαμε για πολυ απαιτητικές εξετάσεις με τεράστιο ανταγωνισμό. Αμα δεν καταβάλλεις και την αντίστοιχη προσπάθεια εννοείται δεν θα καταφέρεις να εισαχθείς.
Καλη επιτυχία εύχομαι❤
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 712 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί κατατακτηριες για ψυχολογία. Δώστε πανελλήνιες, πολύ πιο εύκολες κ κρατάς τα 4-5χ
 
Top