Ιδιωτικά ΙΕΚ

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, δεν αναφέρεται πουθενά ΙΕΚ. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία!
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν ξέρω εαν το κάνω αλλά επειδή η Λογιστική που έχω σπουδάσει σε ΑΤΕΙ δεν μου αρέσει καθόλου και με πιάνει εμετός στην σκέψη να δουλέψω σε Λογιστικό Γραφείο :sick: (νιώθω απέχθεια ως πρός το επάγγελμα του Λογιστή Φοροτεχνικού) σκέφτομαι μήπως πάω δύο χρόνια σε ΙΕΚ Προγραμματισμού Video Games τουλάχιστον να απασχοληθώ σε κάτι που μου αρέσει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό το ΙΕΚ φαίνεται ενδιαφέρον https://intergraphics.gr/iek-eidiko...forikis/video-games-developer-programmatistis
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Hacker13 ,


Ειναι λιγο ουτοπικό οτι θα τελειώσεις αυτη την ειδικότητα και α) θα βρείς δουλειά β) θα βρείς δουλειά σε κατι που σαρεσει.

Το λεω γιατί με τέτοια πραγματα ασχολούνται άνθρωποι που έχουν σπουδάσει πληροφορική και/ή γενικά που το γουστάρουν παρα πολλοί και εξελίσσονται συνεχώς .

Δε γίνεσαι video games developer με δύο χρόνια σε ενα ιεκ και πολυ φοβάμαι οτι θα δώσεις τα λεφτά σου τζάμπα.

Τέλος , εχεις ενα πτυχίο απο το οποίο πραγματικά μπορείς να κάνεις ενα σωρό πράγματα.
Σίγουρα υπάρχουν πράγματα εκει έξω να το συνδέσεις και να κάνεις "στροφή" .
Πχ ναυτιλιακά, τουρισμός.
Ενας που εχει σπουδάσει το αντικείμενο σου μπορεί να σου πει παραπάνω.
Πιστεύω οτι θα πρέπει να κανείς μια πιο έξυπνη κίνηση στις σπουδές σου .
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ειχα ρωτησει πριν μηνες εδω περα και μιας και ξαναβγαινει το θεμα στην επιφάνεια θα ξαναρωτησω😆

Συγγενικο μου προσωπο θα κανει αιτηση για δημοσιο ιεκ σε λίγο, αλλα δεν ξερει τι επαγγελμα να σπουδασει.
Εχετε να προτείνετε κατι?
Σκεφτεται βοηθος φαρμακείου, αλλα θα ειναι σωστη επιλογη?
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
@Hacker13 ,


Ειναι λιγο ουτοπικό οτι θα τελειώσεις αυτη την ειδικότητα και α) θα βρείς δουλειά β) θα βρείς δουλειά σε κατι που σαρεσει.

Το λεω γιατί με τέτοια πραγματα ασχολούνται άνθρωποι που έχουν σπουδάσει πληροφορική και/ή γενικά που το γουστάρουν παρα πολλοί και εξελίσσονται συνεχώς .

Δε γίνεσαι video games developer με δύο χρόνια σε ενα ιεκ και πολυ φοβάμαι οτι θα δώσεις τα λεφτά σου τζάμπα.

Τέλος , εχεις ενα πτυχίο απο το οποίο πραγματικά μπορείς να κάνεις ενα σωρό πράγματα.
Σίγουρα υπάρχουν πράγματα εκει έξω να το συνδέσεις και να κάνεις "στροφή" .
Πχ ναυτιλιακά, τουρισμός.
Ενας που εχει σπουδάσει το αντικείμενο σου μπορεί να σου πει παραπάνω.
Πιστεύω οτι θα πρέπει να κανείς μια πιο έξυπνη κίνηση στις σπουδές σου .

Δεν έχεις άδικο. Τζάμπα λεφτά είναι και επιπλέον η Πληροφορική αν και εκ πρώτης όψεως φαίνεται ωραίο επάγγελμα είναι δύσκολη για να την τελειώσω σε ΑΕΙ πχ ΕΑΠ.


Έκανα Μεταπτυχιακό στην Τραπεζική μήπως βρω δουλειά σε Τράπεζα κάτι που θα μου άρεσε καλύτερα αλλά δεν προσλαμβάνουν.

Οπότε αν θέλω να δουλέψω σε αυτό που σπούδασα και όχι ας πούμε σε Καφετέρια τα λογιστικά γραφεία δυστυχώς ειναι ο χώρος που έχω περισσότερες πιθανότητες να βρω δουλειά .

Βέβαια κοιτάζω και κοινωφελή ΣΟΧ κλπ αλλά η πρόσληψη γίνεται για περιορισμένο χρονικό διάστημα και θα πρέπει να έχω μεγάλη ανεργία κάτι που δεν συμφέρει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top