Ιατρική vs Νομική vs Πολυτεχνείο

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
βρήκες τώρα μέρος να ανοίξεις το κατάλληλο θέμα. ο καθένας θα υποστηρίξει τη σχολή του... :Ρ

...θα αρχίσουν διαμάχες...

και λοιπά. η ιστορία είναι γνωστή :ρ

Εεγώ πάντως ένα σου λέω. ούτε ιατρική ούτε πολυτεχνείο ούτε νομική.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ Σ ΑΡΕΣΕΙ.

GOOGLE τις σχολές με τα μαθήματά τους και το τι κάνεις μετά και θα πάρεις την απάντησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
βρήκες τώρα μέρος να ανοίξεις το κατάλληλο θέμα. ο καθένας θα υποστηρίξει τη σχολή του... :Ρ

...θα αρχίσουν διαμάχες...

και λοιπά. η ιστορία είναι γνωστή :ρ

Εεγώ πάντως ένα σου λέω. ούτε ιατρική ούτε πολυτεχνείο ούτε νομική.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ Σ ΑΡΕΣΕΙ.

GOOGLE τις σχολές με τα μαθήματά τους και το τι κάνεις μετά και θα πάρεις την απάντησή σου.
Αν και συμφωνώ μαζί σου........;)
θεωρώ πως το πολυτεχνείο σήμερα(θεωρώ κυρίως ΗΜΜΥ, αρχιτεκτόνων και νομίζω και οι πολιτικοί μηχανικοί) σου δίνει τις καλύτερρες επαγγελματικές προοπτικές/διεξόδους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ μαζί σου........;)
θεωρώ πως το πολυτεχνείο σήμερα(θεωρώ κυρίως ΗΜΜΥ, αρχιτεκτόνων και νομίζω και οι πολιτικοί μηχανικοί) σου δίνει τις καλύτερρες επαγγελματικές προοπτικές/διεξόδους
εκτός ελλάδος όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
θεωρώ πως το πολυτεχνείο σήμερα(θεωρώ κυρίως ΗΜΜΥ, αρχιτεκτόνων και νομίζω και οι πολιτικοί μηχανικοί) σου δίνει τις καλύτερρες επαγγελματικές προοπτικές/διεξόδους

HMMY θα συμφωνήσω , για πολιτικους μηχανικους μμμμ τα τελευταιο χρονια οχι στην Ελλαδα
για αρχιτέκτονικες διαφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ μαζί σου........;)
θεωρώ πως το πολυτεχνείο σήμερα(θεωρώ κυρίως ΗΜΜΥ, αρχιτεκτόνων και νομίζω και οι πολιτικοί μηχανικοί) σου δίνει τις καλύτερρες επαγγελματικές προοπτικές/διεξόδους
αν και μαλλον θα ειμαι μελλοντικος νομικος θεωρω οτι η ιατρικη εχει τα καλυτερα λεφτα αλλα δουλευεις κατα τα 30 και πανω.
η νομικη εχει πολλες διεξοδους,συμβολαιογραφια,δικαστικο σωμα,διπλωματικο σωμα,υπαλληλος στα δικαστηρια που απο οτι ξερω πλεον μπαινουν μονο νομικοι ενω παλαιοτερα εμπαιναν και με απολυτηριο λυκειου.τα πολυτεχνεια ακουω οτι εχουν καλη προοπτικη για το εξωτερικο ομως στην ελλαδα πιστευω οτι δεν εχουν μελλον.ειδικα αρχιτεκτονες-πολιτικοι μηχανικοι.μελλον εχει μονο ο στρατος γιατι εκει δεν γινονται μειωσεις η τουλαχιστον οχι τραγικες οπως στους δασκαλους και στις δεκο.αλλα ειναι πολυ δυσκολο να εισαι στο στρατο και πρεπει να το θελεςι πραγματικα και ναμην μπαινεις μονο για την αποκατασταση γιαιτ το πιθανοτερο ειναι αν μπεις γι αυτο να τα παρατησεις.

αν και μαλλον θα ειμαι μελλοντικος νομικος θεωρω οτι η ιατρικη εχει τα καλυτερα λεφτα αλλα δουλευεις κατα τα 30 και πανω.
η νομικη εχει πολλες διεξοδους,συμβολαιογραφια,δικαστικο σωμα,διπλωματικο σωμα,υπαλληλος στα δικαστηρια που απο οτι ξερω πλεον μπαινουν μονο νομικοι ενω παλαιοτερα εμπαιναν και με απολυτηριο λυκειου.τα πολυτεχνεια ακουω οτι εχουν καλη προοπτικη για το εξωτερικο ομως στην ελλαδα πιστευω οτι δεν εχουν μελλον.ειδικα αρχιτεκτονες-πολιτικοι μηχανικοι.μελλον εχει μονο ο στρατος γιατι εκει δεν γινονται μειωσεις η τουλαχιστον οχι τραγικες οπως στους δασκαλους και στις δεκο.αλλα ειναι πολυ δυσκολο να εισαι στο στρατο και πρεπει να το θελεςι πραγματικα και ναμην μπαινεις μονο για την αποκατασταση γιαιτ το πιθανοτερο ειναι αν μπεις γι αυτο να τα παρατησεις.
βεβαια αναλογα και με τις ακρες που εχει ο καθενας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
αν και μαλλον θα ειμαι μελλοντικος νομικος θεωρω οτι η ιατρικη εχει τα καλυτερα λεφτα αλλα δουλευεις κατα τα 30 και πανω.

18.
Βγάλε όχι σε 6 που οφείλεις, αλλά σε 7 χρόνια τη σχολή.18+7=25.
Πάνε όχι στα 25 που θα τελειώσεις, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο στα 26-27 στο εξωτερικό για έμμισθη ειδικότητα.
Καθόλου άσχημα νομίζω, αν αναλογιστεί κανείς ότι πάνω στις γνώσεις του γιατρού κρίνονται ανθρώπινες ζωές.Στην ειδικότητα δουλεύεις, όχι σαν επιβλέπων ιατρός, όμως δουλεύεις(bold).Και φυσικά πληρώνεσαι καλά(στην Ελλάδα ας πούμε είναι ένα 1.200αρι ξέρω γω) στο εξωτερικό, πλην της Ιταλίας, που απ'ότι ξέρω όταν κάνεις ειδικότητα δε θεωρείσαι κανονικός εργαζόμενος και παίρνεις πολύ μέτρια λεφτά(κάτι παίζει, δε ξέρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis97

Νεοφερμένος

Ο tolis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Είσαι καλός μαθητής,δεν ξέρεις σε ποια κατεύθυνση να πας και σε όποια κι αν πας θέλεις την τοπ.

καπως ετσι.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ολα νεκρά είναι πλην ιατρικής

και πρέπει να πάψουμε να μιλάμε για πολυτεχνείο.Τι θα πει πολυτεχνείο;είναι ένα σωρό σχολές ...κάθε σχολή έχει την ιδιομορφία της.
σαν να λέει κάποιος πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ.έχει λογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top