Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να έχει υλικό σχετικά με την Ιατρική Χημεία;;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Γνωρίστε την εφαρμογή,αν δεν την ξέρετε
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Οι μεγαλύτεροι ας μας διαφωτίσουν λίγο τους πρωτοετείς τι θα κάνουμε στα κέντρα υγείας μετά τα Χριστούγεννα (για την εισαγωγή στις Κλινικές Δεξιότητες). Θα δούμε τίποτα ή θα κάνουμε απλά τις γλάστρες; Υπόψη, δήλωσα κέντρο υγείας με λίγους ασθενείς
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Οι μεγαλύτεροι ας μας διαφωτίσουν λίγο τους πρωτοετείς τι θα κάνουμε στα κέντρα υγείας μετά τα Χριστούγεννα (για την εισαγωγή στις Κλινικές Δεξιότητες). Θα δούμε τίποτα ή θα κάνουμε απλά τις γλάστρες; Υπόψη, δήλωσα κέντρο υγείας με λίγους ασθενείς
Ω από 1ο έτος? Ωραίο! Εμείς δεν έχουμε τέτοια 😪
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Οι μεγαλύτεροι ας μας διαφωτίσουν λίγο τους πρωτοετείς τι θα κάνουμε στα κέντρα υγείας μετά τα Χριστούγεννα (για την εισαγωγή στις Κλινικές Δεξιότητες). Θα δούμε τίποτα ή θα κάνουμε απλά τις γλάστρες; Υπόψη, δήλωσα κέντρο υγείας με λίγους ασθενείς
Καλε ποσο μπροστά είμαστε στο Απθ. Δεν είχα ιδέα ότι κάνετε κάτι τέτοιο από τόσο νωρίς.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Οταν πρώτο-πηγα εκεί δεν ήξεραν πώς να το αντιμετωπίσουν 😛 (είχα δηλώσει κι ένα ΚΥ στα κατσάβραχα στον τόπο μου…). Όποτε μετά από γνωριμία και ένα μίνι τουρ από τη διευθύντρια, κατέληξα διαλογή για αρχη.

Προφανώς και δεν ήξερα τίποτα να κάνω τότε, όποτε γυρνούσα από θάλαμο σε θάλαμο για να δω τι γίνεται και να συμπληρώσω το έντυπο του μαθήματος.
Παρολαυτά, καποια πράγματα τα ειδα. Η διευθυντρια προσπαθησε να μου δειξει πώς διαβαζουμε εργαστηριακα, μια αλλη πώς να βαζω αποστειρωμενα γαντια και «βοηθησα» σε ουροκαθετηρα, ραμμα. Ενας αλλος παλι, εδειξε τα βασικα του να ακροαζεσαι με στηθοσκοπιο. Πηρα και καμια δυο πιεσεις εν δατς ιτ.

Μπορουσα και να μην παω καθολου οπως μου ειπαν, αλλα οκ γιατι να χασω την ευκαιρια….

Συμπερασματικα, ενω δεν ηταν κατι το ουαου και ισως και πολύ πρωιμο για το τοτε επιπεδο, ηταν καλο για μια πρωτη γνωριμια με την πρωτοβαθμια.

Θελω να δω σε ενα χρονο στο 6ο ετος πως θα ειναι, που ειναι και για ενα μηνα.

Μην αμελήσεις να συμπληρωσεις το εντυπο για την τελευταια στιγμη!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Οταν πρώτο-πηγα εκεί δεν ήξεραν πώς να το αντιμετωπίσουν 😛 (είχα δηλώσει κι ένα ΚΥ στα κατσάβραχα στον τόπο μου…). Όποτε μετά από γνωριμία και ένα μίνι τουρ από τη διευθύντρια, κατέληξα διαλογή για αρχη.

Προφανώς και δεν ήξερα τίποτα να κάνω τότε, όποτε γυρνούσα από θάλαμο σε θάλαμο για να δω τι γίνεται και να συμπληρώσω το έντυπο του μαθήματος.
Παρολαυτά, καποια πράγματα τα ειδα. Η διευθυντρια προσπαθησε να μου δειξει πώς διαβαζουμε εργαστηριακα, μια αλλη πώς να βαζω αποστειρωμενα γαντια και «βοηθησα» σε ουροκαθετηρα, ραμμα. Ενας αλλος παλι, εδειξε τα βασικα του να ακροαζεσαι με στηθοσκοπιο. Πηρα και καμια δυο πιεσεις εν δατς ιτ.

Μπορουσα και να μην παω καθολου οπως μου ειπαν, αλλα οκ γιατι να χασω την ευκαιρια….

Συμπερασματικα, ενω δεν ηταν κατι το ουαου και ισως και πολύ πρωιμο για το τοτε επιπεδο, ηταν καλο για μια πρωτη γνωριμια με την πρωτοβαθμια.

Θελω να δω σε ενα χρονο στο 6ο ετος πως θα ειναι, που ειναι και για ενα μηνα.

Μην αμελήσεις να συμπληρωσεις το εντυπο για την τελευταια στιγμη!!!
Α εντάξει, ωραία τα περιγράφεις. Αν βοηθήσω και σε ράμματα και ουροκαθετήρες ποιός μας πιάνει 😂
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Α εντάξει, ωραία τα περιγράφεις. Αν βοηθήσω και σε ράμματα και ουροκαθετήρες ποιός μας πιάνει 😂
Ακριβως, δες καλα τα βιντεακια που εχουν απο το μαθημα στο youtube και μετα την πρωτη ωρα ψαρώματος εκει περα, χωσου, μην κωλωνεις :superman:;):happy:
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ακριβως, δες καλα τα βιντεακια που εχουν απο το μαθημα στο youtube και μετα την πρωτη ωρα ψαρώματος εκει περα, χωσου, μην κωλωνεις :superman:;):happy:
Το πολύ πολύ να μείνω αξέχαστος σε κανέναν καημένο μέχρι να μάθω την τεχνική, αλλά εγώ θα το προσπαθήσω όπως μου προτείνεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top