Ιατρική Ιωαννίνων ή Αλεξανδρούπολης;

dimitralaz

Νεοφερμένος

Η dimitralaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας
Είμαι ανάμεσα στο τμήμα ιατρικης των Ιωαννίνων καθ αυτό της αλεξανδρουπολης. Έχω ακούσει καλά λόγια και για τα 2. Γνωρίζω ότι στο ΔΠΘ υπάρχει πανεπιστημιακο νοσοκομείο που είναι σίγουρα ένα συν , έχω κοιτάξει τα προγράμματα σπουδών και τα μαθήματα και είναι και τα 2 ενδιαφέροντα. Δε γνωρίζω το κλίμα σε καμία από τις 2 σχολές, από άποψη καθηγητών , εξεταστικής, κλινικών κλπ οπότε αν κάποιος γνωρίζει περισσότερες πληροφορίες και μπορεί να με συμβουλέψει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Οπουδηποτε υπαρχει ιατρικη σχολη/τμημα = πανεπιστημιακο νοσοκομειο/α.
 

dimitralaz

Νεοφερμένος

Η dimitralaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.

Frozensun

Νεοφερμένος

Ο Frozensun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Από όλες τις ιατρικές βγαίνεις γιατρός. Οι διαφορές είναι άπειρο ελάχιστες. Οπόταν διαλέγεις απλά πόλη που σου αρέσει ή πόλη που σε βολεύει. Τόσο απλά.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλησπέρα σας
Είμαι ανάμεσα στο τμήμα ιατρικης των Ιωαννίνων καθ αυτό της αλεξανδρουπολης. Έχω ακούσει καλά λόγια και για τα 2. Γνωρίζω ότι στο ΔΠΘ υπάρχει πανεπιστημιακο νοσοκομείο που είναι σίγουρα ένα συν , έχω κοιτάξει τα προγράμματα σπουδών και τα μαθήματα και είναι και τα 2 ενδιαφέροντα. Δε γνωρίζω το κλίμα σε καμία από τις 2 σχολές, από άποψη καθηγητών , εξεταστικής, κλινικών κλπ οπότε αν κάποιος γνωρίζει περισσότερες πληροφορίες και μπορεί να με συμβουλέψει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως
πολυ καλες πολεις και πολυ καλες σχολες και οι 2 πολεις.Διαλεγεις αυτες που σε βολευουν εσενα.Και σιγουρα και οι 2 σχολες εχουν Πενεπιστημιακα Νοσοκομεια
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

Kostas_Athens

Νεοφερμένος

Ο Kostas_Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Και κάποια σύγκριση μεταξύ των πανεπιστημιακών νοσοκομείων και των μη πανεπιστημιακών δημόσιων νοσοκομείων (Ευαγγελισμός, ΚΑΤ, Θριάσιο, Παίδων, Ιπποκράτειο κτλ);
 

Βασιλης1234

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Και κάποια σύγκριση μεταξύ των πανεπιστημιακών νοσοκομείων και των μη πανεπιστημιακών δημόσιων νοσοκομείων (Ευαγγελισμός, ΚΑΤ, Θριάσιο, Παίδων, Ιπποκράτειο κτλ);
Δεν χρειάζεται να σε απασχολεί αυτό αν έχεις διάθεση να το κυνηγήσεις και σε περιφερειακό νοσοκομειο αποκτάς εμπειρία. Αυτό να σε απασχολεί στην ειδικότητα
 

Kostas_Athens

Νεοφερμένος

Ο Kostas_Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να σε απασχολεί αυτό αν έχεις διάθεση να το κυνηγήσεις και σε περιφερειακό νοσοκομειο αποκτάς εμπειρία. Αυτό να σε απασχολεί στην ειδικότητα
Ρωτάω την διαφορά πανεπιστημιακών νοσοκομείων και μη πανεπιστημιακών, από την οπτική γωνία του ασθενή.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Από πλευρά του ασθενή για διαφόρους λόγους που δε θα αναλύσω εδώ τα μη πανεπιστημιακά είναι καλύτερα.

Τώρα ένα πανεπιστημιακό νοσοοκομείο μπορεί να έχει τμήματα που ανοίκουν στο δημόσιο, τμήματα που ανοίκουν στ πανεπιστήμιο αλλά και μικτά. Υπάρχουν νοσοκομείο που είναι και αμιγώς πανεπιστημιακά. Τα πανεπιστημιακά τμήματα έχουν συντονιστή διευθυντή καθηγητή αλλά σε πολλά τέτοια τμήματα υπάρχουν ιατροί που ανοίκουν στο ΕΣΥ είναι λίγο μπλεγμένα τα πράγματα.

Τώρα περί Αλεξανδρούπολης και Ιωαννινων και τα δύο υποχρηματοδοτούνται ίσως ειναι λίγο καλύτερα τα Ιωάννινα. Το ότι η Αλεξανδρούπολη εχει πιο νέες εγκαταστάσεςι είναι λίγο αδιάφορο αν αυτές δεν είναι εκμεταλλεύσιμες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top