Ιατρική: Γνώσεις που αξίζει να μοιραστούμε

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εγώ απορώ, για το σκυλάκι δεν ρώτησε κανείς τι απέγινε μετά το δάγκωμα. Αν κόλλησε το σκυλάκι τίποτα δεν ξέρουμε...
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
ειχα παει σε ενα κεντρο υγειας και μου εκανε αλλαγη στο τραυμα μια κοπελα αλλα δεν μου φανηκε να πολυξερει και τοσο πολυ το ρωτησα.στα κεντρα υγειας επικρατει πολυ ασχετιλα.επισης μου ειπε να ερχεσαι αν 2 μερες για αλλαγη.εγω ηξερα για καποιον αντιτετανικο ορο που κανουνε κτλπ αυτη τα αγνοουσε αυτα.τωρα τρεχα γυρευε
Αντιτετανικο γιατι θες? Αναμνηστικες δοσεις εμβολιου τετανου-διφθεριτιδας δεν κανεις? Ή δεν το μαθατε κι αυτο στην προληπτικη ιατρικη-δημοσια υγεια-παιδιατρικη-παθολογια κτλ?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλα ησυχασε.σου ειπα πηγα στο κεντρο υγειας απλα δεν εχω εμπιστοσυνη.μπορει να λεω εγω βλακειες

Καλά εσύ είσαι ικανός να είπες ότι σε δάγκωσε αδέσποτος σκύλος απλά και μόνο για να κάνεις εντύπωση.
Εγώ φταίω που ανησύχησα!
Βλέπεις έχω συνηθίσει στη ζωή μου να συναναστρέφομαι "φυσιολογικούς" ανθρώπους και δεν πάει το μυαλό μου κατευθείαν στις ιδιορρυθμίες!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Σωστο/Λαθος με Αιτιολογηση.
Η αγγειιτιδα Αδαμαντιαδη Βerchet ειναι συχνη στους νεους!
Ποια η διαφορα ασταθους στηθαγχης με εμφραγμα?
Τι ειναι αυξημενο στο Aids?Κατι αντισωματα ειναι πως λεγονται και γιατι?
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σωστο/Λαθος με Αιτιολογηση.
Η αγγειιτιδα Αδαμαντιαδη Βerchet ειναι συχνη στους νεους!
Ποια η διαφορα ασταθους στηθαγχης με εμφραγμα?
Τι ειναι αυξημενο στο Aids?Κατι αντισωματα ειναι πως λεγονται και γιατι?
Την αγγειιτιδα την συγκεκριμένη δεν τη ξέρω. Πάντως η ασταθής στηθάγχη προκαλείται από σημαντική στένωση του αυλού των στεφανιαίων. Ενώ το έμφραγμα είναι πλήρης απόφραξη κάπου αγγείου της καρδιάς και κατά επέκταση ισχαιμική νεκρωση. Στη στηθάγχη δεν έχουμε ακόμα νεκρωση όπως στο έμφρακτο. Τώρα στο Aids τα αντισώματα είναι έναντια στη μείζονα καψιδιακη πρωτεϊνη p24 του στελέχους του HIV.
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Τελικα ολα καλα με το δαγκωμα;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Την αγγειιτιδα την συγκεκριμένη δεν τη ξέρω. Πάντως η ασταθής στηθάγχη προκαλείται από σημαντική στένωση του αυλού των στεφανιαίων. Ενώ το έμφραγμα είναι πλήρης απόφραξη κάπου αγγείου της καρδιάς και κατά επέκταση ισχαιμική νεκρωση. Στη στηθάγχη δεν έχουμε ακόμα νεκρωση όπως στο έμφρακτο. Τώρα στο Aids τα αντισώματα είναι έναντια στη μείζονα καψιδιακη πρωτεϊνη p24 του στελέχους του HIV.
ρε εσυ εισαι καλος ρε.τι την κοροιδευεις την πατρα??εκεινη η γυναικα της παθαν στα μαθε αυτα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τελικα ολα καλα με το δαγκωμα;
τι εννοεις?
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top