Θέλω να δώσω ξανά πανελλήνιες μετά από χρόνια

phil

Νεοφερμένος

Ο phil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαίρετε.
Εδώ κι αρκετές μέρες έχω αποφασίσει να δώσω ξανά πανελλήνιες αλλά δεν βγάζω άκρη.
Έχω τελειώσει ΕΠΑΛ πριν 7 χρόνια και στο μεσοδιάστημα ΙΕΚ.
Αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες για τη ψυχολογία.

Ρώτησα ένα εσπερινό ΓΕΛ κι ένα εσπερινό ΕΠΑΛ. Ήθελα να μπορώ να εργάζομαι το πρωί.

Από το ΕΠΑΛ μου είπαν ότι δεν μπορώ να δώσω για ψυχολογία και να απευθυνθώ στο υπουργείο. Από το υπουργείο μου είπαν πως μπορώ. Από το ΓΕΛ μου είπαν ξανά ότι δεν μπορώ να δώσω γιατί είμαι τελειόφοιτος ΕΠΑΛ και να απευθυνθώ στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας.
Από την διεύθυνση μου είπαν ότι μπορώ, αλλά μου έδωσαν και κάποιες αόριστες απαντήσεις όπως το να ψάξω απλώς την ύλη στο ίντερνετ και να κοιτάζω τα ΦΕΚ για να δώσω χωρίς να μου πούνε με ποιον τρόπο μπορώ να εισαχθώ στις εξετάσεις.

Τι μπορώ να κάνω;
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Χαίρετε.
Εδώ κι αρκετές μέρες έχω αποφασίσει να δώσω ξανά πανελλήνιες αλλά δεν βγάζω άκρη.
Έχω τελειώσει ΕΠΑΛ πριν 7 χρόνια και στο μεσοδιάστημα ΙΕΚ.
Αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες για τη ψυχολογία.

Ρώτησα ένα εσπερινό ΓΕΛ κι ένα εσπερινό ΕΠΑΛ. Ήθελα να μπορώ να εργάζομαι το πρωί.

Από το ΕΠΑΛ μου είπαν ότι δεν μπορώ να δώσω για ψυχολογία και να απευθυνθώ στο υπουργείο. Από το υπουργείο μου είπαν πως μπορώ. Από το ΓΕΛ μου είπαν ξανά ότι δεν μπορώ να δώσω γιατί είμαι τελειόφοιτος ΕΠΑΛ και να απευθυνθώ στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας.
Από την διεύθυνση μου είπαν ότι μπορώ, αλλά μου έδωσαν και κάποιες αόριστες απαντήσεις όπως το να ψάξω απλώς την ύλη στο ίντερνετ και να κοιτάζω τα ΦΕΚ για να δώσω χωρίς να μου πούνε με ποιον τρόπο μπορώ να εισαχθώ στις εξετάσεις.

Τι μπορώ να κάνω;
Εάν έχεις απολυτήριο λυκείου δεν μπορείς να δώσεις από εσπερινό ΓΕΛ

Από εσπερινό ΕΠΑΛ μπορείς να γραφτείς σε όποια ειδικότητα θέλεις ΑΛΛΑ δεν μπαίνεις ψυχολογία από το ΕΠΑΛ μπαίνεις μόνο από το ΓΕΛ.

Μπορείς όμως να δώσεις από ΕΠΑΛ για κοινωνιολογία στον τομέα οικονομικών ή κοινωνικής εργασίας στον τομέα υγείας
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Χαίρετε.
Εδώ κι αρκετές μέρες έχω αποφασίσει να δώσω ξανά πανελλήνιες αλλά δεν βγάζω άκρη.
Έχω τελειώσει ΕΠΑΛ πριν 7 χρόνια και στο μεσοδιάστημα ΙΕΚ.
Αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες για τη ψυχολογία.

Ρώτησα ένα εσπερινό ΓΕΛ κι ένα εσπερινό ΕΠΑΛ. Ήθελα να μπορώ να εργάζομαι το πρωί.

Από το ΕΠΑΛ μου είπαν ότι δεν μπορώ να δώσω για ψυχολογία και να απευθυνθώ στο υπουργείο. Από το υπουργείο μου είπαν πως μπορώ. Από το ΓΕΛ μου είπαν ξανά ότι δεν μπορώ να δώσω γιατί είμαι τελειόφοιτος ΕΠΑΛ και να απευθυνθώ στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας.
Από την διεύθυνση μου είπαν ότι μπορώ, αλλά μου έδωσαν και κάποιες αόριστες απαντήσεις όπως το να ψάξω απλώς την ύλη στο ίντερνετ και να κοιτάζω τα ΦΕΚ για να δώσω χωρίς να μου πούνε με ποιον τρόπο μπορώ να εισαχθώ στις εξετάσεις.

Τι μπορώ να κάνω;
Μπορείς ως απόφοιτος επαλ να δώσεις πανελλήνιες με το ημερήσιο γελ και να κανείς προετοιμασία σε κάποιο φροντιστήριο. Βέβαια δεν ξέρω κατά ποσό είναι εφικτό να φτάσεις τα μόρια της ψυχολογίας μέσα σε 8 μήνες. Καθόλου εφικτό θα έλεγα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Χαίρετε.
Εδώ κι αρκετές μέρες έχω αποφασίσει να δώσω ξανά πανελλήνιες αλλά δεν βγάζω άκρη.
Έχω τελειώσει ΕΠΑΛ πριν 7 χρόνια και στο μεσοδιάστημα ΙΕΚ.
Αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες για τη ψυχολογία.

Ρώτησα ένα εσπερινό ΓΕΛ κι ένα εσπερινό ΕΠΑΛ. Ήθελα να μπορώ να εργάζομαι το πρωί.

Από το ΕΠΑΛ μου είπαν ότι δεν μπορώ να δώσω για ψυχολογία και να απευθυνθώ στο υπουργείο. Από το υπουργείο μου είπαν πως μπορώ. Από το ΓΕΛ μου είπαν ξανά ότι δεν μπορώ να δώσω γιατί είμαι τελειόφοιτος ΕΠΑΛ και να απευθυνθώ στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας.
Από την διεύθυνση μου είπαν ότι μπορώ, αλλά μου έδωσαν και κάποιες αόριστες απαντήσεις όπως το να ψάξω απλώς την ύλη στο ίντερνετ και να κοιτάζω τα ΦΕΚ για να δώσω χωρίς να μου πούνε με ποιον τρόπο μπορώ να εισαχθώ στις εξετάσεις.

Τι μπορώ να κάνω;
Τιποτα δεν μπορεις να κανεις ,μονο κολλεγιο
Τυπικα με απολυτηριο ΕΠΑΛ μπορεις να δωσεις πανελληνιες ΓΕΛ 1ου πεδιου με
Γλωσσα λογοτεχνια, Αρχαια , ιστορια, λατινικά και να πιασεις ταβανι μοριων( 17500) που πιανουν λιγοι γελιτες με πολυ σκληρη δουλεια.
Εσυ δεν εχεις διδαχθει τιποτα απο αυτα για 3 χρονια
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Χαίρετε.
Εδώ κι αρκετές μέρες έχω αποφασίσει να δώσω ξανά πανελλήνιες αλλά δεν βγάζω άκρη.
Έχω τελειώσει ΕΠΑΛ πριν 7 χρόνια και στο μεσοδιάστημα ΙΕΚ.
Αποφάσισα να δώσω πανελλήνιες για τη ψυχολογία.

καλώς τον, ακριβώς ίδια φάση και απ'οτι βλέπω μάλλον υπάρχει πολύς κόσμος σε αυτή την φάση.
τι έχεις τελειώσει ιεκ και τι επαλ?

Μπορείς ως απόφοιτος επαλ να δώσεις πανελλήνιες με το ημερήσιο γελ και να κανείς προετοιμασία σε κάποιο φροντιστήριο. Βέβαια δεν ξέρω κατά ποσό είναι εφικτό να φτάσεις τα μόρια της ψυχολογίας μέσα σε 8 μήνες. Καθόλου εφικτό θα έλεγα

συγνώμη απόφοιτος επαλ μπορεί να δώσει πανελλήνιες για γελ?!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
συγνώμη απόφοιτος επαλ μπορεί να δώσει πανελλήνιες για γελ?!
Ναι τον επομενο χρονο απο την αποφοιτηση απο επαλ μπορει να δωσει ισοτιμα με τους γελιτες πανελλαδικες σε ενα απο ολα τα 4 πεδια κατ' επιθυμια.Τωρα τι σοι ισοτιμία ειναι αμα δεν τα εχεις διδαχθει ? αυτο το ξερουν μονο οι υπουργοι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ναι τον επομενο χρονο απο την αποφοιτηση απο επαλ μπορει να δωσει ισοτιμα με τους γελιτες πανελλαδικες σε ενα απο ολα τα 4 πεδια κατ' επιθυμια.Τωρα τι σοι ισοτιμία ειναι αμα δεν τα εχεις διδαχθει ? αυτο το ξερουν μονο οι υπουργοι

Και σε πιο πεδιο πανε οι πληροφορικής επαλ? 4ο? Αν κατάλαβα καλα ειχα και εγω την επιλογή να επιλέξω αν θα δωσω με την υλη επαλ η την υλη γελ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Και σε πιο πεδιο πανε οι πληροφορικής επαλ? 4ο? Αν κατάλαβα καλα ειχα και εγω την επιλογή να επιλέξω αν θα δωσω με την υλη επαλ η την υλη γελ?
Oι πληροφορικες ΑΕΙ ειναι στο παλουκι 2ο ή στο πιο βατο 4ο ( ΓΕΛ) . Ναι οταν κανεις την δηλωση πανελληνιων δεν πας στο επαλ σου , πας στο κοντινο γελ και δηλωνεις αναλογα.
Εν γνωση των συνεπειών παντα .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top