Η γνώμη σας για τη Xημεία Γενικής

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στην αρχή μου φαινότανε διαστημική, ειδικά αυτοί οι περιέργοι τύποι και τα ονόματα :lol:
Αλλα σιγά σιγά μπαίνω στη λογική της... Βασικά θέλει αρκετή δουλειά και αποστήθιση ορισμένων πραγμάτων... Αν περιμενα κιόλας να μάθω χημεία γενικής απο το χημικό μου στο σχολείο σώθηκα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαιρα43950

Νεοφερμένος

Η Μάιρα Φ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
η γενικής παιδείας μου αρέσει πάρα πολυ!
ονοματολογία κι όλα αυτά με τρελαίνουν!:xixi:
σε αντίθεση με την κατεύθυνσης που δεν
μου αρέσει καθολούυυυυ!
δεν την μπορώ! ειναι δυσκολη ρε παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Στην αρχή μου φάνηκε βουνό ολόκληρο η όλη ονοματολογία των οργανικών ενώσεων, οι χημικές τάξεις στις οποίες διακρίνονται, οι ισομέρειες κλπ αλλά τώρα πιά τα ξέρω νεράκι και δεν βρίσκω σχεδόν κμία διαφορά ως προς την λογική από την ανόργανη την περσινή...Χημεία κατεύθυνσης δεν αξιώθηκα να δω φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top