Εφαρμογή για εύρεση συνωνύμων ειδικά σχεδιασμένη για μαθητές.

Πέτρος210

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Αποφάσισα πριν από ένα μήνα να δημιουργήσω μια ιστοσελίδα η οποία θα μου επέτρεπε να αναζητήσω ελεύθερα συνώνυμα ορισμένων λέξεων. Εδώ και πολύ καιρό χρειάστηκε να βασιστώ σε ήδη υπάρχουσες πηγές που όχι μόνο δεν έδιναν καθόλου εύστοχα αποτελέσματα, άλλα πολλές φορές δεν μου επέτρεπαν να τις επισκεφτώ χωρίς να απαιτείται η δημιουργία ενός λογαριασμού. Η ύπαρξη μίας νέας, σύγχρονης και χειροποίητης εφαρμογής ήταν μια μεγάλη ανάγκη αρκετών μαθητών.

Την ιστοσελίδα μπορείτε να την βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: https://synonimologos.netlify.app/

Σας ενημερώνουμε ότι ακόμα και αν έχουν προστεθεί πάνω από πέντε χιλιάδες λέξεις είναι αναμενόμενο ότι συνώνυμα που επιθυμείτε να βρείτε πιθανώς να μην εμφανιστούν. Κατά τ' άλλα προσπαθούμε σχεδόν καθημερινά να εμπλουτίσουμε τα δεδομένα της ιστοσελίδας η οποία όλο και βελτιώνεται περισσότερο.
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πολύ καλή ιστοσελίδα, μπράβο! Πιστεύω ότι αν είχε περισσότερες λέξεις (προφανώς και θα προστεθούν υποθέτω) και εάν υπήρχε μπάρα για σύντομο ορισμό της κάθε λέξης θα ήταν ένας πλήρης οδηγός για τους μαθητές
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στη λέξη "μεροληψία" έχετε βάλει αντώνυμο αντί για συνώνυμο νομίζω.

Πολύ ωραία εφαρμογή πάντως. Να επεκτείνετε το λεξικό σας και να βάλετε και αντώνυμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top