Ερωτήσεις για το επάγγελμα του Φυσικοθεραπευτή

Dimitraptlkf

Νεοφερμένος

Η Dimitraptlkf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν από μητροπολιτικο κολλεγιο θα μου δώθει άδεια ασκησεως επαγγέλματος για να ανοίξω δικό μου φυσικοθεραπετηριο;
 

Dimitraptlkf

Νεοφερμένος

Η Dimitraptlkf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Η φυσικοθεραπεια χρειάζεται μυική δύναμη για να κάνεις μασάζ η είναι περισσότερο με μηχανήματα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Η φυσικοθεραπεια χρειάζεται μυική δύναμη για να κάνεις μασάζ η είναι περισσότερο με μηχανήματα;
οχι δεν χρειαζεται δυναμη ..αλλα τα δακτυλα και η παλαμη υποφερουν
ε σαφως υπαρχουν και τα μηχανηματα υπερηχων και λειζερ αλλα το τελικο χαλαρωμα του μυ το κανει το χερακι. αστα δυσκολα αμα δεν θες να κοροιδευεις.
ε μετα πας και εσυ σε αλλο συναδελφο να σου φτιαξει τα χερια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν από μητροπολιτικο κολλεγιο θα μου δώθει άδεια ασκησεως επαγγέλματος για να ανοίξω δικό μου φυσικοθεραπετηριο;
δυσκολο το ερωτημα σου και ποιος μπορει να το απαντησει.

Εστω οτι τελειώνοντας το κολλεγιο το ΑΤΕΕΝ σου δινει απαγελματικα δικαιωματα ..θα πρεπει να παρεις ΤΩΡΑ τον συλλογο φυσιοθεραπευτων να δεις αν σε δεχονται ...αν οχι θα πρεπει να κανει δικαστηριο.

Αν τελειώνοντας το ΑΤΕΕΝ σου πει θελω και αυτα τα μαθηματα ακομα να σου δωσω επαγγελματικα δικαιωματα τοτε δυσκολα ..διοτι δεν εχεις που να πας να κανεις τα μαθημτα ..τα πανεπιστημια δεν σε δεχονται. Παρε και ρωτα το ΑΤΕΕΝ τωρα

εδω και η αποψη των φυσικοθεραπευτων επι του θεματος

 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top