Επιστήμη των Υλικών Πάτρας vs Μηχανικών Βιομηχανικής Σχεδίασης & Παραγωγής ΠΑΔΑ

Kostas-san

Νεοφερμένος

Ο Kostas-san αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους. :) Είμαι νέο μέλος.

Πέρυσι έδωσα πρώτη φορά πανελλήνιες και πέρασα ΤΕΙ Αυτοματισμού Πειραιά. Γενικά ήθελα να περάσω Αεροπορία, αλλά δεν μπόρεσα επειδή ήμουν πολύ ελαφρύς. Αυτό τώρα είναι ένα άλλο θέμα.

Τέλος πάντων, φέτος ξαναπροσπάθησα και πέρασα Επιστήμη Υλικών Πάτρας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω, σε ποια σχολή είναι καλύτερα να πας. Για εργασία και τέτοια πράγματα. Από τα μαθήματα πάντως που είδα, δε με «άγκιξε» ιδιαίτερα η σχολή Αυτοματισμού, ενώ αυτών της Πάτρας με πωρώσανε.

Μπορείτε να μου δώσετε οποιαδήποτε πληροφορία έχετε πάνω σε αυτές τις δύο σχολές; Σας ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Απο θεμα αποκαταστασης, σιγουρα ο αυτοματισμος ειναι καλυτερα.Εννοειτε οτι στην επιστημη υλικων,θα ειναι πιο δυσκολα, καθως εξεταζεσε σε αναβαθμισμενο επιπεδο σε τομεις της φυσικης των μαθηματικων και της χημειας.Κατα την γνωμη μου η βαση της ειναι πολυ χαμηλη, διοτι για να ανταπεξελθει κανεις σε αυτη την σχολη πρεπει να εχει γερα΄΄θεμελεια΄΄ στις θετικες επιστημες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μια παρένθεση, δεν ξέρω το άλλο τμήμα για να κάνω σύγκριση αλλά το ΤΕΙ Αυτοματισμού Πειραιά θεωρείται από τα δυσκολότερα και καλύτερα ΤΕΙ στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top