Επιλεγμένα μαθήματα - πως θα προλάβω να αποφοιτήσω;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
Για να πάρω πτυχίο από την σχολή, νομίζω πως πρέπει να έχω δώσει 13 επιλεγόμενα μαθήματα! Όμως ούτε στο πρώτο εξάμηνο πήρα ούτε τώρα θα πάρω γιατί δεν προλαβαίνω με τίποτα! Και έχουν και απουσίες οπότε δεν γίνεται να διαλέξω κάποιον! Πώς θα γίνει μέσα σε τρία χρόνια να πάρω 13 μαθήματα από την στιγμή που κάθε εξάμηνο έχει όριο 10 και τα 6+ είναι τα υποχρεωτικά?:/
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Για να πάρω πτυχίο από την σχολή, νομίζω πως πρέπει να έχω δώσει 13 επιλεγόμενα μαθήματα! Όμως ούτε στο πρώτο εξάμηνο πήρα ούτε τώρα θα πάρω γιατί δεν προλαβαίνω με τίποτα! Και έχουν και απουσίες οπότε δεν γίνεται να διαλέξω κάποιον! Πώς θα γίνει μέσα σε τρία χρόνια να πάρω 13 μαθήματα από την στιγμή που κάθε εξάμηνο έχει όριο 10 και τα 6+ είναι τα υποχρεωτικά?:/
δεν σε υποχρεωνει κανεις να τελειωσεις στα 4 χρονια
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Αφού δεν βάλανε 4 +1 χρόνο? Μετά δεν σε διαγράφουν?
οχι ακριβως, εσυ που μπηκες φετος εχεις 6 χρονια που μετρανε με αρχη τον οκτωβριο 2021.
και οταν φυγει η κεραμεως μαλλον θα καταργηθει στην πραξη και αυτο
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Για να πάρω πτυχίο από την σχολή, νομίζω πως πρέπει να έχω δώσει 13 επιλεγόμενα μαθήματα! Όμως ούτε στο πρώτο εξάμηνο πήρα ούτε τώρα θα πάρω γιατί δεν προλαβαίνω με τίποτα! Και έχουν και απουσίες οπότε δεν γίνεται να διαλέξω κάποιον! Πώς θα γίνει μέσα σε τρία χρόνια να πάρω 13 μαθήματα από την στιγμή που κάθε εξάμηνο έχει όριο 10 και τα 6+ είναι τα υποχρεωτικά?:/
Ξεκίνα από του χρόνου εφόσον δε προλαβαίνεις φέτος. Αν φτάσεις 5ο έτος και είσαι επί πτυχίω, οι περισσότερες σχολές σε αφήνουν να δηλώσεις παραπάνω μαθήματα στις εξεταστικές του χειμερινού και εαρινού εξαμήνου. Οπότε και χρωστούμενα να έχεις (σε λιγικό αριθμό), μπορείς να τα καλύψεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top