Επαγγελματικό Λύκειο ή Γενικό Λύκειο;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να σου βρω κάποιον που είχε 13 στο Γυμνάσιο και 19 στο Λύκειο, στου οποίου τις εισαγωγικές εξετάσεις πέτυχε; Ξέρω πολλούς, η λίστα θα ήταν ατελείωτη.

Btw, να χαίρεσαι τα γενέθλιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ευχαριστώ. :)

Δεν το πολυπιστεύ αυτό που είπες, αλλά τέσπα, ούτως ή άλλως δε θα μαι και για πολύ εδώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ντάξει, ατελείωτη δεν θα είναι, αλλά όντως υπάρχουν μαθητές μέτριου επιπέδου στο Γυμνάσιο, που στο λύκειο γίνονται άριστοι κα πετυχαίνουν στις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ατελείωτη θα είναι, διότι καμια 15αριά γνωρίζω μόνο εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
είχες μέσο όρο 7, 8, ή έστω 9? Αν όχι είσαι άκυρη...


9... Πάντως είχα κακούς βαθμούς σε μαθήματα που τα πήγα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Κοίταξε αν έχεις δυνατότητες και είσαι μαθητής που "τραβάει" τότε κατα την γνώμη μου αξίζει να πας ΓΕ.Λ. Θα έχεις την δυνατότητα να "κτυπήσεις" υψηλόβαθμες σχολές. π.χ Αν θες να περάσεις Πολιτικός Μηχανικός στο Ε.Μ.Π και είσαι καλός, καλύτερα να πάς τότε Γενικό Λύκειο.
Αν απ' την άλλη όμως θες πλοίαρχος ή μηχανικός αυτοκινήτων κλπ ο πιο ανώδυνος τρόπος είναι να πας από ΕΠΑ.Λ. Έχω φίλο δηλαδή που θέλει πλοίαρχος εμπορικού ναυτικού και πήγε ΕΠΑ.Λ. Στα ΕΠΑΛ έχουν ειδικές κατευθύνσεις για να γίνεις ναυτικός και εξειδικεύεσαι καλύτερα.

It's your choice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ειχα ιδιο προβλημα με εσενα.. ελεγα να παω TEE ή Γενικο... Ειχα ιδιους βαθμους με εσενα...αλλα τελικα πηγα Γενικο κι θα παραμεινω Γενικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
εγω παντως πηγαινω ενιαιο δλδ γενικο λυκειο!πιστευω βεβαια οτι εχει λιγη δυσκολια αλλα κατι θα μαθετε!!!στα επαλ αλλη δουλεια δεν εχεις εκτος απο τις καταληψεις!!!τωρα αν θελετε να κανετε χαβαλε Ε.Π.Α.Λ.=ΧΑΒΑΛΕΣ... αυτα τα ολιγα απο μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Προτιμότερο να πας ΓΕΛ! Αν πας ΕΠΑΛ δεν έχεις και πολλές επιλογές και επιπλέον απ'οσο ξέρω δε γίνεται και καλό μάθημα...Καλύτερα να πας στο Γενικό και αν προσπαθήσεις θα διορθωθούν οι βαθμοί σου! Με λίγο διάβασμα παραπάνω πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις! Εννοείται ότι πρέπει να προσέχεις και το καθηγητή όταν παραδίδει το μάθημα! Έχεις ακόμα καιρό μπροστά σου μην αγχώνεσαι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα Γενικό λόγω περισσότερων δυνατοτήτων πρόσβασης σε σχολές.
Απλά να ξέρεις ότι θέλει διάβασμα και λίγο μυαλό...Αυτό δεν στο λέω για να σε φοβίσει αλλά για να σε προετοιμάσει...Στην ηλικία και την τάξη που είσαι δεν μπορείς ακόμα να φανταστείς τι σε περιμένει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki4ever!!!

Νεοφερμένος

Η sophaki4ever!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Λοιπόν, απο οτι έχουμε συζητήσει με τον καθηγητή του ΣΕΠ στο σχολέιο μπορώ να σου πω τα εξής: έχει ψηφιστεί νέος νόμος σύμφωνα με τον οποίο θα υπάρχει πρόσβαση απο τα ΕΠΑΛ σε ΤΕΙ αλλα και ΑΕΙ. στα ΕΠΑΛ θα έιναι χαμηλότερες οι βάσεις για ΑΕΙ απο οτι στα ΓΕΛ. οπότε με το 15-16 που βγάζεις μπορείς είτε να διαλέξεις ΕΠΑΛ και να περάσεις σε όποια σχολή επιθυμέις με λιγότερο κόπο (φτάνει να διατηρήσεις τους βαθμούς σου σε αυτό το επίπεδο) ή να πας σε ΓΕΛ και να χρειαστέι να ρισκάρεις αν θα πετύχεις τον στόχο σου. ότι και να διαλέξεις πάντως, καλη σου επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
μαλλον θα προτιμισω το ΓΕΛ επειδη δεν ξερω ακριβως πως ειναι στο ΕΠΑΛ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
πες μου έναν που τέλειωσε την έκτη με 7 και μετά είχε πάνω από 13 μέσο όρο στο γυμνάσιο και στο λύκειο και αμέσως θα αποσύρω το χαρακτηρισμό...


εγω τελειωσα την εκτη με 7 ή 8 δεν θυμαμαι ποσο ακριβως και στο γυμνασιο στην Α εβγαλα 16 στην Β 15 και στην Γ 15 τωρα στην Α λυκειου θα δειξει:P
και εισαι ακομα μικρος για να μπορεις να ξερεις καποια πραγματα με σιγουρια.κατσε να πας Α λυκειου και μετα μιλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Χαίρετε και από εμένα!!! (μόλις βρήκα το topic πήρα τα χάπια μου και ήρθα)

Αρχικά η επιλογή του Λυκείου θα πρέπει να γίνετε κατά την γνώμη μου σύμφωνα
1) Με το επάγγελμα που σκέφτεται ο κάθε νέος να ακολουθήσει… (όχι ότι δεν μπορεί να αλλάξει στην πορεία)
2) Με τα ενδιαφέροντα του
3) Με τα σχολεία της περιοχής του
4) Και με τους βαθμούς που βγάζει σε κάποια μαθήματα

Τώρα απόψεις που είδα στην αρχή του topic (οι οποίες με έκαναν για μια ακόμα φορά να πάρω τα χάπια μου) είναι ΜΗ ΑΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΕΣ, Θα μιλήσω μόνο για τα ΕΠΑΛ για να λύσω κάποιες παρεξηγήσεις
1) Στα ΕΠΑΛ μαζί με το Απολυτήριο Λυκείου (Που είναι ΙΣΟΤΙΜΟ με του ΓΕΛ) παίρνεις και πτυχίο 3ου Βαθμού (Ψάξτε να δείτε τι μπορείτε να κάνετε με αυτό)
2) Επίσης στο ΕΠΑΛ στην 3η Λυκείου υπάρχουν 2 διαδικασίες πανελληνίων η μια διαδικασία είναι βασισμένη στην εξετάσεις του ΤΕΕ (που άλλο ΤΕΕ άλλο ΕΠΑΛ το ΤΕΕ είναι παρελθόν) όπου δίνεις μόνο 4 μαθήματα και μπορείς να περάσεις μόνο σε τμήματα και σε σχολές του Τεχνολογικού Τομέα της Ανώτατης Εκπαίδευσης (ΤΕΙ), στις Ανώτερες Σχολές Τουριστικών Επαγγελμάτων (ΑΣΤΕ) των Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης και στις Σχολές των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού, γνωστικών αντικειμένων αντιστοίχων με τα γνωστικά αντικείμενα των ειδικοτήτων του ΕΠΑ.Λ και σε ποσοστό θέσεων που ορίζεται κάθε φορά με απόφαση του Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, και της διαδικασίας των 6 (ή 7 μαθημάτων αν θες να δώσεις για 5ο πεδίο) όπου είναι σαν του ΓΕΛ και μπορείς να περάσεις όπου και τα ΓΕΛ δίνοντας τα ίδια θέματα και έχοντας τις ίδιες πιθανότητες επιτυχίας
3) Στα ΕΠΑΛ δεν είναι για μαθητές οι οποίοι δεν διαβάζουν, οι οποίοι είναι βλάκες ή οι οποίοι δεν έχουν μέλλον. Στην ΕΠΑΛ απλά μπορείς βγάζοντας καλό βαθμό στα μαθήματα ειδικότητας και ένα καλούτσικο βαθμό στα Γενικής παιδιας να περνάς τις τάξεις ΛΙΓΟ ποιο εύκολα, επίσης μέσω των ΕΠΑΛ μπορείς να βγάλεις ένα πτυχίο 3ου Επιπέδου όπου μπορείς να βγεις στην αγορά εργασίας ή να πας σε ένα ΙΕΚ και να τελειώσεις εκεί τις σπουδές σου (Αλλά όχι από το πρώτο έτος όπως η μαθητές του ΓΕΛ αλλά από ποιο προχωρημένο επίπεδο (αρχίζεις από το 3 έτος νομίζω αλλά δεν θυμάμαι καλά) χωρίς να χρειάζεται να πας για περαιτέρω σπουδές αν δεν θες ή αν δεν μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Επιτελους μιλησε καποιος που ξερει.
Δεν ξερω γιατι ειναι τοσο αδικημενα τα ΕΠΑΛ. Κακως εχει μεινει η αντιληψη οτι πανε εκει οι χαραμοφαηδες μαθητες.
Και καποια παιδια που πραγματικα δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στα μαθηματα και την πιεση του λυκειου, δεν πανε ΕΠΑΛ μονο και μονο επειδη νομιζουν οτι δεν ειναι σοβαρο εκπαιδευτικο ιδρυμα..

Ε μπουρδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Συμπληρωματικό Post συγνώμη που δεν έκανα edit αλλά ήθελα να απαντήσω ξεχωριστά αν θεωρηθεί spam (αν και υπάρχουν αρκετά off topic εδω με το θέμα με το Δημοτικό) να τα ενώσει παρακαλώ με το προηγούμενο κάποιος MOD

Δεν νομίζω να γινεται αυτο σε όλα τα σχολία..Εδώ τουλάχιστον στις Σέρρες δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.Συνήθως όπως ειχε πει κ (ο ΠΕΤΡΟΣ στην πρωτη σελίδα), τα παιδιά τα στέλνουν εκεί μόνο κ μόνο για ένα καλύτερο βαθμό κ για να περάσουν με πιο ευκολία κ με περισσότερα μόρια στις "εξαιτάσεις"!Μιας φίλης μου η μαμά, ειναι καθηγήτρια φιλόλογος κ μου πρότεινε να πάω την πρώτη χρονιά Γενικό κ αν τα καταφέρω συνεχίζω ή αλλιώς θα συνεχίσω στα ΕΠΑΛ!!!Τέλος πάντων, όπως κ να έχει σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!Θα κατσω να το σκευτώ κ να το αναλύσω καλυτερα!!:);)


:bye:Κάτι Άσχετο:
Μήπως ξέρετε αν ακολουθήσω Πληροφορική τι δουλειες υπάρχουν?!:D

Αρχικά είναι καλή ιδέα να πας πρώτη τάξη ΓΕΛ και μετά βλέπεις αν θα συνεχίζεις η όχι αλλά το θεωρώ άσκοπο γιατί υπάρχει σχεδόν σε όλα τα ΕΠΑΛ ειδικότητα πληροφορικής oπότε θα πάρει μια γεύση πριν πας σε κάποια πανεπιστήμιο για να Ασχοληθείς σοβαρά!!!!

εγω παντως πηγαινω ενιαιο δλδ γενικο λυκειο!πιστευω βεβαια οτι εχει λιγη δυσκολια αλλα κατι θα μαθετε!!!στα επαλ αλλη δουλεια δεν εχεις εκτος απο τις καταληψεις!!!τωρα αν θελετε να κανετε χαβαλε Ε.Π.Α.Λ.=ΧΑΒΑΛΕΣ... αυτα τα ολιγα απο μενα!

Αυτό είναι λάθος Αντίληψη... Υπάρχουν και σοβαρά ΕΠΑΛ όπου γίνετε μάθημα κανονικά

Προτιμότερο να πας ΓΕΛ! Αν πας ΕΠΑΛ δεν έχεις και πολλές επιλογές και επιπλέον απ'οσο ξέρω δε γίνεται και καλό μάθημα...Καλύτερα να πας στο Γενικό και αν προσπαθήσεις θα διορθωθούν οι βαθμοί σου! Με λίγο διάβασμα παραπάνω πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις! Εννοείται ότι πρέπει να προσέχεις και το καθηγητή όταν παραδίδει το μάθημα! Έχεις ακόμα καιρό μπροστά σου μην αγχώνεσαι!!!:)

λαθος!!!! οπως ειπα και παραπανω εχεις τις ΙΔΙΕΣ επιλόγες και τις ΙΔΙΕΣ ευκαιρίες

Εγώ θα σου πρότεινα Γενικό λόγω περισσότερων δυνατοτήτων πρόσβασης σε σχολές.
Απλά να ξέρεις ότι θέλει διάβασμα και λίγο μυαλό...Αυτό δεν στο λέω για να σε φοβίσει αλλά για να σε προετοιμάσει...Στην ηλικία και την τάξη που είσαι δεν μπορείς ακόμα να φανταστείς τι σε περιμένει...

Ειναι οι ΙΔΙΕΣ δυνατότητες

Λοιπόν, απο οτι έχουμε συζητήσει με τον καθηγητή του ΣΕΠ στο σχολέιο μπορώ να σου πω τα εξής: έχει ψηφιστεί νέος νόμος σύμφωνα με τον οποίο θα υπάρχει πρόσβαση απο τα ΕΠΑΛ σε ΤΕΙ αλλα και ΑΕΙ. στα ΕΠΑΛ θα έιναι χαμηλότερες οι βάσεις για ΑΕΙ απο οτι στα ΓΕΛ. οπότε με το 15-16 που βγάζεις μπορείς είτε να διαλέξεις ΕΠΑΛ και να περάσεις σε όποια σχολή επιθυμέις με λιγότερο κόπο (φτάνει να διατηρήσεις τους βαθμούς σου σε αυτό το επίπεδο) ή να πας σε ΓΕΛ και να χρειαστέι να ρισκάρεις αν θα πετύχεις τον στόχο σου. ότι και να διαλέξεις πάντως, καλη σου επιτυχία

μαλλον θα προτιμισω το ΓΕΛ επειδη δεν ξερω ακριβως πως ειναι στο ΕΠΑΛ!

Συγγνώμη αλλα η βάσεις θα ειναι ΙΔΙΕΣ δεν εχει ψηφιστεί κατι τέτοιο θα μας είχαν ενημερώση

μαλλον θα προτιμισω το ΓΕΛ επειδη δεν ξερω ακριβως πως ειναι στο ΕΠΑΛ!

πληροφορίες θα βρεις εδω... https://www.ischool.gr/forumdisplay.php?f=18 και οτι αποριες εχεις κανε topic και θα σε βοηθησουμε
Επιτελους μιλησε καποιος που ξερει.
Δεν ξερω γιατι ειναι τοσο αδικημενα τα ΕΠΑΛ. Κακως εχει μεινει η αντιληψη οτι πανε εκει οι χαραμοφαηδες μαθητες.
Και καποια παιδια που πραγματικα δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στα μαθηματα και την πιεση του λυκειου, δεν πανε ΕΠΑΛ μονο και μονο επειδη νομιζουν οτι δεν ειναι σοβαρο εκπαιδευτικο ιδρυμα..

Ε μπουρδες.

Ευχαριστω για την υποστηριξη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει καποιος ποιο είναι καλύτερο απο αυτα τα 2?:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Οι Βαθμοι μου ειναι γυρο στο 15-16:xixi:

εγω γυμνασιο ειχα 17-18
κ λυκειο κατω απο 15.:/:(σε γενικο)
εσυ τωρα κανε οτι θες πιστευεις σου ταιριαζει καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τεχνικές ή επαγγελματικές ειδικότητες, όπως Ηλεκτρολόγος, Υδραυλικός, Μηχανολόγος, Τεχνικός Η/Υ, Κομμωτική, Βοηθος Μικροβιολόγου, Νοσοκόμος κλπ. Παίρνεις ένα υποτυπώδες πτυχίο στα δυο πρώτα χρόνια και στα τρία χρόνια παίρνεις πλήρες πτυχίο και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, οπότε μπορείς να δουλέψεις κατ'αρχήν ως βοηθός σε κάποιον τεχνίτη σχετικής ιδιότητας. Κατόπιν, υπάρχει δυνατότητα Πανελληνίων, με τις οποίες μπορεις να μπεις μόνο σε ΤΕΙ.
Εκτος απο ΤΕΙ μπορεις να μπεις και σε ΑΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
το ποστ που παραθεσες ειναι παλιο!!!:P
τοσο παλιο που δεν μπορω να βρω που ειναι:D
Δεν μπορεις να μπεις μονο σε ΤΕΙ
Οσον αφορα την Α ομαδα μπορεις να μπεις σε καποια τμηματα των ΤΕΙ
σε καποια τμηματα των ΑΣΤΕ ΑΣΠΑΙΤΕ
τα οποια εχουν σχεση με την ειδικοτητα σου
στα ΤΕΦΑΑ και στις αστυνομικες σχολες
αλλα επισης και στην ΑΣΚΤ χωρις πανελληνιες με ειδικες εξετασεις καλλιτεχνικης ικανοτητας!!!
απο ομαδα Β πας παντου!!!
Και στις δυο περιπτωσεις προυποτιθεται οτι εχεις μαζεψει αρκετα μορια για εκει που θες!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top