Επίδειξη γραπτών

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος εδω που να εχει ζητησει στο παρελθον επιδειξη γραπτου;
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος εδω που να εχει ζητησει στο παρελθον επιδειξη γραπτου;

Αν μιλάς για πανελλήνιες.. το σκεφτόμουν εγώ! γιατι μου έκοψαν 950 καθοριστικότατα
μόρια απο τα νεα Ελληνικά που αν τα είχα..θα υπήρχε λιγότερη ανησυχία για τις βασικές
μου προτιμήσεις στο ΜΔ.

βλέπεις η αντίληψη του /της φιλόλογου για την ποιότητα του γραπτού μου, δεν συμφωνούσε
με την δική μου και έπρεπε να με κόψει.

πάνω στην ερωτησή σου...αν αναφέρεσε σε πανελλήνιες, δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να
πληρώσεις χρήματα για να πάρεις το γραπτό σου, σκεφτόμουν να ζητήσω βαθμολόγιση απο
φροντιστήριο, όμως και να με βαθμολογούσαν πιο πάνω τι θα κέρδιζα για τις πανελλήνιες?
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
πανελληνιες ή εξεταστικη πανεπιστημιου
Ναι συγγνωμη. Στις πανελληνιες αναφερομαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν μιλάς για πανελλήνιες.. το σκεφτόμουν εγώ! γιατι μου έκοψαν 950 καθοριστικότατα
μόρια απο τα νεα Ελληνικά που αν τα είχα..θα υπήρχε λιγότερη ανησυχία για τις βασικές
μου προτιμήσεις στο ΜΔ.

βλέπεις η αντίληψη του /της φιλόλογου για την ποιότητα του γραπτού μου, δεν συμφωνούσε
με την δική μου και έπρεπε να με κόψει.

πάνω στην ερωτησή σου...αν αναφέρεσε σε πανελλήνιες, δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να
πληρώσεις χρήματα για να πάρεις το γραπτό σου, σκεφτόμουν να ζητήσω βαθμολόγιση απο
φροντιστήριο, όμως και να με βαθμολογούσαν πιο πάνω τι θα κέρδιζα για τις πανελλήνιες?
Οχι. Θελω οπωσδηποτε να δω τα γραπτα μου γιατι εδωσα χωρις φροντιστηριο και θέλω να ξερω ακριβως που εχω κανει λαθος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικα αυτο που θελω να ξερω ειναι ποσην ωρα εχουμε στη διαθεση μας οταν μας τα παραδωσουν, γιατι θελω να τα εξετασω λεπτομερώς. Οποιος ξερει ας μου απαντησει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ζητησες επίδειξη περσι; Σου ειπαν ποσην ωρα εχεις στη διαθεση σου ή ηταν πιο freestyle η κατασταση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ναι συγγνωμη. Στις πανελληνιες αναφερομαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οχι. Θελω οπωσδηποτε να δω τα γραπτα μου γιατι εδωσα χωρις φροντιστηριο και θέλω να ξερω ακριβως που εχω κανει λαθος.

μάλλον δεν σε κάλυψε η απάντηση μου...

να το πώ αλλιώς, αν θεωρείς οτι αδικήθηκες (ακόμα και να βρείς που ακριβώς..) δυστυχώς δεν
μπορείς να καταφέρεις κάτι που θα αλλάξει την βαθμολογία σου.

ο κάθε βαθμολογητής εχει κάποιες οδηγίες απο το υπουργείο για το πως πρέπει να αξιολογήσει
το γραπτό, φυσικά οταν βλέπουμε απόκλιση ως και 12 μονάδες (εγώ εχω ως 8 σε ενα μάθημα)
καταλαβαίνεις οτι παρά τις οδηγίες του υπουργείου, υπάρχει μεγάλο περιθώριο πχ θα έλεγα..
στα νεα Ελληνικά ο βαθμολογιτής να βαθμολογεί κατά το δοκούν.

Γνώμη μου είναι οτι οταν η διαφορά των δυο βαθμολογητών ανοίγει πχ 4-5 μονάδες και πριν
φτάσει στις 12 μονάδες (οπού γίνεται βαθμολόγιση και απο τρίτο) ο μέσος ορος των δυο
βαθμολογητών θα έπρεπε να γέρνει υπέρ του υποψηφίου.


αυτο νομιζω λέγεται στα μαθηματικά σταθμισμένος μέσος όρος (Weighted arithmetic mean)

σαν γνήσιος ΕΠΑΛιώτης που είμαι θα πεί κάποιος που τα ξέρω εγώ αυτά? anyway! είναι
απλά η γνώμη μου, μπορεί και να είναι λάθος. :happy:
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
μάλλον δεν σε κάλυψε η απάντηση μου...

να το πώ αλλιώς, αν θεωρείς οτι αδικήθηκες δυστυχώς δεν μπορείς να καταφέρεις κάτι που
θα αλλάξει την βαθμολογία σου.

ο κάθε βαθμολογητής εχει κάποιες οδηγίες απο το υπουργείο για το πως πρέπει να αξιολογήσει
το γραπτό, φυσικά οταν βλέπουμε απόκλιση ως και 12 μονάδες (εγώ εχω ως 8 σε ενα μάθημα)
καταλαβαίνεις οτι παρά τις οδηγίες του υπουργείου, υπάρχει μεγάλο περιθώριο πχ θα έλεγα..
στα νεα Ελληνικά ο βαθμολογιτής να βαθμολογεί κατά το δοκούν.

Γνώμη μου είναι οτι οταν η διαφορά των δυο βαθμολογητών ανοίγει πχ 4-5 μονάδες και πριν
φτάσει στις 12 μονάδες (οπού γίνεται βαθμολόγιση και απο τρίτο) ο μέσος ορος των δυο
βαθμολογητών θα έπρεπε να γέρνει υπέρ του υποψηφίου.


αυτο νομιζω λέγεται στα μαθηματικά σταθμισμένος μέσος όρος (Weighted arithmetic mean)

σαν γνήσιος ΕΠΑΛιώτης που είμαι θα πεί κάποιος που τα ξέρω εγώ αυτά? anyway! είναι
απλά η γνώμη μου, μπορεί και να είναι λάθος. :happy:
Δεν θεωρω οτι αδικηθηκα αλλα ας πουμε στη χημεια οι βαθμολογίες διαφερουν κατα οκτω μοναδες αν θυμαμαι καλα. Επίσης στη φυσικη θεωρω οτι μου κοψαν λιγο. Θελω να ξερω αν εχω κανει αντικειμενικα λαθη ή μου κοψαν επειδη τα ηθελαν διατυπωμενα αλλιως γιατι αυριο μεθαυριο θα διδαξω και θα πρεπει να γνωριζω πως να καθοδηγησω τα παιδια
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Πριν ζητήσεις να δεις το γραπτό σου, μπορείς (το Σεπτέμβρη) στο σχολείο σου να ζητήσεις να δεις (δωρεάν) το απόκομμα του τετραδίου σου στο οποίο θα φαίνεται πώς βαθμολογήθηκες σε κάθε υποερώτημα.

ΠΠΠΠ.jpg
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Πριν ζητήσεις να δεις το γραπτό σου, μπορείς (το Σεπτέμβρη) στο σχολείο σου να ζητήσεις να δεις (δωρεάν) το απόκομμα του τετραδίου σου στο οποίο θα φαίνεται πώς βαθμολογήθηκες σε κάθε υποερώτημα.

Α δεν το ξερα! Σ ευχαριστω πολυ! (Παρ ολα αυτα ας μου απαντησει οποιος γνωριζει και σ αυτο που ρωτησα αρχικα ☺)
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Σ αυτό καλύτερα να ρωτήσεις το σχολείο σου γιατί για μενα δεν ίσχυαν αυτοί οι κανόνες
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top