Εμπειριες- συμβουλές από παιδιά που σπουδάζουν φιλολογία στο ΑΠΘ

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,στα παιδιά που ρίχνονται στην μάχη των πανελλαδικών, εύχομαι καλή δύναμη, υπομονή κ στόχο προσήλωση κ μακάρι να καταφέρουν τον στόχο τους κ να μπουν στην σχολή της πρώτης τους επιλογή ς. Στους φοιτητές που δώσαμε τον δικό μας αγώνα κ άλλοι πετύχανε την σχολή των ονείρων τους, άλλοι την δεύτερη - τρίτη επιλογή, σε αυτή την κατηγορία είμαι κ εγώ, εύχομαι καλές σπουδές,να έχετε όλοι μια τέλεια φοιτητική ζωή κ που ξέρετε η ζωή μας κρύβει πολλές εκπλήξεις... Κ όπως λέει κ ο σοφός λαός, όταν κλείνει μία πόρτα ,πάντα ανοίγει ένα παράθυρο....επειδή ξέφυγα όμως από την ερώτηση,, υπάρχει κάποιο παιδί που σπουδάζει η έχει βγάλει την φιλολογία στο Αριστοτέλειο, να με βοηθήσει με συμβουλές, με κάποιες κατευθεντηριες γραμμές ,πως να κινηθώ;;;;πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία κ μου είπε πως θα παρακολουθήσω το δεύτερο έτος,γράφτηκα πέρυσι αλλά λόγω πανελλαδικων δεν παρακολούθησα μαθήματα,πως γίνεται να έχω τα 12 μαθήματα του δευτέρου έτους κ τα 12 του πρώτου;;;;;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Μπες στο "ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΌ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ " στο fb , θα βοηθηθείς παρα πολυ σε ολη την ακαδημαϊκή σου πορεία :)
Ρωτα οτι θες σχετικά με τη σχολή εκει .

Απο εκει και έπειτα πρώτο ετος να παρακολουθήσεις.
Απλα στα χαρτιά θα εισαι δεύτερο.




P.s :Θα γράψω οταν εχω χρονο τη δικη μου εμπειρία με τη σχολή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μπες στο "ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΌ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ " στο fb , θα βοηθηθείς παρα πολυ σε ολη την ακαδημαϊκή σου πορεία :)
Ρωτα οτι θες σχετικά με τη σχολή εκει .

Απο εκει και έπειτα πρώτο ετος να παρακολουθήσεις.
Απλα στα χαρτιά θα εισαι δεύτερο.




P.s :Θα γράψω οταν εχω χρονο τη δικη μου εμπειρία με τη σχολή.
Σε ευχαριστώ πολύ.. θα περιμένω
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Χελλό :)
Όπως είπε και η Κλημεντίνη μπες στην ομαδική στο Fb. Ό,τι απορία έχεις ωστόσο εγώ μπαινω 3οέτος τώρα αν θέλεις στείλε :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top