Σ. Σ.

Νεοφερμένος

Ο Σ. Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γίνεται εάν δεν δώσω φέτος αθλήματα, να δηλώσω του χρόνου, να κάνω το 10% και να μπω σε στρατιωτικές σχολές ή πρέπει να ξαναδώσω πανελλήνιες;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Γίνεται εάν δεν δώσω φέτος αθλήματα, να δηλώσω του χρόνου, να κάνω το 10% και να μπω σε στρατιωτικές σχολές ή πρέπει να ξαναδώσω πανελλήνιες;
Γινεται , θα δωσεις του χρονου μονο τα αθληματα και τα ψυχομετρικα.
 

Papas nikos

Νεοφερμένος

Ο Papas nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα έχω ακούσει από παλιούς ότι για να γίνεις στρατιωτικός μπορείς εκτός από τις εξετάσεις μπορείς και μόλις τελειώσεις την στρατιωτική θητεία να κάνεις αίτηση για μόνιμος ισχύει ακόμα αυτό?
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Καλησπέρα έχω ακούσει από παλιούς ότι για να γίνεις στρατιωτικός μπορείς εκτός από τις εξετάσεις μπορείς και μόλις τελειώσεις την στρατιωτική θητεία να κάνεις αίτηση για μόνιμος ισχύει ακόμα αυτό?
οχι αν ηταν ετσι , θα ειχε γεμισει ο στρατος απο την περιοδο της κρισης
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Καλησπέρα έχω ακούσει από παλιούς ότι για να γίνεις στρατιωτικός μπορείς εκτός από τις εξετάσεις μπορείς και μόλις τελειώσεις την στρατιωτική θητεία να κάνεις αίτηση για μόνιμος ισχύει ακόμα αυτό?
Απο την απλη θητεια των 12 μηνων δεν νομιζω οτι γινεται.
Απο την επαγγελματικη καταταξη (Επ.Οπ) γινεται αν εισαι καλος και παρεις καλη κριτικη απο τον διοικητη σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας .Απευθύνομαι σε όσους γνωρίζουν ή έχουν ακούσει κάτι ...ηλεκτρονικά πρέπει να υποβάλλω το πιστοποιητικό γέννησης και θεωρημένη την υπεύθυνη δηλώση ...χρειάζεται κάτι άλλο ;;;Επίσης αποστέλλουμε και κάποια χαρτιά με ταχυδρομείο ή δεν χρειάζεται κάτι άλλο ;Η
 

angies

Νεοφερμένος

Η angies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γνωστός μου που θέλει να δώσει το 2023 επιθυμεί να δηλώσει στρατιωτικές σχολές. Είναι γεννημένος το 2001 το Σεπτέμβριο. Θα μπορέσει να τις δηλώσει;
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Κάθε στρατιωτική/αστυνομική σχόλη αν δεν κάνω λάθος θέτει διαφορετικό ηλικιακό όριο. Πες του να μπει στην ιστοσελίδα της εκάστοτε σχολής που τον ενδιαφέρει.
 

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
με αφορμή το χρονοδιάγραμμα που βγήκε σήμερα για τις στρατιωτικές σχολές θα έπρεπε ήδη να έχω κλείσει ραντεβού σε γιατρούς για τις υγειονομικές εξετάσεις; μπορεί να μου κάποιος υποψήφιος; επίσης όλοι περνάμε για υγειονομικές και λοιπές εξετάσεις στις 14 Μαρτίου ή υπάρχει κάποια σειρά με τα ονόματα;
 

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
με αφορμή το χρονοδιάγραμμα που βγήκε σήμερα για τις στρατιωτικές σχολές θα έπρεπε ήδη να έχω κλείσει ραντεβού σε γιατρούς για τις υγειονομικές εξετάσεις; μπορεί να μου κάποιος υποψήφιος; επίσης όλοι περνάμε για υγειονομικές και λοιπές εξετάσεις στις 14 Μαρτίου ή υπάρχει κάποια σειρά με τα ονόματα;
Μπορείς να κλείσεις ραντεβού και σε δημόσιο νοσοκομείο ώστε να κάνεις σχεδόν όλες τις εξετάσεις με μία φορά.
 
Top