Εθελοντισμός και Πανεπιστήμιο

rosemary

Νεοφερμένος

Η rosemary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες! Μόλις τελείωσα το σχολείο και θέλω να ασχοληθώ ενεργά με τον εθελοντισμό όμως χρειάζομαι ορισμένες συμβουλές από όσους και όσες έχουν κάποια εμπειρία στο θέμα γιατί εγώ είμαι σχετικά άμαθη (συμμετέχω μόνη μου σε δράσεις και αυτό είναι όλο) και τώρα θέλω να οργανωθώ σε κάποια ομάδα. Τέλος πάντων, για να μην τα πολυλογώ, ήρθα σε επαφή με το Χαμόγελο του Παιδιού και ανακάλυψα ότι είναι πολύ δύσκολο να πάω εκεί ως εθελόντρια και ταυτόχρονα φοιτήτρια γιατί τα ωράρια δεν με βολεύουν και οι απαιτήσεις είναι πολύ μεγάλες. Από την άλλη έμαθα ότι η Σχολή μου έχει ομάδα εθελοντών όμως εκεί δεν ξέρω κανέναν και δεν βρίσκω πουθενά πληροφορίες...(google, site σχολής, facebook) . Εσείς τι θα κάνατε;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Από την άλλη έμαθα ότι η Σχολή μου έχει ομάδα εθελοντών όμως εκεί δεν ξέρω κανέναν και δεν βρίσκω πουθενά πληροφορίες...(google, site σχολής, facebook) . Εσείς τι θα κάνατε;
Κάθε χρόνο στην αρχή του χειμερινού εξαμήνου γίνονται ανακοινώσεις για τις ομάδες του πανεπιστημίου. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη το μάθεις, συνήθως κολλούν αφίσες κτλ σε όλα τα κτίρια με τον τόπο & ώρα συνάντησης. Ψάξε το, θα έχει ενδιαφέρον να έρθεις σε επαφή με παιδιά από διαφορετικά τμήματα.
 

rosemary

Νεοφερμένος

Η rosemary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τέλεια ευχαριστώ πολύ! (Είμαι λίγο ψάρι αλλά φαντάζομαι πως αν είναι όντως τόσο ξεκάθαρα τα πράγματα θα εγκλιματιστώ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top