Εγγραφή σε άλλο τμήμα του ίδιου Πανεπιστημίου - το uregister.uop.gr μου βγάζει τον παλιό λογαριασμό

Antonius

Νεοφερμένος

Ο Antonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ήμουν φοιτητής ενός τμήματος του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου πέρσι και ύστερα απο 10% φέτος το καλοκαίρι πέρασα σε ένα αλλο του ίδιου ΑΕΙ. Το θέμα μου τώρα είναι ότι μετά την αντιπαραβολή των δικαιολογητικών στην σχολή μου σήμερα, πάω να ενεργοποιήσω τον ιδρυματικό λογαριασμό του καινούργιου τμήματος στο uregister.uop(κοινή πλατφόρμα για όλα τα τμήματα του Πα.Πελ) και μου εμφανίζει τον παλιό λογαριασμό (του προηγ. τμήματος). Υπάρχει περίπτωση να έκανα βλακεία και να εγγράφτηκα πάλι στο τμήμα που ήδη ήμουν; ή λογικά δεν θα έχουν περαστεί ακόμη τα καινούργια στοιχεία, μαζί και με την διαγραφή στο σύστημα;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ήμουν φοιτητής ενός τμήματος του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου πέρσι και ύστερα απο 10% φέτος το καλοκαίρι πέρασα σε ένα αλλο του ίδιου ΑΕΙ. Το θέμα μου τώρα είναι ότι μετά την αντιπαραβολή των δικαιολογητικών στην σχολή μου σήμερα, πάω να ενεργοποιήσω τον ιδρυματικό λογαριασμό του καινούργιου τμήματος στο uregister.uop(κοινή πλατφόρμα για όλα τα τμήματα του Πα.Πελ) και μου εμφανίζει τον παλιό λογαριασμό (του προηγ. τμήματος). Υπάρχει περίπτωση να έκανα βλακεία και να εγγράφτηκα πάλι στο τμήμα που ήδη ήμουν; ή λογικά δεν θα έχουν περαστεί ακόμη τα καινούργια στοιχεία, μαζί και με την διαγραφή στο σύστημα;
μιλα με την γραμματεια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,619 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ήμουν φοιτητής ενός τμήματος του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου πέρσι και ύστερα απο 10% φέτος το καλοκαίρι πέρασα σε ένα αλλο του ίδιου ΑΕΙ. Το θέμα μου τώρα είναι ότι μετά την αντιπαραβολή των δικαιολογητικών στην σχολή μου σήμερα, πάω να ενεργοποιήσω τον ιδρυματικό λογαριασμό του καινούργιου τμήματος στο uregister.uop(κοινή πλατφόρμα για όλα τα τμήματα του Πα.Πελ) και μου εμφανίζει τον παλιό λογαριασμό (του προηγ. τμήματος). Υπάρχει περίπτωση να έκανα βλακεία και να εγγράφτηκα πάλι στο τμήμα που ήδη ήμουν; ή λογικά δεν θα έχουν περαστεί ακόμη τα καινούργια στοιχεία, μαζί και με την διαγραφή στο σύστημα;
ε λογικο δεν ειναι ..αν σε εχει γραμμενο σε αλλη σχολη πως να σε ξαναγραψει...προφανως δεν εχει γινει η διαγραφη ...το ζουμερο μπριζολακι παραπανω εχει πειρα σε αυτο και λεει τα πιθανοτερα
 

Antonius

Νεοφερμένος

Ο Antonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μιλα με την γραμματεια
Θα επικοινωνήσω μαζι τούς το συντομότερο δυνατόν, αν σηκώσουν το τηλ. φυσικά.
ε λογικο δεν ειναι ..αν σε εχει γραμμενο σε αλλη σχολη πως να σε ξαναγραψει...προφανως δεν εχει γινει η διαγραφη ...το ζουμερο μπριζολακι παραπανω εχει πειρα σε αυτο και λεει τα πιθανοτερα
Και εγώ δεν το βρίσκω καθόλου λογικό αλλα η γραφειοκρατία επικρατεί και τρελάθηκα η αλήθεια είναι όταν είδα το "εγγραφτήκατε επιτυχώς" και τα παλιά μου στοιχεία. Το πιο πιθανό πράγματι είναι το να μην έχουν προλάβει να με περάσουν(+διαγραφής).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,619 μηνύματα.
Θα επικοινωνήσω μαζι τούς το συντομότερο δυνατόν, αν σηκώσουν το τηλ. φυσικά.

Και εγώ δεν το βρίσκω καθόλου λογικό αλλα η γραφειοκρατία επικρατεί και τρελάθηκα η αλήθεια είναι όταν είδα το "εγγραφτήκατε επιτυχώς" και τα παλιά μου στοιχεία. Το πιο πιθανό πράγματι είναι το να μην έχουν προλάβει να με περάσουν(+διαγραφής).
πριν λιγο ειδα μια ανακοινωση των πατρων στα φοιτητικά νεα για την τελικη εγραφη μεσω πλατφορμας οπου ελεγε για τους γραμμενους στο ιδιο πανεπιστημιο σε αλλο τμημα
1663699598772.png

και επειδη αυτες οι πλατφορμες πρεπει να ειναι του ιδιου σχεδιαστει με την ιδια συμπεριφορα.. μιλα και εσυ με την γραμματεια σου.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Θα επικοινωνήσω μαζι τούς το συντομότερο δυνατόν, αν σηκώσουν το τηλ. φυσικά.
αν δεν το σηκωσουν , σπαμαρε μεχρι να το κανουν. και μενα σημερα εγινε τετοια μαλακια με το Πα.Πα και εν τελει ηθελαν τα δικα μου δικαιολογητικα μεσω μειλ επειδη ημουν εγγεγραμμενη απο το 2020 σε αλλο τμημα του πανεπιστημιου, με αποτελεσμα να μπαινω στην πλατφορμα και να λεει πως εχω ηδη εγγραφει.
 

Antonius

Νεοφερμένος

Ο Antonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια! Λέτε να υπάρχει περίπτωση να "χάσω" την σχολή μου και να μου πουν ότι γράφτηκα μόνος μου ξανά στο προηγούμενο; Βλέπω να με τρώει το άγχος μέχρι να διευθετηθεί και αυτο το ζήτημα.. χαχα:ermm:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια! Λέτε να υπάρχει περίπτωση να "χάσω" την σχολή μου και να μου πουν ότι γράφτηκα μόνος μου ξανά στο προηγούμενο; Βλέπω να με τρώει το άγχος μέχρι να διευθετηθεί και αυτο το ζήτημα.. χαχα:ermm:
δεν εχεις κανει προεγγραφη μεσα απο το eregister του υπουργειου ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,619 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια! Λέτε να υπάρχει περίπτωση να "χάσω" την σχολή μου και να μου πουν ότι γράφτηκα μόνος μου ξανά στο προηγούμενο; Βλέπω να με τρώει το άγχος μέχρι να διευθετηθεί και αυτο το ζήτημα.. χαχα:ermm:
δεν υπαρχει περιπτωση ... στην χειροτερη η κεραμεως εδωσε παραταση χειρογραφης εγραφης μεχρι 24 οκτωβριου
 

Antonius

Νεοφερμένος

Ο Antonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Έχω κάνει και την έχει λάβει το καινούργιο τμήμα(εκεί έχω δηλώσει κιόλας ότι επιθυμώ την διαγραφή μου απο το παλιό).
ωραια , αρα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. θα μιλησεις με την γραμματεια και ολα θα ειναι καλα
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ήμουν φοιτητής ενός τμήματος του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου πέρσι και ύστερα απο 10% φέτος το καλοκαίρι πέρασα σε ένα αλλο του ίδιου ΑΕΙ. Το θέμα μου τώρα είναι ότι μετά την αντιπαραβολή των δικαιολογητικών στην σχολή μου σήμερα, πάω να ενεργοποιήσω τον ιδρυματικό λογαριασμό του καινούργιου τμήματος στο uregister.uop(κοινή πλατφόρμα για όλα τα τμήματα του Πα.Πελ) και μου εμφανίζει τον παλιό λογαριασμό (του προηγ. τμήματος). Υπάρχει περίπτωση να έκανα βλακεία και να εγγράφτηκα πάλι στο τμήμα που ήδη ήμουν; ή λογικά δεν θα έχουν περαστεί ακόμη τα καινούργια στοιχεία, μαζί και με την διαγραφή στο σύστημα;
Σε ποιο ησουν κ που πηγες φετος?
 

Antonius

Νεοφερμένος

Ο Antonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σε ποιο ησουν κ που πηγες φετος?
Ιστορικοαρχαιολογικό->Φιλολογίας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Update: Μίλησα με την γραμματεία και μου είπε πως δεν βγάζουμε τώρα κωδικούς γιατί δεν έχουν περάσει ακόμη τα στοιχεία μας(εγγραφές+διαγραφές). Και ότι δεν θα υπάρξει κανένα θέμα με την διαγραφή μου...(το ελπίζω:ρ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top