Δυσκολία Μαθηματικών Γενικής Παιδείας

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση περισσότερο για να με συμβουλέψετε. Είμαι θεωρητική και θέλω να ανοίξω το 5ο πεδίο αλλά δεν έχω και τις καλύτερες βάσεις στα μαθηματικά. Μου έχουν πει πως η στατιστική δεν έχει σχέση με την άλγεβρα στην οποία έχω το πρόβλημα. Έχω ήδη αρχίσει βέβαια να διαβάζω μόνη μου όσα μπορώ αλλά πραγματικά δεν ξέρω κατά πόσο θα τα καταφέρω στην πορεία. Τι λέτε να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση περισσότερο για να με συμβουλέψετε. Είμαι θεωρητική και θέλω να ανοίξω το 5ο πεδίο αλλά δεν έχω και τις καλύτερες βάσεις στα μαθηματικά. Μου έχουν πει πως η στατιστική δεν έχει σχέση με την άλγεβρα στην οποία έχω το πρόβλημα. Έχω ήδη αρχίσει βέβαια να διαβάζω μόνη μου όσα μπορώ αλλά πραγματικά δεν ξέρω κατά πόσο θα τα καταφέρω στην πορεία. Τι λέτε να κάνω?

Σου προτείνω να πας σε κανένα καλό φροντιστήριο εκεί που μένεις και να διαβάζεις λίγο περισσότερο άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να σας ρωτήσω ποσό δύσκολη είναι η στατιστική και το απαιτήσεις έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να σας ρωτήσω ποσό δύσκολη είναι η στατιστική και το απαιτήσεις έχει.

Πανεύκολο μάθημα, το είχα πάρει επιλογής και δεν έκανα καν φροντιστήριο και έγραψα 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Λοιπον ξεκινησα χθες την στατιστικη μονος μου πανευκολη ειναι.Επισης εφτασα τα 1.000 μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Λοιπον ξεκινησα χθες την στατιστικη μονος μου πανευκολη ειναι.Επισης εφτασα τα 1.000 μηνυματα.
Δε θα κάνεις καλοκαιρινό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
τι να την κανεις την στατιστικη ρε φωτη.οικονομικο δεν εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Καλοκαιρινά ξεκινάω την Δευτέρα και τελειώνω 20 Ιουλίου.Την στατιστική την ξεκίνησα γιατί θέλω να βγάλω απολυτήριο 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophiazach

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλοκαιρινά ξεκινάω την Δευτέρα και τελειώνω 20 Ιουλίου.Την στατιστική την ξεκίνησα γιατί θέλω να βγάλω απολυτήριο 20.

Και εγώ ξεκίνησα στατιστική για έναν μήνα με στόχο να βγάλω άριστο απολυτήριο, αλλά μετά σταμάτησα γιατί μου φάνηκε πανεύκολη! Η επιλογή βέβαια είναι δική σου, αλλά εγώ θα σου πρότεινα να μην σπαταλήσεις τον χρόνο σου σε αυτό. Ή δώσε έμφαση στην κατεύθυνση ή κάτσε να ξεκουραστείς. Με μάθημα για έναν μήνα και δύο μέρες πριν τις εξετάσεις έγραψα 20, και φαντάσου ήμουν θεωρητική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Πρώτο τεστ 20.Το ωραίο ήταν ότι από τα 17 άτομα στο τμήμα μου τα 9 έγραψαν 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Τι και;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.

Δεν το λέω για να σε προσβάλω, απλά δε καταλαβαίνω τι σημασία έχει πόσοι έγραψαν 20 και πόσοι όχι. Εσύ πήγες καλά, αυτό μετράει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Απλά το λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top