Δραματική σχολή Εθνικού Θεάτρου και ΚΘΒΕ

covonilos

Νεοφερμένος

Ο covonilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει σελίδα στο διαδίκτυο που μπορώ να βρω επιπλέον στοιχεία για την εξέταση;
Στην επίσημη ιστοσελίδα γράφει γενικά πράγματα, δεν καθορίζει πχ πόση διάρκεια πρέπει να έχει ο μονόλογος, αν θα δοθούν αντικείμενα κατά την διάρκεια, αν γίνεται σε αίθουσα ή σε κεντρική σκηνή κοκ

Γενικά έχω πολλές ερωτήσεις και θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,964 μηνύματα.
@Εριφύλη μήπως ξέρεις τι θέλουν οι Θεσσαλονικείς;
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει σελίδα στο διαδίκτυο που μπορώ να βρω επιπλέον στοιχεία για την εξέταση;
Στην επίσημη ιστοσελίδα γράφει γενικά πράγματα, δεν καθορίζει πχ πόση διάρκεια πρέπει να έχει ο μονόλογος, αν θα δοθούν αντικείμενα κατά την διάρκεια, αν γίνεται σε αίθουσα ή σε κεντρική σκηνή κοκ

Γενικά έχω πολλές ερωτήσεις και θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει σελίδα στο διαδίκτυο που μπορώ να βρω επιπλέον στοιχεία για την εξέταση;
Στην επίσημη ιστοσελίδα γράφει γενικά πράγματα, δεν καθορίζει πχ πόση διάρκεια πρέπει να έχει ο μονόλογος, αν θα δοθούν αντικείμενα κατά την διάρκεια, αν γίνεται σε αίθουσα ή σε κεντρική σκηνή κοκ

Γενικά έχω πολλές ερωτήσεις και θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει.
Γεια σου!
Οι εξετάσεις στο εθνικό (και σε όλες τις δραματικές φαντάζομαι) όσο ξέρω διενεργούνται σε αίθουσες απλές, δεν ανεβαίνεις σε σκηνή.

Λοιπόν τώρα..
Επιλέγεις δύο μονολόγους, έναν από το αρχαίο έως και τον 18ο αιώνα
Και έναν νεότερο από τον 19ο και μετά..
Ένα έμμετρο ποίημα
Ένα τραγούδι

Οι εξεταστές σε διακόπτουν προφανώς, δεν σε αφήνουν να τα πεις ολόκληρα, δεν υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος, αλλά έχουν να δουν 1000+ παιδιά..
Δεν δίνεται κανένα αντικείμενο, παρά μόνο καρέκλα αν την χρειάζεσαι, το τραγούδι είναι ακαπέλα χωρίς όργανο ή μικρόφωνο..

Επιπλέον, μπορούν στο τέλος να σου βάλουν αυτοσχεδιασμούς (μπορεί, εμένα δεν μου έχουν βάλει ποτέ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top