Διοίκηση Επιχειρήσεων vs Οικονμικών Επιστημών (ώστε να ασχοληθώ στο μέλλον με τα τουριστικά επαγγέλματα)

Nickt23

Νεοφερμένος

Ο Nickt23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση αν θέλω να ασχοληθώ στο μέλλον στα τουριστικά επαγγέλματα , καλό είναι να πάω στη διοίκηση επιχειρήσεων και μετά μεταπτυχιακό στα τουριστικά ή οικονομικών σπουδών και τουριστικά
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση αν θέλω να ασχοληθώ στο μέλλον στα τουριστικά επαγγέλματα , καλό είναι να πάω στη διοίκηση επιχειρήσεων και μετά μεταπτυχιακό στα τουριστικά ή οικονομικών σπουδών και τουριστικά
Το καλύτερο θα ήταν να πας σε μια καθαρα τουριστική σχολή πχ διοίκηση τουρισμού παδα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση αν θέλω να ασχοληθώ στο μέλλον στα τουριστικά επαγγέλματα , καλό είναι να πάω στη διοίκηση επιχειρήσεων και μετά μεταπτυχιακό στα τουριστικά ή οικονομικών σπουδών και τουριστικά
Καλο ειναι μια επιστημη να την πιανεις απο το κεντρο της και οχι απο το παρακλαδι.
Αν ως τουριστικα ενοοεις ξενοδοχεια τοτε η σπουδαιοτητα σχολων εχει:
ΑΣΤΕ
Διοικηση επιχειρησεων + ΜΠΣ τουριστικα
Τουριστικα

Αν οχι ξενοδοχεια αλλα οτι αλλο σχετικο:
Διοικηση επιχειρησεων + ΜΠΣ τουριστικα
Τουριστικα
ΑΣΤΕ

Η οικονομικων σπουδων + ΜΠΣ τουριστικα... παιζει και αυτο το σεναριο καθοτι τα οικονομικα ειναι μια πιο λιτή ΔΕΟ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Όπως πάντα εδώ μέσα ακούγονται διάφορα από άτομα που δεν έχουν ιδέα, δυστυχώς έκανα το λάθος και βασίζομουν στο τι ακούγεται εδώ μέσα και πήγα να βρω το μπελά μου...


Μην ξανά ρωτήσεις εδώ μέσα για τέτοια θέματα στο λέω ειλικρινά.
Βρες το σωστό μέρος με τους σωστούς ανθρώπους να ρωτήσεις,όχι εδώ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top