Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στην Πάντειο ή στο ΠΑ.ΠΕΙ.;

panagiotis s

Νεοφερμένος

Ο panagiotis s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εχω μπερδευτει και δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο!μπορει καποιος απο τις σχολες αυτες να με ενημερωσει!!!ευχαριστω πολυ!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εχω φιλαρακι που σπουδαζει στο ΠΑ.ΠΕΙ και μου λεει οτι ειναι καλυτερο.
Γενικα εχω ακουσει οτι του Περαια εινια καλυτερο γιατι εχει καλυτερη οργανωση και σου προσφερει πιο πολλα.
Εχει πιο πολλα οικονομικα ομως,δεν ξερω αμα σε αποθαρρυνει αυτο.
Της Παντειου μονο το ονομα ειναι που κανει την διαφορα.
Του ΠΑ.ΠΕΙ ειναι καλυτερο (σε οτι αφορα το τμημα που λες).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Εχω και εγω ακριβως αυτο το διλλημα...:(:/: Μαλλον κλίνω προς του Παντειου κυρίως λόγω προγραμματος σπουδών που είναι πιο κοντα στα ενδιαφεροντά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis s

Νεοφερμένος

Ο panagiotis s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
δεν εχω προβλημα με τα μαθηματικα γιατι ειμαι καλος γενικα και τα καταλαβαινω!απλα για την παντειο δεν εχω ακουσει τα καλυτερα και επισης νομιζω οτι αυτο με την επιλογη κατευθυνσης στη παντειο περιοριζει λιγο τις επιλογες μου επαγγελματικα μετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Kατ' αρχας κοίτα το προγραμμα σπουδών καθε σχολής!Αν σε ενδιαφέρει να ακολουθησεις οικονομικο τομέα προτιμησε το ΠαΠει.Το τμημα Παντειου χωρίζεται σε τρεις τομέις(οχι κατευθυνσεις):https://des.panteion.gr/tomeis.html (στον οικονομικο μαλιστα διδασκει και ο Ρουμελιωτης)
Το τμήμα του ΠαΠει σε τρεις πυλωνες:https://www.unipi.gr/des/undergrad.html (
Το συγκριτικό πλεονέκτημα του Τμήματος ΔΕΣ έγκειται στην ισοδύναμη ανάπτυξη τριών επιστημονικών-διδακτικών πυλώνων μέσω ενός ενιαίου προγράμματος σπουδών και ενιαίου πτυχίου
)
Γενικα και εγω προβληματίζομαι γενικα για το επιπεδο του Παντειου αλλα μια γνωστη μου που τελειωσε το τμημα, μου ειπε οτι σε αντιθεση με τα αλλα τμηματα το ΔΕΣ του Παντειου οπως και το Ψυχολογίας είναι παρα πολυ καλά...

Εγώ παντως το βλέπω μεχρι τις 12 Ιουλιου να τυραννιεμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή το "οικονομικό" κομμάτι είναι το σημαντικότερο στη μελέτη των Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών, προσωπική μου άποψη είναι ότι υπερτερεί το ΠΑΠΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
επειδη εχω και εγω αυτη την απορια σχετικα με παντειο και πειραια..ενας απο θεωρητικη θα μπορει να τα βγαλει περα σε μια τετοια σχολη?στο παπει κιολας που εχει οικονομικα πιο πολυ πως ειναι?εχει πολυ διαβασμα?και μετα τι αποκατασταση εχει?ας μας πει καποιος που εχει περασει εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
στα τμηματα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων και ειδικο μαθημα δεν θελουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Για το τμήμα της Παντείου ναι (αγγλικά), για το αντίστοιχο του ΠΑ.ΠΕΙ. όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
για το παμακ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Επειδή το "οικονομικό" κομμάτι είναι το σημαντικότερο στη μελέτη των Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών, προσωπική μου άποψη είναι ότι υπερτερεί το ΠΑΠΕΙ.

Ανάλογα,δε θελουν ολοι να ασχοληθουν με τα οικονομικα:P.Οι διεθνεις σχεσεις είναι εξίσου σημαντικες στη μελέτη των Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανάλογα,δε θελουν ολοι να ασχοληθουν με τα οικονομικα:P.Οι διεθνεις σχεσεις είναι εξίσου σημαντικες στη μελέτη των Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών.
Μα τότε γιατί τυραννιέσαι? ΄Εχεις δώσει μόνος σου την απάντηση. Στο ΔΕΣ Παντείου. Καλή επιτυχία ολόψυχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EviMv

Νεοφερμένος

Η EviMv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
επειδη εχω και εγω αυτη την απορια σχετικα με παντειο και πειραια..ενας απο θεωρητικη θα μπορει να τα βγαλει περα σε μια τετοια σχολη?στο παπει κιολας που εχει οικονομικα πιο πολυ πως ειναι?εχει πολυ διαβασμα?και μετα τι αποκατασταση εχει?ας μας πει καποιος που εχει περασει εκει..
Και γω ακριβως στο ιδιο διλημμα ειμαι μαρινα!
Ειμαι θεωρητικη και μαλλον για παντειο με βλεπω που ειναι πιο θεωρητικο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ ΔΕΣ ΠαΠει θα περάσω κατά πάσα πιθανότητα
Δεν είναι τόσο δύσκολα τα μαθήματα σχετικά με μαθηματικά κλπ
Δεν θα ήταν στο 1ο πεδίο και επίσης τα μαθήματα αυτά περιλαμβάνουν βασικές αρχές των μαθημάτων αυτών
Επίσης κατά την γνώμη μου το ΔΕΣ ΠαΠει έχει πολύ πιο ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ ΔΕΣ ΠαΠει θα περάσω κατά πάσα πιθανότητα
Δεν είναι τόσο δύσκολα τα μαθήματα σχετικά με μαθηματικά κλπ
Δεν θα ήταν στο 1ο πεδίο και επίσης τα μαθήματα αυτά περιλαμβάνουν βασικές αρχές των μαθημάτων αυτών
Επίσης κατά την γνώμη μου το ΔΕΣ ΠαΠει έχει πολύ πιο ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών ;)


χωρις να ξερω πολλα για αυτες τις 2 σχολες επειδη ομως το χω ψαξει πιστευω οτι αυτο στο παπει ειναι καλυτερο με την εννοια οτι εγγραφεσαι στο οικονομικο επιμελητηριο και ασκεις και το επαγγελμα του οικονομολογου..επομενως σου δινει ενα αδιεξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά το ΔΕΣ ΠΑΠΕΙ θεωρείται καλύτερο τμήμα αλλά νομίζω ότι είναι λίγο παλούκι για τους προερχόμενους από θεωρητική. Μήπως θα ήταν καλύτερο να καταλήξετε στο ΔΕΣ Παντείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
χωρις να ξερω πολλα για αυτες τις 2 σχολες επειδη ομως το χω ψαξει πιστευω οτι αυτο στο παπει ειναι καλυτερο με την εννοια οτι εγγραφεσαι στο οικονομικο επιμελητηριο και ασκεις και το επαγγελμα του οικονομολογου..επομενως σου δινει ενα αδιεξοδο.

Πλεον και απο τα δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Και από ΔΕΣ Παντείου πας δηλαδή?
Πρόσθεσαν οικονομικά μαθήματα ακόμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Και από ΔΕΣ Παντείου πας δηλαδή?
Πρόσθεσαν οικονομικά μαθήματα ακόμα?
Oικονομικα μαθηματα είχε ετσι και αλλιως και με πολυ καλους καθηγητες (πχ Ρουμελιωτης).Στο τελος του μηνα θα ανακοινωθουν αλλαγες στο προγραμμα σπουδων και ισως προσθεσουν και αλλα . Απο περυσι γίνεται και απο το Παντειο να εγγραφει κανεις στο Οικονομικο επιμελητηριο εφ'οσον φυσικα διαλεξει την αντιστοιχη κατευθυνση.Κοιτα και εδω:https://www.facebook.com/pages/ΔΕΣ-...ιμελητηριο-Ελλαδος/146157088882266?ref=stream
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top