Δημιουργία Προγράμματος Ιατρικής με δίδακτρα στο ΑΠΘ

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
διακρινώ εναν ειδος ρατσισμου απεναντι στους αλβανους ή ειναι ιδεα μου??Ανθρωποι ειναι και αυτοι οπως οι σωμαλοι,οι νιγηριανοι κτλπ
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εκ μέρους μου κανένα ίχνος ρατσιστικής τοποθέτησης. Μία από της φίλες μου είναι από την Αλβανία. Δεν έχω κάποιο θέμα με τους Αλβανούς. Δεν θα πω, όμως, ότι αξίζει να πάει να σπουδάσει κανείς εκεί, γιατί δεν αξίζει. Η αλήθεια, καλό είναι να λέγεται. Η ποιότητα των προσφερόμενων τμημάτων δεν θεωρείται καλή.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Εκ μέρους μου κανένα ίχνος ρατσιστικής τοποθέτησης. Μία από της φίλες μου είναι από την Αλβανία. Δεν έχω κάποιο θέμα με τους Αλβανούς. Δεν θα πω, όμως, ότι αξίζει να πάει να σπουδάσει κανείς εκεί, γιατί δεν αξίζει. Η αλήθεια, καλό είναι να λέγεται. Η ποιότητα των προσφερόμενων τμημάτων δεν θεωρείται καλή.
αρα δε θα πηγαινες να σε εξετασει γιατρος με πτυχιο απο αλβανικο πανεπιστημιο?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σού απαντήσω με σιγουριά. Δεν γνωρίζω προσωπικά κανέναν, που να έχει σπουδάσει στην Αλβανία και να ασκεί κάποιο επάγγελμα στην Ελλάδα ή την Κύπρο, ιατρικού τύπου.

Γενικά, ένα άτομο γνωρίζω μόνο που σπούδασε στα Τίρανα, και κάνει καριέρα στο εξωτερικό. Κανέναν άλλον.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Εκ μέρους μου κανένα ίχνος ρατσιστικής τοποθέτησης. Μία από της φίλες μου είναι από την Αλβανία. Δεν έχω κάποιο θέμα με τους Αλβανούς. Δεν θα πω, όμως, ότι αξίζει να πάει να σπουδάσει κανείς εκεί, γιατί δεν αξίζει. Η αλήθεια, καλό είναι να λέγεται. Η ποιότητα των προσφερόμενων τμημάτων δεν θεωρείται καλή.

Η Λίντα του Βαγγέλη από την Αλβανία δεν ήταν; Τη Λίντα ρε; Ο πατέρας της καλός άνθρωπος, δάσκαλος...(διάλογοι από την ταινία Σπιρτόκουτο). :loltooth:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

διακρινώ εναν ειδος ρατσισμου απεναντι στους αλβανους ή ειναι ιδεα μου??Ανθρωποι ειναι και αυτοι οπως οι σωμαλοι,οι νιγηριανοι κτλπ

Θα πήγαινες να σπουδάσεις στην Μογκαντίσου της Σομαλίας;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
:lol:

το διάβασα πριν το ανεβάσεις... :loltooth: έχω απορία τι θα πει ο @Nick234 τώρα
Το γεωπονικό πανεπιστήμιο της Αλβανίας είναι κάπως πιο ανωτερο από τα άλλα που υπάρχουν εκει πέρα διότι πρώτιστος η Αλβανία είναι μια χώρα που βασιζεται κυρίως στο πρωτογενή τομέα...

Πάντως ακόμα περιμένω το γεωπονικό της Αθήνας να συνεργαστεί με το Wageningen δηλαδή το αντίστοιχο της Ολλανδίας όμως μάλλον πολλά ζητάω.

Υ.Γ πραγματικά μου φάνηκε cringe που ειδα τον πρύτανη του δικού μας πανεπιστημίου στην Ελλάδα να υπογράφει με στύλο τυπου Bic και της Αλβανίας με λίγο πιο καλό εμφανισιακο στυλο... ως λάτρης της πένας και του στυλού μου φάνηκε καπως...
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Το γεωπονικό πανεπιστήμιο της Αλβανίας είναι κάπως πιο ανωτερο από τα άλλα που υπάρχουν εκει πέρα διότι πρώτιστος η Αλβανία είναι μια χώρα που βασιζεται κυρίως στο πρωτογενή τομέα...

Πάντως ακόμα περιμένω το γεωπονικό της Αθήνας να συνεργαστεί με το Wageningen δηλαδή το αντίστοιχο της Ολλανδίας όμως μάλλον πολλά ζητάω.

Υ.Γ πραγματικά μου φάνηκε cringe που ειδα τον πρύτανη του δικού μας πανεπιστημίου στην Ελλάδα να υπογράφει με στύλο τυπου Bic και της Αλβανίας με λίγο πιο καλό εμφανισιακο στυλο... ως λάτρης της πένας και του στυλού μου φάνηκε καπως...

Αχχ...οι παλιοαλβανοί, που μας μπέρνουν τον μπολιτιζμό. :loltooth: Και δωρεάν να δίναμε την αισθητική νοοτροπία των σπουδών μας, δεν νομίζω κανένας λαός να ήθελε να μας ακολουθήσει. :hmm: Αλήθεια το πιστεύω. Έχεις να λάβεις βαθμούς μαθημάτων με κομμένο μολύβι των Lindl και ...θα νιώσεις επιστήμονας. Στην Πάτρα Νικολή, έχουμε ένα Ίδρυμα Γεωπονικών Ερευνών μέσα σε ένα εγκαταλειμμένο χωράφι όπως μπαίνουμε στην Πάτρα, ερχόμενοι από Αγυιά. Το κέντρο αυτό είχε ιδρυθεί τότε που είχαμε Πράσινη Ανάπτυξη με τον Πράσινο Ήλιο, αξύριστες μασχάλες, κλπ. Ακόμη έχω απορία αν έγινε ποτέ η έρευνα.
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Στην Πάτρα Νικολή, έχουμε ένα Ίδρυμα Γεωπονικών Ερευνών μέσα σε ένα εγκαταλειμμένο χωράφι όπως μπαίνουμε στην Πάτρα, ερχόμενοι από Αγυιά. Το κέντρο αυτό είχε ιδρυθεί τότε που είχαμε Πράσινη Ανάπτυξη με τον Πράσινο Ήλιο, αξύριστες μασχάλες, κλπ. Ακόμη έχω απορία αν έγινε ποτέ η έρευνα.

Πιθανά αναφέρεσαι στον ΕΛΓΟ-Δήμητρα (πρώην ΕΘΙΑΓΕ... που κάποτε, το ΕΘΙΑΓΕ, συνενώθηκε με διάφορους δημόσιους φορείς γεωπονικού χαρακτήρα, αλλά μη-ερευνητικής φύσης). Για (πολλά τελευταία) χρόνια είχε μόνο ένα άτομο-ερευνητή (και χωρίς βοηθητικό προσωπικό) και τώρα τελευταία πρέπει να έχει δύο ερευνητές (και ο πρώτος γερασμένος). Ακολουθεί δηλαδή τη νόρμα του ελληνικού δημοσίου (αργά και σταθερά).

Την εποχή εκείνη, που είπες, από όσο γνωρίζω πήραν άτομα-δημόσιους υπαλλήλους, που είχε τύχει να έχουν πάρει κάποτε (στο τότε) διδακτορικό, και ξαφνικά βρέθηκαν ερευνητές (που συνέχισαν θαρρώ αυτό που ήξεραν: έκατσα στο ωράριο; έστειλα με σφραγίδα και αρ. πρωτ. τα χαρτιά; άρα είμαι οκ)!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πιθανά αναφέρεσαι στον ΕΛΓΟ-Δήμητρα (πρώην ΕΘΙΑΓΕ... που κάποτε, το ΕΘΙΑΓΕ, συνενώθηκε με διάφορους δημόσιους φορείς γεωπονικού χαρακτήρα, αλλά μη-ερευνητικής φύσης). Για (πολλά τελευταία) χρόνια είχε μόνο ένα άτομο-ερευνητή (και χωρίς βοηθητικό προσωπικό) και τώρα τελευταία πρέπει να έχει δύο ερευνητές (και ο πρώτος γερασμένος). Ακολουθεί δηλαδή τη νόρμα του ελληνικού δημοσίου (αργά και σταθερά).

Την εποχή εκείνη, που είπες, από όσο γνωρίζω πήραν άτομα-δημόσιους υπαλλήλους, που είχε τύχει να έχουν πάρει κάποτε (στο τότε) διδακτορικό, και ξαφνικά βρέθηκαν ερευνητές (που συνέχισαν θαρρώ αυτό που ήξεραν: έκατσα στο ωράριο; έστειλα με σφραγίδα και αρ. πρωτ. τα χαρτιά; άρα είμαι οκ)!

Έπρεπε να ήσουν αγαπητικός της πράσινης Βάσως Παπανδρέου...Αχχχ καημένε, άκου σφραγίδα και πρωτόκολλα. Μα καλά που ζεις;

1595751847958.png


Με δυο διδακτορικά παρακαλώ ο καθένας...φαίνονται από το βλέμμα τους.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@nPb αμα γραφτω στην Δαπ, λες να μπορω να πουλησω μουρη στα γκομενακια?Βασικα οχι.Θα γραφτω στην Πασπ για να ειμαι και επαναστατης.Τι λες?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top