Δεύτερο πτυχίο: Διοίκηση Επιχειρήσεων vs Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας.
Έχω αποφοιτήσει από το τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης εδώ και αρκετά χρόνια και μη μπορώντας εργασιακά να βρω κάποιο αδιέξοδο πήρα απόφαση να συνεχίσω με ένα δεύτερο πεδίο..
Οι δύο επιλογές μου είναι
1)Διοίκηση Επιχειρήσεων
2)Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης και Κοινωνικές Εργασίας, με κατεύθυνση την Κοινωνική Εργασία.
Δυστυχώς οι επιλογές μου λόγω τόπου διαμονής αλλά και λόγω δυνατότητας διαβάσματος της ύλης των κατατακτήριων είναι αυτές οι 2.

Παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας ποια θεωρείτε καλύτερη προοπτική γιατί πρέπει να αρχίσω διάβασμα και ακόμα να αποφασίσω

ευχαριστώ!!
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ το Κοινωνικής εργασίας , έχει αρκετές προοπτικες γενικα σαν σχολη..
Και το Παιδαγωγικό Δημοτικής έχει (ιδιωτικό τομέα κυριως - ιδιαίτερα - φροντιστήρια) κτλ.. δες τι σου ταιριάζει και ψαξτο καλα!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα έλεγα να κάνεις ένα ΜΒΑ και να ανοίξεις του οριζοντές σου. Ξέρω παιδί στην αγορά εργασίας που με το προπτυχιακό σου και ένα ΜΒΑ, βρήκε δουλειά στο HR. ΔΕΝ είναι ώρα να χάνεις το χρόνο σου. Κάνε μάστερ και κυνήγα τη ζωή
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το μάστερ δεν είναι εύκολη υπόθεση. Χρειάζεται αρκετά χρήματα πάνω από 3000€ τα οποία δεν έχω. Οπότε αναγκαστική λύση το δεύτερο πτυχίο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μάστερ δεν είναι εύκολη υπόθεση. Χρειάζεται αρκετά χρήματα πάνω από 3000€ τα οποία δεν έχω. Οπότε αναγκαστική λύση το δεύτερο πτυχίο.

ΔΕΝ θα κερδίσεις κάτι. Αλλά αφού δεν έχεις τα χρήματα, δες το με υποτροφία ή κανε το πλανο σου. Κοινωνική διοίκηση ψηφίζω τοτε.
 
Top