Γεωπονία ή Πληροφορική;

rodopaki_7

Νεοφερμένος

Η Anastasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μετα τις εξετασεις και τα αποτελεσματα ερχεται νεο αγχος για το μηχανογραφικο!! μου αρεσει αρκετα η πληροφορικη και την σκεφτομαι για πρωτη επιλογη αλλα δεν ξερω κατα ποσο 8α μπορεσω να αχολη8ω με αυτην στην Ελλαδα! Επειτα εχω στο μυαλο μου και τη γεωπονικη θεσσαλονικης γιατι την θεωρω ενδιαφερουσα απασχοληση... Και τωρα εχω διλλημα.!! θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας μηπως και καταφερω να παρω την σωστη αποφαση!!
Τελος, γνωριζει κανεις για τα ΑΣΠΑΙΤΕ?? ειναι καλη επιλογη ή οχι??
εΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
και οι 2 σχολες εχουν ψωμι στην επαγγελματικη αποκατασταση.
αλλα ειναι τελειως διαφορετικες,εσυ θα κρινεις ποια σου αρεσει περισσοτερο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αν σου αρέσει γεωπονική τότε είμαι 100% μαζί σου !!!!

Η γεωπονία δεν προτιμάται πολύ και προβλέπω υποεπαγγελματισμό .

Αυτό όμως είναι η προσωπική μου άποψη πάντως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmedjim

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
κοιτα, παρα το γεγονος οτι οι γεωπονικες σχολες εχουν σχετικα χαμηλες βασεις, το επιπεδο δυσκολιας ειναι αρκετα υψηλο και οι προοπτικες απασχολησης αρκετα καλες. καλο ειναι ομως να ασχοληθεις με την επιστημη αυτη μονο αν σου αρεσει πραγματικα το αντικειμενο γιατι αλλιως θα κουραστεις ευκολα.Ενδεικτικα σου αναφερω ( απο προσωπικη μου εμπειρια) πως στο 2ο εξαμηνο ειχα 15 μαθηματα!!! 8 θεωριες και 7 εργαστηρια.Δεν ξερω τι συμβαινει στα υπολοιπα πανεπιστημια παντως στο γ.π.α. που φοιτω εγω τα πραγματα ειναι αρκετα καλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
σε ποιο τμημα εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmedjim

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
αξιοποιηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Other

Νεοφερμένος

Η Other αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
τει πληροφορικης η γεωπονια? τα πιανω και τα δυο σε καποια πολεις κ με ενδιαφερουν...ξερω διαφερουν μεταξυ τους αλλα καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top