Βραδινό διάβασμα για Πανελλήνιες;

thesecretfemme

Νεοφερμένος

Η thesecretfemme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έχοντας δοκιμάσει πάρα πολλούς διαφορετικούς τρόπους διαβάσματος, κατέληξα στο ότι το βραδινό διάβασμα (μετά τις 10 το βράδυ) είναι πολύ πιο παραγωγικό για εμένα. Παρόλα αυτά, το θέμα μου είναι το σχολείο, καθώς αν μένω ξύπνια μέχρι πολύ αργά, καθόλη τη διάρκεια της επόμενης ημέρας, δεν θα έχω αντοχές… Και με τα φροντιστήρια, θα είναι πολύ δύσκολο να αναπληρώσω ύπνο το μεσημέρι. Έχετε κάποια συμβουλή;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έχοντας δοκιμάσει πάρα πολλούς διαφορετικούς τρόπους διαβάσματος, κατέληξα στο ότι το βραδινό διάβασμα (μετά τις 10 το βράδυ) είναι πολύ πιο παραγωγικό για εμένα. Παρόλα αυτά, το θέμα μου είναι το σχολείο, καθώς αν μένω ξύπνια μέχρι πολύ αργά, καθόλη τη διάρκεια της επόμενης ημέρας, δεν θα έχω αντοχές… Και με τα φροντιστήρια, θα είναι πολύ δύσκολο να αναπληρώσω ύπνο το μεσημέρι. Έχετε κάποια συμβουλή;
Welcome το πανελλήνιες.
Έτσι ήταν για όλους μας, κουράγιο.
Κάνε υπομονή για κάνα μήνα και μετά το Πάσχα δεν ξαναπατας στο σχολείο, να κρατήσεις τις απουσίες σου.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έχοντας δοκιμάσει πάρα πολλούς διαφορετικούς τρόπους διαβάσματος, κατέληξα στο ότι το βραδινό διάβασμα (μετά τις 10 το βράδυ) είναι πολύ πιο παραγωγικό για εμένα. Παρόλα αυτά, το θέμα μου είναι το σχολείο, καθώς αν μένω ξύπνια μέχρι πολύ αργά, καθόλη τη διάρκεια της επόμενης ημέρας, δεν θα έχω αντοχές… Και με τα φροντιστήρια, θα είναι πολύ δύσκολο να αναπληρώσω ύπνο το μεσημέρι. Έχετε κάποια συμβουλή;
Εμένα πάλι με βοηθάει να ξυπνάω νωρίς το πρωι (γυρω στις 4). Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα. Μπορείς επίσης να πίνεις κάφε (αν δεν το κάνεις ήδη) και να αναπληρώνεις λίγο ύπνο τα Σαββατοκύριακα. Επίσης θα σου έλεγα να μην κάθεσαι κάθε βράδυ αργά , μπορείς να το εφαρμόσεις παρά μέρα.
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έχοντας δοκιμάσει πάρα πολλούς διαφορετικούς τρόπους διαβάσματος, κατέληξα στο ότι το βραδινό διάβασμα (μετά τις 10 το βράδυ) είναι πολύ πιο παραγωγικό για εμένα. Παρόλα αυτά, το θέμα μου είναι το σχολείο, καθώς αν μένω ξύπνια μέχρι πολύ αργά, καθόλη τη διάρκεια της επόμενης ημέρας, δεν θα έχω αντοχές… Και με τα φροντιστήρια, θα είναι πολύ δύσκολο να αναπληρώσω ύπνο το μεσημέρι. Έχετε κάποια συμβουλή;
Δεν είναι δύσκολο μονο για εσένα,είναι για όλους .Γενικά βολεύει το βραδινό διάβασμα γιατί επικρατεί απόλυτη ησυχία.Ωστοσο το να μένεις ξύπνια πολύ αργά δεν θα σε βοηθήσει και δεν θα έχεις την αναμενόμενη απόδοση,μέχρι τις δώδεκα μια να διαβάζεις είναι εφικτό μετά όμως θα πρέπει και να κοιμηθεις γιανα είσαι ξεκούραστη την επόμενη ημέρα!
 
Top