Βοηθήματα Γ Λυκείου Υγείας-Θετική

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα όποιος έδωσε ή δίνει τώρα να μου πει για καλά βοηθηματα στην κατεύθυνση υγείας (ή θετική). Έχω Μαθιουδάκη Παναγιωτακόπουλο στη Φυσική, Σαλτερή Χημεία, Μητσελο Έκθεση και Σαλαμαστράκη Βιολογία. Έχω ιδιαίτερη ανασφάλεια στην Βιολογία. Αυτό του Σαββάλα (Καρυοφυλλης- Σωτηρίου) είναι καλό για εμβάθυνση στην θεωρία να το παρω; Το έχει κανένας; Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε; Γνώμη για τα παραπάνω και για άλλα βοηθηματα στα συγκεκριμένα μαθήματα;
 

Guest 650271

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα όποιος έδωσε ή δίνει τώρα να μου πει για καλά βοηθηματα στην κατεύθυνση υγείας (ή θετική). Έχω Μαθιουδάκη Παναγιωτακόπουλο στη Φυσική, Σαλτερή Χημεία, Μητσελο Έκθεση και Σαλαμαστράκη Βιολογία. Έχω ιδιαίτερη ανασφάλεια στην Βιολογία. Αυτό του Σαββάλα (Καρυοφυλλης- Σωτηρίου) είναι καλό για εμβάθυνση στην θεωρία να το παρω; Το έχει κανένας; Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε; Γνώμη για τα παραπάνω και για άλλα βοηθηματα στα συγκεκριμένα μαθήματα;
Βιολογία πάρε Λαζαράκη.
 

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Μου είπε η καθηγήτρια από το φροντ ότι το συγκεκριμένο θα το κάνουμε όλο μαζί αρα δεν έχει νόημα
Εγώ πηρα του Τζαβέλλα. Ρίξτο μια μάτια. Βέβαια από Λαζαράκη και από το φροντιστηριακό δούλευα περισσότερο
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μου είπε η καθηγήτρια από το φροντ ότι το συγκεκριμένο θα το κάνουμε όλο μαζί αρα δεν έχει νόημα
Να παρεις της λαζαρακη ακόμη και αν τη κάνετε στο φροντ. Έχει καποια πολύ καλά και ειδικά ένα για την επανάληψη. Να πάρεις γιατί 1. Δεν θα λύνετε όλες τις ασκήσεις
2. Να κάνεις εξάσκηση πάνω στα λυμένα
Και γω αυτό έκανα και βοήθησε άπειρα όταν είχα μπροστά μου τις ασκήσεις και Όχι μόνο στη τάξη.
 

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Να παρεις της λαζαρακη ακόμη και αν τη κάνετε στο φροντ. Έχει καποια πολύ καλά και ειδικά ένα για την επανάληψη. Να πάρεις γιατί 1. Δεν θα λύνετε όλες τις ασκήσεις
2. Να κάνεις εξάσκηση πάνω στα λυμένα
Και γω αυτό έκανα και βοήθησε άπειρα όταν είχα μπροστά μου τις ασκήσεις και Όχι μόνο στη τάξη.
Έχει και θεωρία αυτό το βιβλίο ή μόνο καλές ασκησεις;
 

Alexandros973

Νεοφερμένος

Ο Alexandros973 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Έχει και θεωρία και ασκησεις και ερωτήσεις κλπ. Είναι πλήρες. Εάν όμως το δουλέψετε στο φροντιστήριο ίσως δεν χρειάζεται να το αγοράσεις κι εσύ. Το βιβλίο του Σαλαμαστρακη έχει την φήμη ότι έχει δύσκολες ασκησεις.
 

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν το έχει κανένας μπορεί να βάλει 2 3 φωτο από ασκησεις ή λυμένα παραδείγματα για να δω τη δυσκολία (αν είναι δυνατόν από το 1ο η 2ο κεφ); Την θεωρία την είδα διότι είναι αναρτημένες οι πρώτες σελίδες του βιβλίου για δείγμα.
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Εγώ με αυτό δούλεψα όλη τη χρονιά και 1 ακόμη της επανάληψης της λαζαρακη. Αν έχεις public κοντά σου να πας να το δεις είναι πλήρες και καλύπτει όλα τα σημεία της ύλης και έχει όλα τα είδη ασκήσεων που μπορούν να μπουν. Σαλαμαστρακη είναι ένα χάος πιστεύω, να το δεις μόνο με καθηγητή πιστεύω Αλλιώς μόνος Αλλά επιλεκτικά γιατι είναι παρά πολλά και θα χαθείς σε θέμα χρόνου και κόπου(αν και φέρει κάποια καλά θέματα που έχουν πέσει κιόλας). Να το κάνεις μόνο αν έχεις χρόνο θα έλεγα
 

Συνημμένα

  • biologia-g-lykeioy-9789604934737-200-1250084.jpg
    biologia-g-lykeioy-9789604934737-200-1250084.jpg
    21.2 KB · Εμφανίσεις: 227

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ με αυτό δούλεψα όλη τη χρονιά και 1 ακόμη της επανάληψης της λαζαρακη. Αν έχεις public κοντά σου να πας να το δεις είναι πλήρες και καλύπτει όλα τα σημεία της ύλης και έχει όλα τα είδη ασκήσεων που μπορούν να μπουν. Σαλαμαστρακη είναι ένα χάος πιστεύω, να το δεις μόνο με καθηγητή πιστεύω Αλλιώς μόνος Αλλά επιλεκτικά γιατι είναι παρά πολλά και θα χαθείς σε θέμα χρόνου και κόπου
Το έχει μια φίλη και φαίνεται καλό γιαυτο και ρώτησα αρχικά εδώ για το συγκεκριμένο. Σε κάλυψε είχε λίγο πιο ζόρικες ασκησεις; Σαλαμαστράκη δεν ξέρω, έχει δύσκολες ασκησεις και καλές απλά μου φαίνεται λίγο χαοτικό. Πιστεύω πρέπει πρώτα να δουλέψω από ένα άλλο βοήθημα με πιο πολύ έμφαση στη θεωρία και μετά να πάω σε αυτό του Σαλαμαστράκη. Της Λαζαράκη άρα θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να πάρω μονο το επαναληπτικό και όχι το αρχικό με όλη τη θεωρία κλπ;
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις και αυτό που έχει όλη τη θεωρία. Εγώ σου προτείνω όμως για να έχεις το μέγιστο καλύτερο που μπορείς και για δική σου καλύτερη κατανόηση και διευκόλυνση να δουλέψεις φύλλ Αλλά μόνο με 1 πληρες που θα έχει και θεωρία και ασκήσεις. Από κει και πέρα 1 ακόμη για την επανάληψη όπως της λαζαρακη (επαναληπτικά θέματα) είναι ότι πρέπει. Αυτό του καρυοφυλλη που δούλεψα έχει τα πάντα, κάθε πιθανό θέμα και σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας όπως είναι και για τις πανελλήνιες. Εμένα με κάλυψε 100% και αν ξανα εδινα θα το ξανά έπιανα από την αρχη. Αν μπορείς δες το απο κοντα και τσεκαρε αν σ'αρέσει. Αν δεις ότι δεν (γιατί δεν μας ταιριάζουν σε όλους τα ίδια) δες και της λαζαρακη που έχω ακούσει εξίσου καλά λόγια
 

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις και αυτό που έχει όλη τη θεωρία. Εγώ σου προτείνω όμως για να έχεις το μέγιστο καλύτερο που μπορείς και για δική σου καλύτερη κατανόηση και διευκόλυνση να δουλέψεις φύλλ Αλλά μόνο με 1 πληρες που θα έχει και θεωρία και ασκήσεις. Από κει και πέρα 1 ακόμη για την επανάληψη όπως της λαζαρακη (επαναληπτικά θέματα) είναι ότι πρέπει. Αυτό του καρυοφυλλη που δούλεψα έχει τα πάντα, κάθε πιθανό θέμα και σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας όπως είναι και για τις πανελλήνιες. Εμένα με κάλυψε 100% και αν ξανα εδινα θα το ξανά έπιανα από την αρχη. Αν μπορείς δες το απο κοντα και τσεκαρε αν σ'αρέσει. Αν δεις ότι δεν (γιατί δεν μας ταιριάζουν σε όλους τα ίδια) δες και της λαζαρακη που έχω ακούσει εξίσου καλά λόγια
Το επαναληπτικό της Λαζαρακη το παίρνω αφού έχω ολοκληρώσει όλη την ύλη ετσι; Ειναι επαναληπτικά σε όλα τα κεφάλαια μαζι; Πάντως αυτό του Σαββάλα μ'αρέσει σα βιβλίο, μάλλον αυτό θα πάρω αφού κάνουμε και 5 πράγματα στο φροντιστήριο από λαζαρακη ας δω και κάτι άλλο μην κάνω ίδιες ασκησεις
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Αυτό Κάνε. Ναι μόλις ολοκληρώσεις την ύλη μπορείς να το πιάσεις. Εγώ το έκανα βέβαια αφου την τελείωσα και αφου ένιωθα ότι μπορούσα να λυσω από όλη την ύλη, μπερδεμένα και ανακατεμενα θέματα. Εγώ προσωπικά τελείωσα την ύλη, έκανα μια επανάληψη λυνοντας ξανα τα λυμένα και πιο πολυ αυτά που είχα σημειωσει Εγώ μόνος μου ως πιο σημαντικά και δύσκολα. Μετά επιασα και της επανάληψης (λαζαρακη) μόνος και διάφορα άλλα με το φροντ η μόνος από το ίντερνετ κυρίως διαγωνίσματα
 

Keeell

Νεοφερμένος

Η Keeell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Μήπως εννοείς Τζαβαρα; Μόνο αυτό είχες , σε βολεψε;
Ααα να μπράβο! Και κάτι δε μου καθόταν καλα έτσι όπως το ειπα 😂. Η θεωρία του δεν βοηθάει καθόλου.. δεν έχει λυμένα παραδείγματα αλλά έχει πολλές ασκήσεις και κριτήρια αξιολογήσεις να λύσεις έξτρα. Της Λαζαράκη όμως μακραν καλύτερο αν και σε πολλα ο βιολόγος μου διαφωνούσε μαζί της.
Όπως σου ειπα είχα Τζαβάρα, Λαζαράκη και το φροντιστηριακό. Μόνο της Λαζαράκη όμως, πιστεύω αρκεί. Μη μπλεκεσαι με πολλα βιβλία
 
Top