Βιοϊατρική

GV221

Νεοφερμένος

Ο GV221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι υγείας και ακούω από πολλούς οτι η βιοϊατρική είναι καλή επιλογή με προοπτικη
Ισχυει ότι μπορείς να γίνεις κανονικός μικροβιολόγος;Αν γνωρίζετε πείτε μου γενικά και με τι άλλο μπορεί να ασχοληθεί κάποιος με αυτό το πτυχίο σε Ελλάδα
Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🙂
 

Farmakopoios

Νεοφερμένος

Ο Farmakopoios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν μπορείς να γίνεις μικροβιολόγος μέσω της βιοϊατρικής. Απαιτούνται σπουδές ιατρικής.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,725 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι υγείας και ακούω από πολλούς οτι η βιοϊατρική είναι καλή επιλογή με προοπτικη
Ισχυει ότι μπορείς να γίνεις κανονικός μικροβιολόγος;Αν γνωρίζετε πείτε μου γενικά και με τι άλλο μπορεί να ασχοληθεί κάποιος με αυτό το πτυχίο σε Ελλάδα
Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🙂
Προσπαθω να βρω ποια ειναι αυτη η σχολη που εχεις στο μυαλο σου αλλα δεν την βρισκω στην ελλαδα,
 

DetectiveAgg

Νεοφερμένος

Ο DetectiveAgg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν αναφέρεσαι στο τμήμα της βιοϊατρικής του ΠΑΔΑ, έχεις τις επιλογές κατευθύνσεων που δίνω στην εικόνα. Όπως βλέπεις μια από αυτές είναι η κατεύθυνση του τεχνολογου. Αυτοί από ότι ξέρω ασχολούνται με διαφορά δείγματα πχ αίματος και χρησιμοποιούν μηχανήματα για να κάνουν την δουλειά τους. Ξέρω πως σίγουρα δουλεύουν σε νοσοκομεία, μέσα στο εργαστήριο. Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν και άλλες προοπτικές για την δουλειά αυτή, αν ενδιαφέρεσαι καλύτερα να ψάξεις αναλυτικότερα τι είδος δουλειά κάνουν.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2024-05-01-10-39-17-80_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
    Screenshot_2024-05-01-10-39-17-80_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
    131.4 KB · Εμφανίσεις: 24

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Βοηθός μικροβιολόγου θα είσαι είτε σε ιδιωτική κλινική είτε σε δημόσιο νοσοκομείο. Τα κόπρανα, ούρα και αίματα θα αναλύεις, βέβαια ανάλογα και με την κατεύθυνση που επιλέξεις. Ακούγεται και πολύ ντεμέκ επιστημονικό το όνομα της σχολής αλλά δεν έχει κάποιο κύρος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top