Βιβλίο Γερμανικών "μάθε μόνος σου Γερμανικά"

Guest 753952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω εδω και καιρο αρχισει να διαβαζω αυτο το βιβλιο,ειδα το εχουν παρει παρα πολλα ατομα επειδη ειναι πολυ φτηνο και μου το εδωσε ετσι καποιος,προχωρησα αρκετα μαθαινοντας πολλα και να γραφω φρασεις,αξιζει αυτο το βιβλιο?Ηθελα να ρωτησω τα ελλατωματα του,επισης σε τι επιπεδο φτανει κανεις αν το μαθει ολο απ/εξω?Το λεξικο του ειδα εχει ωραια στο τελος ανα κατηγορια 2000 περιπου λεξεις,συν πολλες λεξεις μεσα με φρασεις...θα με βοηθησει λοιπον που ενδιαφερομαι μονος να δωσω για Β2 OSD πτυχιο?Λεω μιας που το ξεκινησα να το μαθω ολο απ'εξω.Ελεγα να παρω το motive A1-b1 παραδειγμα,ποια η διαφορα αυτων των 2 βιβλιων?Εχει πιο αναλυτικα την γραμματικη το motive?Δεν ξερω γιατι,αλλα εχω κολησει με το motive που μου προτεινε καποιος,απο την αλλη δεν θελω να δωσω αδικα λεφτα γιατι σκεφτομαι να παρω και το Arena B2 και οικονομικα ζοριζομαι αυτες τις μερες,επισης οπως ειπα ξεκινησα να το διαβαζω/γραφω/μαθαινω γραμματικη κτλ.μην γεμισω αδικα βιβλια.Δικη μου γνωμη ειναι οτι το εβαλαν πολυ φτηνα οι μαγκες και πουλησαν παρα πολυ σε σχεση με αλλα βιβλια,δεν κανω διαφημιση,αλλωστε το εχουν αγορασει ολοι,ομως ξερω παντα οτι το φτηνο εχει τα ελλατωματα του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top