Αυνανισμός

Dafni16

Νεοφερμένος

Η Dafni16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δικιά μας είναι η ζωή και ότι θέλουμε την κάνουμε και όπως θέλουμε ζούμε.Εγώ πριν 2 χρόνια κατάλαβα ότι είμαι λεσβία.Δεν είμαι αγοροκόριτσο αλλά μέχρι τώρα δεν μου αρέσουν τα αγόρια.Μόνο girls λοιπόν ;) By the way έχω κάνει και μικρή σχέση με κορίτσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Παρόμοια κατάσταση και με εμένα :)
Πίστευα μέχρι κάποια ηλικία ότι είμαι ομοφυλόφιλος,και όταν πειραματίστηκα με αγόρι κατάλαβα ότι είμαι αμφιφυλόφιλος.Πλέον είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είμαι αμφιφυλόφιλος και μου αρέσει.Απολαμβάνω κάθε περίσταση,μου αρέσουν κ@λοι,βυζιά,γενητικά όργανα και γενικότερα,απολαμβάνω και τα 2 φύλα.Βέβαια υπάρχουν διαφορές στο τρόπο που απολαμβάνω το κάθε φύλο.

Επίσης,η ιστορία που περιγράφεται στο quote του @Dias όπου μιλάει η Ίριδα μοιάζει απίστευτα και με το τρόπο που ανακάλυψα κι εγώ τον αυνανισμό.Πίστευα ότι μόνο εγώ το έχω βιώσει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δία, έτσι από περιέργεια, γιατί μας μεταφέρεις συνέχεια τί λέει η Ίριδα? Δεν μπορεί να φτιάξει λογαριασμό η ίδια να τα γράφει απευθείας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Πάντως από σχετικά στατιστικά που έχω βγάλει από sites επί του θέματος (γυναικείος αυνανισμός) προκύπτει ότι οι περισσότερες ξεκινούν μεταξύ 5 και 14 χρονών, με peak στις ηλικίες 5-6, 8-9 και 12-13 χρονών. Αρχικά το κάνουν "μη συνειδητά", χωρίς να καταλαβαίνουν τι κάνουν, και κατόπιν πιο οργανωμένα. Ένα μικρό ποσοστό ξεκινά στις ηλικίες 15-18 και ένα απειροελάχιστο μετά τα 18. Το ζήτημα με τα κορίτσια όμως είναι ότι ντρέπονται να παραδεχτούν ανοιχτά, ακόμη και στις κοντινές τους φίλες, ότι αυνανίζονται, θεωρώντας το θέμα "ταμπού" για συζήτηση. Έτσι δίνεται η εντύπωση πως είναι κάτι σπάνιο τα κορίτσια να παίζουν με το σώμα τους, ενώ η "ατομική" σεξουαλική τους ζωή δε διαφέρει κατά πολύ από αυτή των συνομήλικων αγοριών.

Τα αγοράκια πάλι έχουν peak στα 11-13 με την κατανομή 6 έως 18 χρονών να μοιάζει κανονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Όσοι αυνανίζεστε, βάζετε και μουσική υπόκρουση;

Εμένα μου' χει κολλήσει αυτό το κομμάτι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
κανονικά :whatever: μετά μουσικής!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ε οχι μουσικη μ αποσπα την συγκεντρωση :P

Παρόμοια κατάσταση και με εμένα :)
Πίστευα μέχρι κάποια ηλικία ότι είμαι ομοφυλόφιλος,και όταν πειραματίστηκα με αγόρι κατάλαβα ότι είμαι αμφιφυλόφιλος.Πλέον είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είμαι αμφιφυλόφιλος και μου αρέσει.Απολαμβάνω κάθε περίσταση,μου αρέσουν κ@λοι,βυζιά,γενητικά όργανα και γενικότερα,απολαμβάνω και τα 2 φύλα.Βέβαια υπάρχουν διαφορές στο τρόπο που απολαμβάνω το κάθε φύλο.

Επίσης,η ιστορία που περιγράφεται στο quote του @Dias όπου μιλάει η Ίριδα μοιάζει απίστευτα και με το τρόπο που ανακάλυψα κι εγώ τον αυνανισμό.Πίστευα ότι μόνο εγώ το έχω βιώσει έτσι.

Δικιά μας είναι η ζωή και ότι θέλουμε την κάνουμε και όπως θέλουμε ζούμε.Εγώ πριν 2 χρόνια κατάλαβα ότι είμαι λεσβία.Δεν είμαι αγοροκόριτσο αλλά μέχρι τώρα δεν μου αρέσουν τα αγόρια.Μόνο girls λοιπόν ;) By the way έχω κάνει και μικρή σχέση με κορίτσι :P

μια χαρα παιδια!!!!!! μ αρεσε που πηρα κ τετοια απαντηση!!!!!!!!!!!!!! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Πάντως από σχετικά στατιστικά που έχω βγάλει από sites επί του θέματος (γυναικείος αυνανισμός) προκύπτει ότι οι περισσότερες ξεκινούν μεταξύ 5 και 14 χρονών, με peak στις ηλικίες 5-6, 8-9 και 12-13 χρονών. Αρχικά το κάνουν "μη συνειδητά", χωρίς να καταλαβαίνουν τι κάνουν, και κατόπιν πιο οργανωμένα. Ένα μικρό ποσοστό ξεκινά στις ηλικίες 15-18 και ένα απειροελάχιστο μετά τα 18. Το ζήτημα με τα κορίτσια όμως είναι ότι ντρέπονται να παραδεχτούν ανοιχτά, ακόμη και στις κοντινές τους φίλες, ότι αυνανίζονται, θεωρώντας το θέμα "ταμπού" για συζήτηση. Έτσι δίνεται η εντύπωση πως είναι κάτι σπάνιο τα κορίτσια να παίζουν με το σώμα τους, ενώ η "ατομική" σεξουαλική τους ζωή δε διαφέρει κατά πολύ από αυτή των συνομήλικων αγοριών.

Τα αγοράκια πάλι έχουν peak στα 11-13 με την κατανομή 6 έως 18 χρονών να μοιάζει κανονική.
Ας το παραδεχτουμε λοιπον οτι αυτο το συγκεκριμενο κειμενακι μας αντιπροσωπευει ΟΛΕΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος ειναι ο χημικος τυπος της μαλακιας;
-COONa COONa TiN CHOOCHOONa.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Μια πρωτοφανή απόφαση έβγαλε δικαστήριο της Σουηδίας με την οποία ουσιαστικά αφήνει ελεύθερο το πεδίο σε επίδοξους αυνανιστές να επιδίδονται στο... χόμπι τους όπου και όταν θέλουν!
Αφορμή για την περίεργη αυτή απόφαση του Σουηδού δικαστή στάθηκε η περίπτωση ενός 65χρονου που συνελήφθη επειδή κατέβασε το σορτς του και αυνανιζόταν σε παραλία της Στοκχόλμης στις 6 Ιουνίου και αθωώθηκε.

Στην απολογία του ο 65χρονος, του οποίου τα στοιχεία δεν έχουν δοθεί στη δημοσιότητα, ανέφερε ότι δεν έκανε κάτι μεμπτό, γιατί ο αυνανισμός του δεν απευθυνόταν σε κάποιο συγκεκριμένο άτομο.

Το δικαστήριο λοιπόν αθώωσε πανηγυρικά τον 65χρονο ο οποίος αρχικά είχε κατηγορηθεί για σεξουαλική παρενόχληση.

Η υπόθεσή άνοιξε τον ασκό του Αιόλου, καθώς ουσιαστικά επιτρέπει τον αυνανισμό σε δημόσιο χώρο αρκεί να μην στοχεύεις συγκεκριμένα κάποιον ή κάποια.


Πηγή
όσοι είστε λοιπόν στη Σουηδία αυνανιστείτε ελεύθερα...:P:P:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Όταν λένε να μη στοχεύεις κάποιον εννοούν να μην κάνεις την πράξη για αυτόν και να είναι μπροστά, ή όντως να μην τον 'στοχεύσεις';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν λένε να μη στοχεύεις κάποιον εννοούν να μην κάνεις την πράξη για αυτόν και να είναι μπροστά, ή όντως να μην τον 'στοχεύσεις';

Το να μην στοχεύεις τον άλλον κυριολεκτικά μάλλον εννοείται :P αυτοί προφανώς εννοούν να μην κοιτάς τον άλλον χρησιμοποιώντας τον ως εποπτικό μέσο για τον ερεθισμό σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
μακράν το καλύτερο θέμα. Αφού δεν μας αποπλανούν στα π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ανακαλυψα το ολο θεμα τυχαια στα 11 μου και νομιζα οτι ειχα πειραξει κατι που δεν επρεπε και δεν ηξερα πως να το πω στους γονεις μου.Ευτυχως δεν το ειπα ποτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
ανακαλυψα το ολο θεμα τυχαια στα 11 μου και νομιζα οτι ειχα πειραξει κατι που δεν επρεπε και δεν ηξερα πως να το πω στους γονεις μου.Ευτυχως δεν το ειπα ποτε :P

Δεν είναι κάτι αφύσικο απλά είναι θέμα ταμπού στην διπρόσωπη Ελληνική κοινωνία της βιτρίνας. Απλώς ανακάλυψες το σώμα σου. Ελπίζω να μην σου έμειναν κακές αναμνήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δεν είναι κάτι αφύσικο απλά είναι θέμα ταμπού στην διπρόσωπη Ελληνική κοινωνία της βιτρίνας. Απλώς ανακάλυψες το σώμα σου. Ελπίζω να μην σου έμειναν κακές αναμνήσεις. :P

Oχι ισα ισα το απολαμβανα.Δεν ηξερα καν οτι ηταν ταμπου νομιζα οτι ηταν παραξενια του σωματος μου :P Οταν εμαθα οτι ειναι φυσιολογικο ανακουφιστηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν είναι κάτι αφύσικο απλά είναι θέμα ταμπού στην διπρόσωπη Ελληνική κοινωνία της βιτρίνας.
Μη νομίζεις ότι μόνο στην Ελλάδα είναι "ταμπού" το θέμα του γυναικείου αυνανισμού. Στις περισσότερες χώρες της δυτικής Ευρώπης το ίδιο ισχύει και στις ΗΠΑ ακόμα χειρότερα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Στις χώρες που αναφέρεις, έχει επικρατήσει ο Προτεσταντισμός..οπότε και αυτό παίζει ρόλο στο πόσο "σεξουαλικά" απελευθερωμένη είναι η κοινωνία. Αλλά μου κάνει εντύπωση για τις ΗΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αλλά μου κάνει εντύπωση για τις ΗΠΑ.
Έχω την εντύπωση ότι είναι γνωστός ο υπερβολικός συντηρητισμός της κοινωνίας των ΗΠΑ σε όλους τους τομείς.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι είναι γνωστός ο υπερβολικός συντηρητισμός της κοινωνίας των ΗΠΑ σε όλους τους τομείς.



Οι Ηνωμένες Πολιτείες στην πραγματικότητα δεν είναι καθόλου ενωμένες σε τέτοιου είδους θέματα, μάλλον αναφέρεσαι σε κάτι πιο συγκεκριμένο. Άλλες απαντήσεις θα ακούσεις στη Florida και άλλες στο Missouri
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top