Ασκήσεις Βιολογία Κατεύθυνσης Γ' Λυκείου - βοήθεια

KOSTASSSSSSSSSSSSSSS

Νεοφερμένος

Ο KOSTASSSSSSSSSSSSSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μηπως καποιος ξερει ΜΟΝΟ το δεμα δ)?
 

Συνημμένα

  • 340137167_2030182840646248_2315274117288393744_n.jpg
    340137167_2030182840646248_2315274117288393744_n.jpg
    466 KB · Εμφανίσεις: 136

KOSTASSSSSSSSSSSSSSS

Νεοφερμένος

Ο KOSTASSSSSSSSSSSSSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είμαι καινούργιος και δεν βρήκα μαζεμένες ασκησεις βιολογιας όπως στην Χημεία ή στη Φυσική (εκτός αν δεν πρόσεξα) και ξεκινάω αυτο να βαζουμε ασκησεις προς λύση. ΛΚανω την αρχή
Ξερει κανεις αυτην?
 

Συνημμένα

  • DSCN7913.JPG
    DSCN7913.JPG
    4.8 MB · Εμφανίσεις: 153

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Αγαπητέ Κώστα, βάλε τα όλα αυτά σε ένα thread, μαζεμένα. Υπάρχει ήδη για την βιολογία. Μπήκα στo iSchool και τρόμαξα με το spam.
 

KOSTASSSSSSSSSSSSSSS

Νεοφερμένος

Ο KOSTASSSSSSSSSSSSSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
thread, μαζεμένα τι ειναι αυτο που μου γραφεις? που να ξερω?τωρα γραφτηκα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και ποιο ειναι για την βιολογια για γραφτο μου
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

BiteTheDust

Νεοφερμένος

Ο BiteTheDust αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
thread, μαζεμένα τι ειναι αυτο που μου γραφεις? που να ξερω?τωρα γραφτηκα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και ποιο ειναι για την βιολογια για γραφτο μου
Υπάρχουν συγκεκριμένα threads δηλαδή σαν αυτό που έχεις κάνει εσύ που σχετίζονται με την βιολογία. Εκεί ποσταρεις ότι είδους απορίες έχεις και μετά από ένα χρονικό διάστημα τα άτομα που είναι ενεργά σε αυτά τα threads απαντάνε με αυτό που χρειάζεσαι, αντί δηλαδή να έχεις κάνει τρεις διαφορετικές " συζήτησεις " για τρία θέματα που σχετίζονται με την βιολογία πας στην μεγάλη "συζήτηση" της βιολογίας και τα στέλνεις εκεί. Ελπίζω να βοήθησα.
 

KOSTASSSSSSSSSSSSSSS

Νεοφερμένος

Ο KOSTASSSSSSSSSSSSSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Υπάρχουν συγκεκριμένα threads δηλαδή σαν αυτό που έχεις κάνει εσύ που σχετίζονται με την βιολογία. Εκεί ποσταρεις ότι είδους απορίες έχεις και μετά από ένα χρονικό διάστημα τα άτομα που είναι ενεργά σε αυτά τα threads απαντάνε με αυτό που χρειάζεσαι, αντί δηλαδή να έχεις κάνει τρεις διαφορετικές " συζήτησεις " για τρία θέματα που σχετίζονται με την βιολογία πας στην μεγάλη "συζήτηση" της βιολογίας και τα στέλνεις εκεί. Ελπίζω να βοήθησα.
σε ευχαριστω πάρα πολύ θα κοιταξω να ξαναβρω. Απλα παταω λεξεις στο ψαξιμο οπως "Βιολογια", "υγειας"| και μου βγαζει μονο ενα παλιο που μεσα εχει μια ασκηση και τελος. Αλλα αφου το λες θα ξαξαψαξω.Ευχαριστω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχουν συγκεκριμένα threads δηλαδή σαν αυτό που έχεις κάνει εσύ που σχετίζονται με την βιολογία. Εκεί ποσταρεις ότι είδους απορίες έχεις και μετά από ένα χρονικό διάστημα τα άτομα που είναι ενεργά σε αυτά τα threads απαντάνε με αυτό που χρειάζεσαι, αντί δηλαδή να έχεις κάνει τρεις διαφορετικές " συζήτησεις " για τρία θέματα που σχετίζονται με την βιολογία πας στην μεγάλη "συζήτηση" της βιολογίας και τα στέλνεις εκεί. Ελπίζω να βοήθησα.
φιλε πραγματικα ψαχνω τοση ωρα εχει μονο δυο που κατα βαση ειναι ανενεργα του 2019 και 2020. Που μπορω να ξαναψαξω? Παω εκει που ειναι ο φακος και γραφω βιολογια αλλα τιποτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

denjerwtithelwhelp

Νεοφερμένος

Η denjerwtithelwhelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το έψαξα και εγώ δυστυχώς δεν βρίσκω καμία συζήτηση περί αυτού που σε ενδιαφέρει μόνο πιο παλιές και γω τομέα υγείας είμαι όμως δεν έχω πολύ ασχοληθεί με το φόρουμ γιατί δεν ασχολούνται πολλοί ώστε να αλληλοβοηθηθουμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όσο αναφορά την άσκηση που έστειλες θα την λύσω κι θα σου πω
 

denjerwtithelwhelp

Νεοφερμένος

Η denjerwtithelwhelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
κωστα εριξα μια ματια στην ασκηση με το πλασμιδιο που εστειλες ,λοιπον αρχικα προκυπτουν 8 θραυσματα καθως ειναι κυκλκο μοριο αρα οσεσ θεσεισ αναγνωρισης τοσα και τα κομματια που προκυπτουν στο τελοσ του 4ου κυκλου θα εχουμε 128 θραυσματα
β 128 θραυσματα με μονοκλονα ακρα αρα απαιτουνται 128 πλασμιδια
εχουμε 128 θραυσματα που προεκψαν απο 8 διαφορετικα κομματια αρα 128:8 = 16 διαφορετικα πλασμιδια
γ ο αριθμος βακτηριακων κλωνων ειναι οσα και τα αρχικα θραυσματα αρα 8
ο μεγιστοσ αριθμοσ διαφορετικων βακτηριων ειναι 16


αυτα χωρισ απολυτη σιγουρια μιασ και ειδα οτι εχεισ απαντησει διαφορετικα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top