Από ΤΕΙ Πληροφορικής σε ΑΕΙ 1ου πεδίου

Arwen Undόmiel

Νεοφερμένος

Η Arwen Undόmiel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σπουδάζω πληροφορική στις Σέρρες αλλά το κόλλημα μου ήταν πάντα τα αγγλικά και την λογοτεχνία και όσο περνάν τα χρόνια τόσο πιο πολύ με καίει να σπουδάσω αγγλική φιλολογία...
Ξέρω ότι θα πρέπει να τελειώσω πρώτα την σχολή μου και μετά να δώσω κατατακτήριες γιατί για πανελλαδικές δεν συμφέρει.. Το πρόβλημά μου είναι ότι η σχολή μου είναι απ'τα πιο δύσκολα ΤΕΙ,κ ειδικά όταν δεν "τρελαίνεσαι" κιόλας φαίνεται ακόμη δυσκολότερο...

Μπορεί κάποιος να μου πει αν τα μαθήματα στην Αγγλική Φιλολογία είναι όντως τόσο τέλεια όσο φαίνονται?! Διαβάζω για άτομα που μπήκαν χωρίς να είναι ιδιαίτερα ενθουσιασμένοι,η που έχουν lower και τους φαίνεται κάπως το ότι τα μαθήματα θα γίνονται στα αγγλικά,και τρελαίνομαι γιατί εγώ και τι δεν θα δινα για να μουν στην θέση τους..! Δεν το λέω προσβλητικά,απλά θέλω να δείξω την άποψή μου! :)

Λέτε όταν καταργηθούν οι Πανελλήνιες να αλλάξει κάτι και στο θέμα των κατατακτήριων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πότε θα καταργηθούν οι πανελλήνιες; Νομίζω πως θα αλλάξει το σύστημα μόνο.
Anyway, μπορείς να δεις εδώ ή να ανοίξεις τον οδηγό σπουδών μιας σχολής και να δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top