Απορία σε άσκηση φυσικής γενικής παιδείας

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Έχω μια απορία για την παρακάτω άσκηση που επισυνάπτω, συγκεκριμένα για το δεύτερο ερώτημα (ίσως είναι γελοίο αλλά έχω αμφιβολίες). Δοκίμασα να το λύσω και βρήκα 40* 10^ -19, είναι λάθος; Αν ναι, θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με την λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Συνημμένα

  • 20210114_111304.jpg
    6.3 MB · Εμφανίσεις: 175

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Έχω μια απορία για την παρακάτω άσκηση που επισυνάπτω, συγκεκριμένα για το δεύτερο ερώτημα (ίσως είναι γελοίο αλλά έχω αμφιβολίες). Δοκίμασα να το λύσω και βρήκα 40* 10^ -19, είναι λάθος; Αν ναι, θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με την λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Απο τον ορισμο του ρευματος εχουμε:
1610623222998.png
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με Φυσική αφού το 13 που έγραψα πανελλήνιες Γ Λυκείου ήταν επιτυχία.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με Φυσική αφού το 13 που έγραψα πανελλήνιες Γ Λυκείου ήταν επιτυχία.

Actually η συγκεκριμένη άσκηση(το concept,όχι οι ερωτήσεις)είναι ηλεκτροχημεία όχι φυσική :P .
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top