Αποκατάσταση του τμήματος Χημικού

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
την γνωμη σας θα ηθελα για την σχολη ! Τι αποκατασταση εχει μετα...τι απολαβες και γενικα πως τ βλεπετε ? Να το προτιμησω απο σχολες οπως η ΣΤΥΑ για παραδειγμα ?? Τι θα με συμβουλευατε ??

Ευχαριστω εκ των προτερων,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
κανεις ???? ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Καταρχας θα πρεπει να εισαι απο θετικη...
Οχι οτι δεν μπορεις απο τεχνολογικη, αλλα πολυ πιθανο να δυσκολευτεις μετα μεσα στη σχολη. Γιατι πριν απο το τι θα κανεις οταν βγεις, θα πρεπει πρωτα να βγεις:P
Απο κει και περα, το τι θα κανεις μετα, ειναι ενα μεγαλο θεμα.. Η κλασικη επιλογη ειναι να κανεις μαθημα.. (σχολειο-φροντιστηριο-ιδιαιτερα) Αν σε καλυπτει αυτο, καλως.. Απο κει και περα, αν βεβαια το ψαξεις και σου αρεσει, μπορεις να βρεις και τιποτα πιο ενδιαφερον (μην περιμενεις βεβαια να ερθουν να σε ζητησουν προσωπικα;))
Αλλα εχεις χρονια μπροστα σου για αυτα...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και μενα μ ενδιαφερει το χημικο... αν και προτιμω τη βιοχημεια -βιοτεχνολογια αλλα κακα τα ψεματα αλλη ισχυη εχει το απθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Να σε ενημερώσω πως είναι πολύ πιο δύσκολη σχολή απ'ό,τι θα περίμενε κανείς.. κάνουν αρκετά χρόνια για να τελειώσουν οι περισσότεροι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
κ εμενα με ενδιαφερουν αυτα... Χημικο-Βιολογικο-Βιοχημικο
απλα μ αρεσουν πιο πολυ οι επιστημονικες ερευνες... δε με χαλαει κ καθηγητης σε σχολειο κ ιδιαιτερα αλλα ειναι αλλη φαση να ψαχνεις να βρεις φαρμακα για διαοφορες νοσους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
αν θες ερευνα κ σου αρεσει η χημεια κ η βιολογια προτιμησε τη βιοχημεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
ναι αλλα δεν ξερω ποιες σχολες ειναι στην ελλαδα π ασχολουνται με αυτο ακριβως που μ αρεσει κ δεν ξερω κ επειτα τι θα κανω; που θα δουλεψω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αυτο το προβλημα εχω και εγω... μ αρεσουν τα προγραμματα τους αλλα δν μπορω να σκεφτω για το μετεπειτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ναι εχεις δικαιο...στην Ελλάδα η έρευνα δεν είναι τόσο ανεπτυγμένη όσο σε άλλες χώρες.. Στο εξωτερικό έχει πολλά πραγματα να κανεις.. Αρκει να σ'αρεσει.. Αλλα και στην Ελλάδα μπορεις να δουλεψεις με ενα καλό μεταπτυχιακο.. Εμενα για εξωτερικο με βλεπω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
αυτο ακριβως! δεν εχει στην Ελλαδα και πολλες προοπτικες ενα τετοιο επαγγελμα... κ εγω με φανταζομαι με την ασπρη μου ποδιτσα του δοκιμαστικους σωληνες στο χερι κ τα μικροσκοπια.. φαρμακοβιομηχανιες δεν εχουμε εδω και ερευνες για το νεο φαρμακο κατα του καρκινου δεν θα βρεθει στην δικια μας ελλαδιτσα μ αυτο το συστημα αυτη την τεχνολογια κ αυτους τους ανθρωπους κ εγω δεν μπορω να παρω μια τοσο μεγαλη αποφαση απ τα 17 μου να πω πως θα ζησω στο εξωτερικο.. και στο εξωτερικο δηλαδη στα τυφλα θα πας απλως με περισσοτερες δυνατοτητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εγω βιοχημεια ειμαι και μου αρεσει πολυ! το μετα θα το σκεφτω αργοτερα! εχω χρονια μπροστα μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
κοιτα το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να επιλεξω τι θελω να κανω.. εσυ μπορει να ηθελες μονο αυτο να μην ειχες αλλες επιλογες π να σε πορωνουν τοσο.. εγω εχω αλλες 3-4... μεχρι το καλοκαιρι πρεπει να αποφασισω αν θελω να ασχοληθω με αυτον τον τομεα που με ψιλοελκυει, χημικος-βιολογος-βιοχημικος-γεννετικη κτλ Κι αυτο γιατι αν δεν θελω τελικα κατι απ αυτα θα αλλαξω τ χρονου κατευθυνση να παω τεχνολογικη γιατι απο εκει ειναι ολες οι υπολοιπες σχολες π με ενδιαφερουν οι οποιες ειναι ΑΣΧΕΤΕΣ με τα προηγουμενα.. Γραφιστικη-(Αρχιτεκτονικη)-Διακοσμιτικη κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
βιολογικο ηθελα,αλλα ολα αυτα σχετιζονται λιγο πολυ μεταξυ τους,,,εχεις χρονο ακομα να επιλέξεις τι ακριβως θέλεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
μονο αυτο με καθησυχαζει αλλα να δεις που θα περασει χωρις να το καταλαβω και δεν θα εχω παρει ακομα την σωστη αποφαση.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Θα έλεγα να σκεφτείτε πως θα είναι τα πράγματα σε 10 χρόνια και όχι τώρα ........
Βασικό κριτήριο πιστεύω ότι είναι αυτό που σας αρέσει περισσότερο και όχι αυτό που "πουλάει" τώρα . Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια σχολή η οποία θα τελειώσεις και θα είναι στρωμένα τα κόκκινα χαλιά και διευθυντικές θέσεις (αυτά δεν υπάρχουν πουθενά στον κόσμο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top