Απλώς μια γνωμη για την έκθεσή μου (lower)

Mariahj

Νεοφερμένος

Η Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπέρα, δίνω για πιστοποίηση lower σε λίγες εβδομάδες,το μοναδικό μου άγχος είναι η έκθεση για κάποιο λόγω ενώ έχω καλή γνώση λεξιλογιου όταν πάω να γράψω έκθεση τα ξεχνάω όλα σήμερα έγραψα μια έκθεση και την έχω στείλει στην καθηγήτρια μου, σκέφτηκα να την ανεβάσω και εδώ για να διαβάσω και την γνώμη σας.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210614_223932.jpg
    IMG_20210614_223932.jpg
    675 KB · Εμφανίσεις: 270

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Έχεις ορθογραφικα, εκφραστικά και γραμματικά λάθη. Δεν χρειάζεται να σε κυριεύει το άγχος σου, διάβασε με προσοχή ξανά τι έχεις γράψει και προσπάθησε να εντοπίσεις τα ορθογραφικά σου λάθη κυρίως και τα γραμματικά. Αν θες, υπογράμμισέ τα και ανέβασέ τα φωτο.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Χρειάζεται περισσότερη ανάπτυξη και καλύτερη δομή. Όπως ανέφερε και το μέλος Eclipse, πρόσεξε με την γραμματική και την έκφραση σου. Να ξέρει ο εξεταστής σε τι αναφέρεσαι χωρίς να μπερδεύεται. Ορθογραφικά δεν θα έλεγα ότι βλέπω πολλά...
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εξαρτάται για ποιο Lower δίνεις. Έχει πολλά λάθη, αλλά βγαίνει νόημα. Στο ECCE ένα 630-650 θα το έπιανε πιστεύω.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Σου στέλνω μερικές διορθώσεις, δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτό.

programm -> program
vegeterian -> vegetarian
occuried -> occurred
suprised -> surprised
i am look forward -> i look forward to
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Σου στέλνω μερικές διορθώσεις, δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτό.

programm -> program
vegeterian -> vegetarian
occuried -> occurred
suprised -> surprised
i am look forward -> i look forward to
-in the local school newspaper
-provides us with many ideas
-menu
-opportunity
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Καλησπέρα, δίνω για πιστοποίηση lower σε λίγες εβδομάδες,το μοναδικό μου άγχος είναι η έκθεση για κάποιο λόγω ενώ έχω καλή γνώση λεξιλογιου όταν πάω να γράψω έκθεση τα ξεχνάω όλα σήμερα έγραψα μια έκθεση και την έχω στείλει στην καθηγήτρια μου, σκέφτηκα να την ανεβάσω και εδώ για να διαβάσω και την γνώμη σας.
Έχεις κυριότερα συντακτικά και γραμματικά λάθη. Να ξέρεις, ότι περισσότερο μετράει να είσαι κομπλέ γραμματικά και συντακτικά.
Προσοχή όταν αναφέρεσαι στο σχολείο, σου προτείνω διατύπωση για την παράγραφο.
"I'm writing to you, to express my opinion about an article that attracted my attention while I was reading our school's newspaper, regarding how our school's students can contribute to the improvement of our canteen's lunches and meals. I am sure, it will undoubtedly benefit both students and teachers equally, for many reasons."

Σωστή συνταξουλα και θα τα πας τέλεια!
Καλή επιτυχία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top