Αξιωματικών Λιμενικού vs Δόκιμοι Λιμενοφύλακες

nikolas_ats

Νεοφερμένος

Ο nikolas_ats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα... αξιζει αξιωματικων λιμενικου περισσότερο απο απλούς δόκιμους λιμενοφύλακες; Εχω ακουσει οτι οι απλοι αξιζουν περισσοτερο και μου εκανε εντυπωση. Προφανως ως αποκατασταση οι αξιωματικοι θα παιρνουν περισσοτερα χρηματα. Δεδομενου ομως οτι θα κουραζονται περισσοτερο και θα εχουν μεγαλυτερη ευθυνη, τι αξίζει πιο πολυ;
Απαντηστε τεκμηριωμενα,
ευχαριστω!
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Απο ποτε ειναι καλυτερη η λιμενοφυλακων; Ειναι σα να μου λες καλυτερα αστυφυλακας παρα αξιωματικος αστυνομιας.
 

nikolas_ats

Νεοφερμένος

Ο nikolas_ats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απο ποτε ειναι καλυτερη η λιμενοφυλακων; Ειναι σα να μου λες καλυτερα αστυφυλακας παρα αξιωματικος αστυνομιας

<<ενώ από το τρίτο (3ο) έτος κατανέμονται σε ειδικότητες Κυβερνητών Λ.Σ. - ΕΛ.ΑΚΤ. και Μηχανικών Λ.Σ. - ΕΛ.ΑΚΤ.>>
Προσωπικά πάντα, δε θα ήθελα να κατανεμεθώ στη μηχανικών, ενω για την κυβερνητών δε γνωρίζω καν τι είναι.
Επιπλέον, ο αξιωματικός προφανώς έχει και μεγαλύτερη ευθύνη , και ισως δουλεύει ακόμα περισσότερο.
Σίγουρα, ως αξίωμα, ο αξιωματικός είναι ανώτερος του λιμενοφύλακα, ως δουλειά όμως, τι αξίζει?
Δεν γνωρίζω καθόλου τον τομέα αυτο, γι'αυτό και ρωτάω
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
<<ενώ από το τρίτο (3ο) έτος κατανέμονται σε ειδικότητες Κυβερνητών Λ.Σ. - ΕΛ.ΑΚΤ. και Μηχανικών Λ.Σ. - ΕΛ.ΑΚΤ.>>
Προσωπικά πάντα, δε θα ήθελα να κατανεμεθώ στη μηχανικών, ενω για την κυβερνητών δε γνωρίζω καν τι είναι.
Επιπλέον, ο αξιωματικός προφανώς έχει και μεγαλύτερη ευθύνη , και ισως δουλεύει ακόμα περισσότερο.
Σίγουρα, ως αξίωμα, ο αξιωματικός είναι ανώτερος του λιμενοφύλακα, ως δουλειά όμως, τι αξίζει?
Δεν γνωρίζω καθόλου τον τομέα αυτο, γι'αυτό και ρωτάω
φιλε επειδη το εχω ψαξει και ουτε εμενα μου αρεσει η ειδικοτητα των μηχανικων δεν θα δηλωσω καν την σχολη ενω την πιανω...δες και τις ειδικοτητες του λιμενοφυλακα και αποφασισε...λεφτα μην νομιζεις οτι ειναι πολλα παραπανω κανα 150αρι θα ειναι στην αρχη και σε βαθος χρονου κανα 300αρι(παιζουν βεβαια ρολο πολλα οπως επιδοματα ,τοπος κλπ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top