Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εαν είχατε την επιλογη να επιλεξετε κατι απο τα δυο πιο θα επιλέγατε με βαση την δυσκολια εντος της σχολης και την επαγγελματική αποκατασταση της μεταθεσεις στο μέλλον ευχαριστώ
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Αεροπορία. Η επαγγελματική αποκατάσταση είναι ίδια, αλλά γενικά στην αεροπορία έχεις μακράν περισσότερο αραλίκι (κοινώς ξύνεις μπάλες).
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εαν είχατε την επιλογη να επιλεξετε κατι απο τα δυο πιο θα επιλέγατε με βαση την δυσκολια εντος της σχολης και την επαγγελματική αποκατασταση της μεταθεσεις στο μέλλον ευχαριστώ
Μεταθεσεις λιγοτερες εχει η αστυνομια. Βεβαια και στην αεροπορια δεν ειναι τοσες συγκριτικα με στρατο ξηρας. Πιο δυσκολη εκπαιδευση πιστευω εχουν στην αεροπορια. Επαγγελματικη αποκατασταση 100% και απο τα 2. Με τη σειρα θα επελεγα: 1) ΣΜΑ 2) Αξιωματικων Αστυνομιας 3) Ικαρων Ιπταμενων 4) ΣΜΥΑ 5) Αστυφυλακων
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
ανοιγω παλι το θρεντ γιατι ειμαι σε αυτο το διλλημα...αστυφυλακων η σμυα...τι θα προτεινατε και γιατι (ειμαι Αθηναιος)
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ανοιγω παλι το θρεντ γιατι ειμαι σε αυτο το διλλημα...αστυφυλακων η σμυα...τι θα προτεινατε και γιατι (ειμαι Αθηναιος)
Προσωπικά θα προτιμούσα σμυα, γιατί θεωρώ ότι η αεροπορία είναι το καλύτερο ένστολο σώμα. Από την άλλη όμως αν δε μπεις στο κάθε σώμα δεν ξες πως είναι. Ακόμη και στην αεροπορία η εκπαίδευση είναι αυστηρή και σίγουρα πιο δύσκολη από της αστυνομίας. Αν με ρωτούσες αξιωματικών αστυνομίας ή σμυα θα σου έλεγα πανε αξιωματικών αστυνομίας, μεταξύ αστυφυλάκων και σμυα θα πω σμυα, εκτός αν έχεις βλέψεις να εξελιχθείς από αστυφυλάκων και να δώσεις για αξιωματικός. Η επιλογή δική σου.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Προσωπικά θα προτιμούσα σμυα, γιατί θεωρώ ότι η αεροπορία είναι το καλύτερο ένστολο σώμα. Από την άλλη όμως αν δε μπεις στο κάθε σώμα δεν ξες πως είναι. Ακόμη και στην αεροπορία η εκπαίδευση είναι αυστηρή και σίγουρα πιο δύσκολη από της αστυνομίας. Αν με ρωτούσες αξιωματικών αστυνομίας ή σμυα θα σου έλεγα πανε αξιωματικών αστυνομίας, μεταξύ αστυφυλάκων και σμυα θα πω σμυα, εκτός αν έχεις βλέψεις να εξελιχθείς από αστυφυλάκων και να δώσεις για αξιωματικός. Η επιλογή δική σου.
H αεροπορία όμως δεν έχει μεταθέσεις;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ξέρεις πόσες είναι πάνω κάτω;
Σίγουρα λιγότερες από του ναυτικού και της ξηράς. Το πόσες δε ξέρω να σου πω. Αστυνομία από την άλλη αν είσαι Αθηναίος δε θα χεις καμία. Σαν αστυφύλακας μπορείς να υπηρετείς για πάντα στο ίδιο πόστο αν το επιθυμείς.
Μη σκέφτεσαι όμως απαραίτητα τις μεταθέσεις, σκέψου τι σου αρέσει να κάνεις στη ζωή σου, 40 χρόνια είναι η υπηρεσία. Δε τα λες και λίγα.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σίγουρα λιγότερες από του ναυτικού και της ξηράς. Το πόσες δε ξέρω να σου πω. Αστυνομία από την άλλη αν είσαι Αθηναίος δε θα χεις καμία. Σαν αστυφύλακας μπορείς να υπηρετείς για πάντα στο ίδιο πόστο αν το επιθυμείς.
Μη σκέφτεσαι όμως απαραίτητα τις μεταθέσεις, σκέψου τι σου αρέσει να κάνεις στη ζωή σου, 40 χρόνια είναι η υπηρεσία. Δε τα λες και λίγα.
Ναι Αθηναίος είμαι για αυτό το σκέφτομαι
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω θα ελεγα να σκεφτεις πρωτα τι σου αρεσει να κανεις. Ναι, δε λεω ειναι σημαντικο να μην εχεις εξοδα, ενοικια κλπ και να ζεις ανετα με το μισθο σου καθε μηνα, αλλα οπως σου ειπα και πριν μιλαμε για 40 χρονια πραγματικης υπηρεσιας. Πως φανταζεσαι τον εαυτο σου; Σου αρεσει η συναναστροφη με πολιτες; Τι προτιμας να σαι; Αστυνομικος ή Στρατιωτικος; Σκεψου τα ολα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tzwrtzina!

Νεοφερμένος

Η Tzwrtzina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα δίνω φέτος και σκέφτομαι για αστυνομία λιμενικό και σμυα .ξέρει κανένας τι γίνεται με τις μεταθέσεις και αν κάποια στιγμή μπορέσω να επιστρέψω μόνιμα στον τόπο καταγωγής μ (Κρήτη (το λέω κυρίως για την σμυα )) έχω ακούσει ότι για τις γυναίκες είναι πιο εύκολο πχ όταν παντρευτούν ή κάνουν παιδί να γίνουν μόνιμες κάπου αλλά δεν ξέρω αν ισχύει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top