Αγγλική Φιλολογία Vs Νομική

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω πια! αυριο καταθετω μηχανογραφικο και πρεπει να επιλεξω αναμεσα σε αυτα τα 2...στην αρχη δεν ηθελα νομικη με τιποτα, αλλα μετα που μου τα πρηξανε οι γονεις μου αρχισε να μου αρεσει και τωρα μου αρεσουν και τα 2 αντικειμενα το ιδιο...ποιο πιστευετε οτι εχει τις καλυτερες προοπτικες ( απο νομικη δεν θελω δικηγορια, δικαστικο, διπλωματικο, μονο δημοσιες υπηρεσιες)? βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!
με τα αγγλικα βγαζω 23000 μορια αρα περναω απο τις πρωτες και παιρνω υποτροφια...τι να κανω?? ΣΟΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογία.....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογια :iagree:
Το επαγγελμα του δικηγορου ειναι νεκρο, δεν ειναι ο,τι καλυτερο αν θες δημοσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ολο σε διλημματα εισαι βρε παιδι μου!!!επειδη στα επρηξαν οι γονεις σου θα πας νομικη??κουλαρε!αφου απερριψες τα παιδαγωγικα κανε αυτο που γουσταρεις!ακου την καρδια σου!!αν πας σε κατι που σ αρεσει εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχεις παρα σε κατι που δεν σε τρελαινει και τοσο(οπως η νομικη..)και στο οποιο υπαρχουν περισσοτερες προοπτικες.το εκανα στο σεπ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ολο σε διλημματα εισαι βρε παιδι μου!!!επειδη στα επρηξαν οι γονεις σου θα πας νομικη??κουλαρε!αφου απερριψες τα παιδαγωγικα κανε αυτο που γουσταρεις!ακου την καρδια σου!!αν πας σε κατι που σ αρεσει εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχεις παρα σε κατι που δεν σε τρελαινει και τοσο(οπως η νομικη..)και στο οποιο υπαρχουν περισσοτερες προοπτικες.το εκανα στο σεπ!!!
ναι δηλωσα νομικη αλλα σκεφτομαι να παω και αν δε μου αρεσει να κανω 10% για αγγλικη φιλολογια!! τι λετε?
-----------------------------------------
Αγγλική φιλολογια :iagree:
Το επαγγελμα του δικηγορου ειναι νεκρο, δεν ειναι ο,τι καλυτερο αν θες δημοσιο
δικηγορος σε καμια περιπτωση..ευτυχως δεν εχω τα μυαλα πανω απο το κεφαλι μου οπως αλλοι που θελουν να γινουν Κουγιας απο τα 26....δικαστικο και διπλωματικο επισης απαγορευτικα...για υπουργεια και δημοσιες υπηρεσιες, σχολη δημοσιας διοικησης λεω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μια ερώτηση από μένα...Αξίζει να φας τόσους νόμους στα φοιτητικά σου χρόνια αν δεν θες να γίνεις δικηγόρος αλλά να μπεις στο δημόσιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μια ερώτηση από μένα...Αξίζει να φας τόσους νόμους στα φοιτητικά σου χρόνια αν δεν θες να γίνεις δικηγόρος αλλά να μπεις στο δημόσιο;
ναι γιατι? μα δεν καταλαβαινετε οτι δε γινεται να γινουν ΟΛΟΙ δικηγοροι απο τη νομικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
νομικη επελεξες τελικα ε; καλη σταδιοδρομια! :no1: ελπιζω να μην το μετανοιωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
νομικη επελεξες τελικα ε; καλη σταδιοδρομια! :no1: ελπιζω να μην το μετανοιωσεις!
και εγω αυτο ελπιζω!!!
χαχα
καλη σταδιοδρομια και σε σενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
αγγλική φιλολογία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polly2014

Νεοφερμένος

Η polly2014 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εχω μεγαλο διλημμα...εχασα τη νομικη για λιγα μορια και περασα αγγλικη εκπα...σκεφτομαι το 10%...τι να κανω?? αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι η επαγγελματικη αποκατασταση και ετσι δεν μπορω να επιλεξω...μπορειτε να μου δωσετε ορισμενες πληροφοριες για τα μαθηματα αλλα και για τις επαγγελματικες διεξοδους των δυο σχολων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top