ΑΕΠΠ - μπορώ να αποκλείσω κάτι από την ύλη / να μην διαβάσω;

Galleon

Νεοφερμένος

Ο Galleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σε όλους. Θα δώσω εξετάσεις στο 4ο επιστημονικό πεδίο του χρόνου πρώτη φορά μετά το μακρινό 2000(Ήμουν ΓΕΛ).

Η ερώτηση είναι αν στο μάθημα ΑΕΠΠ μπορώ να αποκλείσω κάτι απο την ύλη ή θα πρέπει να διαβάσω τα πάντα;

Επίσης θα με βοηθήσει να διαβάσω και το βιβλίο της Δευτέρας Λυκείου;

Ευχαριστώ.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Καλησπέρα , για το βιβλίο της Β Λυκείου μπορείς να το αποφύγεις , θεωρώ έχει περιττές πληροφορίες και στις Πανελλαδικές δεν εξετάζονται οι υποψήφιοι με αλγόριθμους αλλά με πρόγραμμα . Για την ύλη , δεν υπάρχει κάτι το οποίο να μπορείς να αποκλείσεις καθώς μπορούν να σου βάλουν ότι θέλουν ως θεωρητική ερώτηση ή σε πρόγραμμα. Έχεις εμπειρία από ΑΕΠΠ από την πρώτη φορά που έδωσες?
 

Galleon

Νεοφερμένος

Ο Galleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Όχι,δυστυχώς ήμουν τελείως απροετοίμαστος τότε.

Αφού έχω χρόνο τώρα σκέφτηκα να προσπαθήσω, αυτή τη φορά σοβαρά.

Διαβάζω Μαθηματικά και ΑΟΘ έχω κάνει πρόοδο και θα πάω και φροντιστήριο Μαθηματικά.

Σκέφτηκα μήπως αποφύγω ακόμη ένα φροντιστήριο και καταφέρω να βγάλω την ύλη μόνος μου.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
εγω θα ελεγα τα πολυ θεωρητικα οτι δεν πεφτουν τα αρχικα σε φαση τι απαιτειται για την κατανοηση ενος προβληματος κλπ
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Το ΑΕΠΠ μαζί με το ΑΟΘ είναι μαθήματα που προσφέρονται για βαθμό και δεν έχουν both δύσκολη θεωρία.
Είναι πιο ασφαλές να μάθεις απ' έξω όλη τη θεωρία. :)

Η Β' Λυκείου δεν χρειάζεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top