Έχω μια απορία πάνω σε άσκηση βιολογίας Γ Λυκείου

Olakalamallon

Νεοφερμένος

Η Olakalamallon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν θελω να μου την λυσετε να δωσετε κανα τιπ επειδη εγω εχω κολλησει
 

Συνημμένα

  • 20230917_214553795.jpg
    20230917_214553795.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 187

Γιαννουλάκης

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος Γιαννούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Αρχικά επειδή σου λέει γραμμικό μόριο από τον αριθμό των θραυσμάτων βρίσκεις πόσες φορές κόβει κάθε ΠΕ. Μετά πάρε χαρτί και μολύβι και παίξε με τους συνδυασμούς, έτσι κινούμαστε σε αυτές τις ασκήσεις.
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Σε τέτοιες ασκήσεις αν ένα τμημα εμφανίζεται όταν δρα η μία ΠΕ και εμφανίζεται και όταν δρουν ταυτόχρονα οι 2 ΠΕ (τα 2.5 και 3.6), είναι πιθανό να είναι ακραία τμήματα. Δηλαδή 2.5 kbp από την αρχή έχουμε θέση αναγνώρισης και 3.6 από το τέλος έχουμε επίσης θέση για ΠΕ ( ή αντίστροφα). Μετά παίζεις με συνδυασμούς όπως είπε η Pak
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top