Έπεσα θύμα facebook σελίδας - απάτης

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δυστυχώς έπεσα θύμα ενός facebook scam για διαγραφή σελίδας που ζηταγε ονομα, τα credentials του account και το κινητό τηλέφωνο. Μόλις το κατάλαβα εννοείται πως άλλαξα τους κωδικούς του fb account και πρόσθεσα και παραπάνω ασφάλεια. Ήθελα να σας ρωτήσω αν θα πρέπει να ανησυχώ για τον αριθμό του κινητού. Εννοείται έκανα απευθείας έλεγχο για malware και βγήκε καθαρός και μετά έκανα και factory reset. Από κινητό είχα μπει όταν το έκανα.
Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,084 μηνύματα.
Απλα ενδεχομένως να σου έρχονται ενοχλητικά μηνύματα η κλήσεις
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να μου το χακάρουν και να αποκτήσουν πρόσβαση σε άλλους λογαριασμούς που έχω όπως πχ τον τραπεζικό?
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

A350

Νεοφερμένος

Ο A350 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να μου το χακάρουν και να αποκτήσουν πρόσβαση σε άλλους λογαριασμούς που έχω όπως πχ τον τραπεζικό?
Αν έχεις τον ίδιο κωδικό πρόσβασης παντού, είναι δυνατόν
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Όχι δεν έχω! Και άλλαξα όλους τους κωδικούς και στα σόσιαλ που έχω και στον τραπεζικό λογαριασμό.
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Με καθησύχασαν αρκετά γτ δεν ήξερα τι άλλο να κάνω πέρα από αυτά ποου ανέφερα. Ούτε κι εγώ ξέρω πως την πάτησα. Αν σας στείλουν μήνυμα ότι η σελίδα σας θα διαγραφτεί μείνετε μακριά. Σας ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και πάλι. Έχω 2 ακόμη ερωτήσεις. Γενικά μπορούν να μου κάνουν κάτι με τον αριθμό τηλεφώνου μου εκτός από ενοχλητικές κλήσεις και μηνύματα? Επίσης δεδομένου ότι έκανα factory reset στο κινητό μου που διαγράφει τα πάντα μπορώ κανονικά να ξανακατεβάσω τις εφαρμογές χωρίς φόβο παραβίασης? Ευχαριστώ!
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,084 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και πάλι. Έχω 2 ακόμη ερωτήσεις. Γενικά μπορούν να μου κάνουν κάτι με τον αριθμό τηλεφώνου μου εκτός από ενοχλητικές κλήσεις και μηνύματα? Επίσης δεδομένου ότι έκανα factory reset στο κινητό μου που διαγράφει τα πάντα μπορώ κανονικά να ξανακατεβάσω τις εφαρμογές χωρίς φόβο παραβίασης? Ευχαριστώ!
Δεν νομιζω να χρειαζόταν επανακίνηση κινητού και διαγραφή εφαρμογών, μονο να αλλάξεις κωδικούς.

Τώρα εκτός απο ενοχλητικά μηνύματα και κλησεις σιγουρα δε θα σου κανουν τιποτα. Να ανησυχούσες αν είχαν την συσκεύη σου και το κινητό σου μαζί
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δεν νομιζω να χρειαζόταν επανακίνηση κινητού και διαγραφή εφαρμογών, μονο να αλλάξεις κωδικούς.

Τώρα εκτός απο ενοχλητικά μηνύματα και κλησεις σιγουρα δε θα σου κανουν τιποτα. Να ανησυχούσες αν είχαν την συσκεύη σου και το κινητό σου μαζί
Το reset το έκανα για να εξαλειφθεί πιθανό malware. Σε ευχαριτώ πολύ για την απαάντηση.
 
Top