Ένσταση λόγω κακής βαθμολογίας

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια στην βιολογια περιμενα πανω απο 19 , ειχα λαθος μονο ενα αντιστοιχησης , τελικα μου εβαλαν 16.2(!) Υπαρχει περιπτωση να το διορθωσαν χημικοι σε κανενα χωριο? Ή μηπως μου εκοψαν τοσα μορια απο τις εξηγησεις , αλλα και παλι πολλα δεν ειναι σχεδον 15 μορια για αυτες;
 

Guest 349100

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση... και εγώ πάνω από 19 περίμενα και μου έβαλαν 16,2 (και είδα πως και άλλοι έπαθαν το ίδιο). Τα έλεγξα και εγώ και δεν υπήρχε θέμα που να έκανα λάθος, αλλά είπα πως θα μου κόψουν κάτι από τις αιτιολογήσεις... αλλά 20 μονάδες είναι υπερβολικά πολλές.
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Περίμενα 19.4 και πήρα ένα ωραιότατο 17.7 που με σκότωσε λιγάκι...
Δεν ξέρω τι κόβουν τόσο πια ,υποθέτω αιτιολογήσεις
Τώρα για τους χημικούς που ρώτησες μπορεί όντως να βαθμολογήσει όποιος καθηγητής έχει διδάξει το μάθημα την τελευταία χρονιά
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ηταν πραγματικα μαχαιρια στην καρδια.....γιατι μιλαμε για 15 με 20 μορια ! ειχατε και αλλους γνωστους σας που το επαθαν;
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ηταν πραγματικα μαχαιρια στην καρδια.....γιατι μιλαμε για 15 με 20 μορια ! ειχατε και αλλους γνωστους σας που το επαθαν;
Μια γνωστή μου περίμενε 17+ και πήρε 15...
Άσε μην το ψάχνεις άκρη δεν βγαίνει
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σοβαρα; μα γιατι να το κανουν αυτο; σκεφτομουν πολυ σοβαρα να ψαξω αμα μπορουν να το αναβαθμολογησουν εσεις ξερετε εαν γινετε; γιατι δεν εχει νοημα απλα να ζητησω να το δω
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Όχι δεν γίνεται να κάνεις ένσταση για τον βαθμό σου , πορεύεσαι με αυτό που έχεις
 

Guest 349100

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ηταν πραγματικα μαχαιρια στην καρδια.....γιατι μιλαμε για 15 με 20 μορια ! ειχατε και αλλους γνωστους σας που το επαθαν;
Με τα περισσότερα παιδιά που μίλησα, όλοι πήραν λιγότερο από όσο περίμεναν. Κάποιοι μου έλεγαν πως περίμεναν μόνο καθαρό 20 και τελικά πάλι πήραν γύρω στο 17-18. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις ποσό να τα πιστέψεις αυτά, αλλά επειδή έτυχε και σε εμένα και σε πολλά άτομα πιστεύω πως όντως ήταν υπέρ αυστηροί στη βαθμολόγηση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Με τα περισσότερα παιδιά που μίλησα, όλοι πήραν λιγότερο από όσο περίμεναν. Κάποιοι μου έλεγαν πως περίμεναν μόνο καθαρό 20 και τελικά πάλι πήραν γύρω στο 17-18. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις ποσό να τα πιστέψεις αυτά, αλλά επειδή έτυχε και σε εμένα και σε πολλά άτομα πιστεύω πως όντως ήταν υπέρ αυστηροί στη βαθμολόγηση.
Μπα δεν νομιζω να ειναι αυστηροι , μαλλον ξυλοκοποι με τσεκουρια θα ελεγα.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Κι εγώ βέβαια είχα μικρότερη απόκλιση υπολογιζα 18.3 και πήρα 17.8 ....γενικά ήταν λίγο αυστηροί στην βαθμολόγηση
 

Nia Skg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nia Skg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ηταν πραγματικα μαχαιρια στην καρδια.....γιατι μιλαμε για 15 με 20 μορια ! ειχατε και αλλους γνωστους σας που το επαθαν;
Περίμενα 18 , άντε στη χειρότερη 17 και πήρα 15.8.. κάπου λίγο έλεος
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Συμβαίνει σε αυτό το μάθημα πιο συχνά από ότι θα πίστευε κανείς.
Όταν έδινα εγώ το 2016, παρόμοια κατάσταση με εσάς, περίμενα 19 και έγραψα 17 και κάτι.
Κανείς δεν ξέρει γιατί και πώς, η μόνη λογική εξήγηση είναι οι αιτιολογήσεις αλλά τοσες μονάδες είναι σαν να σου κόβουν όλο το θέμα.
Όσο για την αναβαθμολογηση, είναι μια κάπως ανούσια διαδικασία, καθώς πρώτον γίνεται το Σεπτέμβρη, με κάποιο παράβολο 50 ευρώ και δεύτερον αν δεν κάνω λάθος κάνουν αναβαθμολογηση μόνο σε γραπτά που έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ του 1ου και 2ου διορθωτή ( δεν παίρνω όρκο για αυτό βέβαια). Απλώς γενικά είναι μια διαδικασία η οποία δυστυχώς δεν οδηγεί σε κάποια άκρη..
Ελπίζω να μην σας στερήσει τις σχολές σας αυτη η βαθμολογία
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Συμβαίνει σε αυτό το μάθημα πιο συχνά από ότι θα πίστευε κανείς.
Όταν έδινα εγώ το 2016, παρόμοια κατάσταση με εσάς, περίμενα 19 και έγραψα 17 και κάτι.
Κανείς δεν ξέρει γιατί και πώς, η μόνη λογική εξήγηση είναι οι αιτιολογήσεις αλλά τοσες μονάδες είναι σαν να σου κόβουν όλο το θέμα.
Όσο για την αναβαθμολογηση, είναι μια κάπως ανούσια διαδικασία, καθώς πρώτον γίνεται το Σεπτέμβρη, με κάποιο παράβολο 50 ευρώ και δεύτερον αν δεν κάνω λάθος κάνουν αναβαθμολογηση μόνο σε γραπτά που έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ του 1ου και 2ου διορθωτή ( δεν παίρνω όρκο για αυτό βέβαια). Απλώς γενικά είναι μια διαδικασία η οποία δυστυχώς δεν οδηγεί σε κάποια άκρη..
Ελπίζω να μην σας στερήσει τις σχολές σας αυτη η βαθμολογία
Δυστυχώς είναι μάθημα αυξημένης βαρύτητας και μπορεί όντως να μας στερήσει την 1η μας επιλογή
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Το γνωρίζω, όμως εάν είναι γενικευμένη αυτή η τάση και όλοι έχουν γράψει πιο άσχημα, στο τέλος αυτό θα σημαίνει μέτρια απόδοση ως σύνολο και Μάλιστα σε μάθημα βαθύτητας άρα και οι βαθμοί και οι βάσεις θα κινηθούν αναλόγως
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Δεν μπορει να γινει αναβαθμολόγηση. Ο βαθμος δεν αλλαζει, ακομα και λαθος στην διορθωση να εχει γινει. Το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι να δωσετε 50 ευρω για να δειτε τρια απ τα τεσσερα γραπτα σας (80 ευρω για να τα δειτε και τα τεσσερα).
 
Top