Άσκηση μαθηματικών

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείτε να με βοηθήσετε στο εi ερώτημα αυτής της άσκησης στην φωτογραφία έχω παραπάνω δεδομένα από προηγούμενα ερωτήματα που ίσως χρειάζονται. Μπορεί να μην φαίνεται καλά αλλά το σύνολο τιμών είναι το [2/π, 1]
 

Συνημμένα

  • IMG_20220418_105041.jpg
    IMG_20220418_105041.jpg
    2.2 MB · Εμφανίσεις: 165

Gadgetakias

Νεοφερμένος

Ο Gadgetakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στο [(1/2), 1]: ημχ<1 -> (ημχ/χ)<(1/χ) και ολοκλήρωσε τα δυο μέλη στο [(1/2), 1].
Το ολοκλήρωμα του 1/χ δίνει ln2.

Καλή Ανάσταση, καλό Πάσχα. :)
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι ηλίθιος πήγαινα να δω μπας και το βρώ μέσα από κυρτότητα και εφαπτομένη επειδή ξέρω ότι είναι κοίλη και δεν σκέφτηκα το πιο απλό Έλεος
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Είμαι ηλίθιος πήγαινα να δω μπας και το βρώ μέσα από κυρτότητα και εφαπτομένη επειδή ξέρω ότι είναι κοίλη και δεν σκέφτηκα το πιο απλό Έλεος
Πάντα να σκέφτεσαι τη δημιουργία ανίσωσης πρώτα από τα όρια του ολοκληρώματος
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Ρε παιδιά το πρώτο ερώτημα βγαίνει με το όριο και την ανίσωση?
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρείς συνάρτηση g(x)=[xf(x)]/ημχ οπότε πάει g(x) - g(y) και αποδεικνύεις ότι η g είναι σταθερή βρίσκοντας την παράγωγο της g με όριο και ανισωση
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Όταν έχετε τύπο παιδιά να είστε χαρούμενοι :hehe:
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Δύσκολο το πρώτο ερώτημα πάντως πιστεύω αυτό μπαίνει ανετα θέμα Δ1 πανελλήνιες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top