Άσκηση Φυσικής Γ' Λυκειου

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γεια σας.:) Εχω καποιες ασκησεις Φυσικης αν μπορει καποιος/α να βοηθησει,θα ημουν ευγνωμων!Σας ευχαριστω πολυ! :thumbup:
Screenshot_2021-04-12-17-06-07-689_com.facebook.orca.jpg
IMG_20210414_141603.jpg
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,555 μηνύματα.
H ασκηση αυτη ειναι για ψυχακηδες και λειπει και η ταχυτητα u2 .
Αλλα ας την δουλεψουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
H ασκηση αυτη ειναι για ψυχακιδες και λειπει και η ταχυτητα u2 .
Αλλα ας την δουλεψουμε.
Μου την εστειλαν να την ανεβασω μηπως και τη λυσει καποιος. . .
Δεν φταιω εγω αν ειναι διατυπωμενη ετσι η ασκηση παιδια. . . .
Οποιος/α μπορει καλως ας στειλει μια απαντηση, ευχαριστω👍
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,555 μηνύματα.
Οκ την δουλευω, και οτι βγει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,555 μηνύματα.
1618438687593.png

1618438736044.png

1618438826163.png


1618438865986.png


1618438950087.png


1618439022660.png

1618439540725.png

1618439615456.png
 

Συνημμένα

  • 1618439076649.png
    1618439076649.png
    19.8 KB · Εμφανίσεις: 154
  • 1618439144269.png
    1618439144269.png
    39.8 KB · Εμφανίσεις: 152
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,555 μηνύματα.
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια
Την ασκηση αυτη μου την εχει ζητησει και ενα παιδι, αλλα επειδη ειναι ανορθοδοξη δεν μου εκατσε στην αρχη.
Ε, μετα ζητωντας την και εσυ ειδα οτι πρεπει να γινει και την επιασα απο τα μαλια τυπου νεατερνταλ. Τωρα αν μας εμεινε καμια τουφα στο χερι δεν ξερω
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια
Την ασκηση αυτη μου την εχει ζητησει και ενα παιδι, αλλα επειδη ειναι ανορθοδοξη δεν μου εκατσε στην αρχη.
Ε, μετα ζητωντας την και εσυ ειδα οτι πρεπει να γινει και την επιασα απο τα μαλια τυπου νεατερνταλ. Τωρα αν μας εμεινε καμια τουφα στο χερι δεν ξερω
Μια χαρα θα ειναι, κομπλε τη βλεπω.
Και υπερ-αναλυτική απαντηση-λυση μπραβο!
Δεν το περιμενα.
Σε ευχαριστω! 👍😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,555 μηνύματα.
Κοιτα EvanescenceQ οταν ενας ανθρωπος ρωτα κατι ,ειδικα σε ασκησεις δεν ειναι οτι ειναι ασχετος , του λοιπουν καποιες λεπτομεριες να δεσει το παζλ. Ε θεωρω οτι πρεπει να πω κατι πιο αναλυτικα ,οσο μπορω, οποτε μεσα απο αυτα να βρει ισως εκεινο που του λειπει ,που εγω δεν το ξερω ποιο ειναι αυτο εκ των προτερων και να φτιαξει τον δικο του μυθο.
Αυτη ειναι η δικη μου θεωρηση εστω και αν ειναι εκνευριστικα βαρετη ακομα και στα δικα μου ματια
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κοιτα EvanescenceQ οταν ενας ανθρωπος ρωτα κατι ,ειδικα σε ασκησεις δεν ειναι οτι ειναι ασχετος , του λοιπουν καποιες λεπτομεριες να δεσει το παζλ. Ε θεωρω οτι πρεπει να πω κατι πιο αναλυτικα ,οσο μπορω, οποτε μεσα απο αυτα να βρει ισως εκεινο που του λειπει ,που εγω δεν το ξερω ποιο ειναι αυτο εκ των προτερων και να φτιαξει τον δικο του μυθο.
Αυτη ειναι η δικη μου θεωρηση εστω και αν ειναι εκνευριστικα βαρετη ακομα και στα δικα μου ματια
Εγω μια χαρα την ειδα την απαντηση σου και φαινεσαι και στον τομεα σου αψογος και μπραβο σου!
Θα πω κατι για την ασκηση :P
Την ανεβασα μου την εστειλαν αν μπορει καποιος να απαντησει καλως. Οποιος ηθελε και ειχε διαθεση να ασχοληθει.
Και να μην απαντουσε κανεις παλι δε θα με πειραζε.
Η θεωρηση μου ποια ειναι: εγω σα μαθητρια γ λυκειου ας πουμε οταν ημουν γιατι διαβαζα και την αναλογη θεωρια και προσπαθουσα και με ασκησεις ας πουμε να ξαναδω εκεινες που ηταν σχετικα δυσκολες ξανα και ξανα και προσπαθουσα να τις λυσω και τελικα τις ελυνα?
Προς τα παιδια λοιπον γενικα: και εμεις ειχαμε δυσκολα θεματα που ηταν μιξη δυσκολης θεωριας. Απλα αναζητηστε θεωρια και παραδειγματα και παρομοιες ασκησεις βεβαιως. Υπαρχει το ιντερνετ και μια απιστευτη βιβλιογραφια. Κατι θα βρεθει. Γνωμη μου εξαντληστε ολα τα περιθωρια μην ψαχνετε ετοιμες λυσεις δεν θα κατανοησετε αν θελετε και την υλη οπως πρεπει. Αυτη ειναι η συμβουλη μου.
Χαιρετώ :) και ευχαριστώ :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top