Άγχος για την πορεία μου στην Β' λυκείου

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γειά σας. Τελείωσα την Α λυκειου και ετοιμάζομαι για Β. Μπορώ να πω πως κατάφερα να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της Α. Έχω κατανοήσει αρκετα τα μαθηματα της υγείας που με ενδιαφέρουν . Οι εξετάσεις πήγαν πολυυυ καλά παρ όλο που φοβόμουν τρομερά την τράπεζα. Δυστυχώς όμως έχω κυριευτει από άγχος και φόβο ότι η Β λυκείου δεν θα πάει έτσι. Το ίδιο είχα πάθει και στο γυμνάσιο και γι αυτό αγχωνομαι . Α τελεια και Β αρκετά χειρότερα. Το θέμα μου είναι η διαχείριση χρόνου. Στην Α λυκείου π.χ οκ διάβαζα αλλά όχι όσο χρειαζόταν. Δεν αντέχω την θεωρία. Στην φυσική-χημεία ελυνα ότι ασκήσεις είχα πάντα. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάω φροντιστήριο χωρίς να έχω λύσει κάθε άσκηση. Ανεξαρτήτως δυσκολίας καθόμουν ώρες μέχρι να λύσω την καθεμία και να βγει το σωστό αποτέλεσμα. Θεωρία από την άλλη τίποτα. Στην καλύτερη της έκανα μια ανάγνωση χωρίς να προσπαθώ να αποστηθισω. Να φανταστείτε σε διαγώνισμα φυσικής στο φροντιστήριο το οποίο ήταν δύσκολο σύμφωνα με τον καθηγητή, κατάφερα να πάρω τον μεγαλύτερο βαθμό απ όλο το φροντιστήριο. Ήταν 98/100 και έχασα από ΣΛ 😭. Φοβάμαι. Φοβάμαι πως δεν θα καταφέρω να κατανοήσω την ύλη της Β και πως κάπου στα Χριστούγεννα θα τα παρατήσω. Παρομοίως φοβάμαι και για την Γ λυκειου
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμβουλές

1. Χαλάρωσε γιατί με αυτό το σκεπτικό από τώρα όντως θα τα φτύσεις
2. Το 1
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Γειά σας. Τελείωσα την Α λυκειου και ετοιμάζομαι για Β. Μπορώ να πω πως κατάφερα να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της Α. Έχω κατανοήσει αρκετα τα μαθηματα της υγείας που με ενδιαφέρουν . Οι εξετάσεις πήγαν πολυυυ καλά παρ όλο που φοβόμουν τρομερά την τράπεζα. Δυστυχώς όμως έχω κυριευτει από άγχος και φόβο ότι η Β λυκείου δεν θα πάει έτσι. Το ίδιο είχα πάθει και στο γυμνάσιο και γι αυτό αγχωνομαι . Α τελεια και Β αρκετά χειρότερα. Το θέμα μου είναι η διαχείριση χρόνου. Στην Α λυκείου π.χ οκ διάβαζα αλλά όχι όσο χρειαζόταν. Δεν αντέχω την θεωρία. Στην φυσική-χημεία ελυνα ότι ασκήσεις είχα πάντα. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάω φροντιστήριο χωρίς να έχω λύσει κάθε άσκηση. Ανεξαρτήτως δυσκολίας καθόμουν ώρες μέχρι να λύσω την καθεμία και να βγει το σωστό αποτέλεσμα. Θεωρία από την άλλη τίποτα. Στην καλύτερη της έκανα μια ανάγνωση χωρίς να προσπαθώ να αποστηθισω. Να φανταστείτε σε διαγώνισμα φυσικής στο φροντιστήριο το οποίο ήταν δύσκολο σύμφωνα με τον καθηγητή, κατάφερα να πάρω τον μεγαλύτερο βαθμό απ όλο το φροντιστήριο. Ήταν 98/100 και έχασα από ΣΛ 😭. Φοβάμαι. Φοβάμαι πως δεν θα καταφέρω να κατανοήσω την ύλη της Β και πως κάπου στα Χριστούγεννα θα τα παρατήσω. Παρομοίως φοβάμαι και για την Γ λυκειου
Μου θυμίζεις τον εαυτό μου ακριβώς στην πρωτη λυκειου. :P
Ηρεμησε, τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Από ότι κατάλαβα είσαι μια πολυ καλή μαθήτρια με πολύ πεισμα(σημαντικό αυτό) και διατεθειμένη να προσπαθήσεις. Άρα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα αν συνεχίσεις με αυτους τους ρυθμούς. Συνέχισε την καλή προσπαθεια και όλα θα γίνουν απλά μη φρικαρεις.
Η Β λυκείου είναι μια τάξη ακόμα πριν τη "δύσκολη χρόνια" κι έτσι πρεπει να τη δεις για να ανταπεξελθεις. Όσο τώρα για τη διαχείριση του χρόνου, σκέψου τι έκανες περυσι που δε σε βοήθησε έτσι ώστε να μη το επαναλάβεις και στη Β και μετά τη γ(μόλις είπα γ αγχώθηκες... Ψυχραιμία:hehe:)
Αν πιστευεις οτι δε διάβασες αρκετά, κάτι που να σου πω την αλήθεια με βάση τις επιδόσεις που μας λες εγώ δε θα το έλεγα, τότε διαβασε παραπανω, χωρίς όμως να ξεπεράσεις τα όρια και να αρχίσεις τις υπερβολές.
Επίσης: μη προδικαζεις την πορεια μιας ολόκληρης σχολικής χρονιάς που δεν έχει καν αρχίσει. Τι θα πει φοβάσαι μη δε καταλάβεις την υλη; Έχετε αρχίσει την υλη και σου φαίνεται δύσκολη; αλλά ακόμα και δυσκολη να ήταν, έχεις δίπλα σου τους καθηγητές σου να σε βοηθάνε σε αυτό. Όλοι στη Β λυκείου στην κατεύθυνση σου την ίδια υλη θα διδαχθούν άλλωστε, οπότε τι φοβάσαι; Και δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία η Β λυκείου για να τα πας καλά στις πανελληνιες μετά. Απλά χρειάζεται να κρατήσεις κάποιες βάσεις σε μαθήματα που θα σου χρειαστουν μετέπειτα. Κι αυτό θα το κάνεις! Με υπομονή! και λάθη θα κάνεις, έστω και αν αυτό σημαίνει να χάσεις 2 μονάδες από σλ(πολυ σπαστικο σε νιώθω:P).
Οραματισου τον εαυτό σου στο μέλλον! Πως τον φαντάζεσαι; τι θες να πετυχεις;
Σκέψου πόσες δυνατότητες έχεις! Πραγματικά τώρα μου λες αγχώνεσαι και μετά μου πετας κι ένα 98%(σαν τα μουτρα μου κι εσυ:hehe:)
Υπάρχουν παιδια που δεν έχουν καταφέρει να δουν τέτοια βαθμολογία, και ας προσπαθουν. Αυτο δε στο λέω τώρα για να νιώσεις άσχημα και με συγχωρείς αν ενοχληθηκες. Αυτό στο λέω γιατί αυτό μου είπαν κι εμένα καποτε και με έκανε να συνειδητοποιήσω πως το προβλημα μου ήταν μόνο οι αρνητικές μου σκέψεις. Και τώρα αγχώνομαι, κι εγώ φοβάμαι, δε βγάζω την ουρά μου απέξω. Αλλά σίγουρα γνωρίζω τις ικανότητες μου και που μπορώ να φτάσω. Κι εσύ γνωρίζεις νομίζω τι μπορείς να κάνεις! Όταν ο φόβος σου σε κυριεύσει, θυμήσου γιατί κάνεις όλη αυτή την προσπαθεια.

Και χαρά στο κουράγιο σου αν καθησες και διάβασες όλο αυτό το μακριναρι:P
 

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
@Magigi σ ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Άρα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα αν συνεχίσεις με αυτους τους ρυθμούς.
Το θέμα μου είναι αν θα συνεχίσω αυτούς τους ρυθμούς. Επειδή με ξέρω, δεν μπορώ να βάλω εύκολα μέτρο στον εαυτό μου. Με μεγάλη δυσκολία θα είμαι σε ενδιάμεση κατάσταση. Πχ κατά τη διαρκεια της Α λυκειου δεν βγήκα ούτε μια βόλτα( κυριολεκτικά) . Περίμενα το καλοκαίρι. Το ξερω είναι μεγάλο μου λάθος. Δεν ένιωθα και εγώ η ίδια καλά με εμένα, καθώς απομακρυνθηκα απ όσους φίλους έχω. Εβλεπα και άκουγα συμμαθητές μου να περνανε καλά, αλλά να τα πηγαίνουν καλά και στα μαθήματα. Εγώ δεν το έχω αυτό. Γι αυτό φοβάμαι πως θα τα παρατήσω κάπου στα μέσα της χρονιας αν συνεχίσω έτσι. Θα έχω χάλια ψυχολογία όπως και στην Α και θα εγκαταλείψω. Απλά δεν ξέρω πως να αντιμετωπίζω την καθημερινοτητα μου φυσιολογικά. Δεν λέω πως ήμουν στο σπίτι όλη μέρα. Οι καθημερινές μου έξοδοι ήταν για βόλεϊ και φροντιστήριο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Γειά σας. Τελείωσα την Α λυκειου και ετοιμάζομαι για Β. Μπορώ να πω πως κατάφερα να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της Α. Έχω κατανοήσει αρκετα τα μαθηματα της υγείας που με ενδιαφέρουν . Οι εξετάσεις πήγαν πολυυυ καλά παρ όλο που φοβόμουν τρομερά την τράπεζα. Δυστυχώς όμως έχω κυριευτει από άγχος και φόβο ότι η Β λυκείου δεν θα πάει έτσι. Το ίδιο είχα πάθει και στο γυμνάσιο και γι αυτό αγχωνομαι . Α τελεια και Β αρκετά χειρότερα. Το θέμα μου είναι η διαχείριση χρόνου. Στην Α λυκείου π.χ οκ διάβαζα αλλά όχι όσο χρειαζόταν. Δεν αντέχω την θεωρία. Στην φυσική-χημεία ελυνα ότι ασκήσεις είχα πάντα. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάω φροντιστήριο χωρίς να έχω λύσει κάθε άσκηση. Ανεξαρτήτως δυσκολίας καθόμουν ώρες μέχρι να λύσω την καθεμία και να βγει το σωστό αποτέλεσμα. Θεωρία από την άλλη τίποτα. Στην καλύτερη της έκανα μια ανάγνωση χωρίς να προσπαθώ να αποστηθισω. Να φανταστείτε σε διαγώνισμα φυσικής στο φροντιστήριο το οποίο ήταν δύσκολο σύμφωνα με τον καθηγητή, κατάφερα να πάρω τον μεγαλύτερο βαθμό απ όλο το φροντιστήριο. Ήταν 98/100 και έχασα από ΣΛ 😭. Φοβάμαι. Φοβάμαι πως δεν θα καταφέρω να κατανοήσω την ύλη της Β και πως κάπου στα Χριστούγεννα θα τα παρατήσω. Παρομοίως φοβάμαι και για την Γ λυκειου
Καλέ το διάβασα και αγχώθηκα. Καλά κάνουν τα παιδιά και σου λένε να χαλαρώσεις. Χαλάρωσε λίγο και μην σκέφτεσαι τόσο πολύ το αύριο. Δε σου λέω να αφήσεις τη ζωή σου στον αυτόματο ή και να μην κάνεις σχέδια, αλλά πραγματικά πνίγεσαι σε μία κουταλιά νερό χωρίς λόγο.
Είμαι τρομερά οβερθινκερ και επειδή αναγνωρίζω έναν όταν τον βλέπω θα σου πω να ηρεμήσεις, γιατί αν συνεχίσεις έτσι με μαθηματική ακρίβεια δε θα έχεις το αποτέλεσμα που θες.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Γειά σας. Τελείωσα την Α λυκειου και ετοιμάζομαι για Β. Μπορώ να πω πως κατάφερα να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της Α. Έχω κατανοήσει αρκετα τα μαθηματα της υγείας που με ενδιαφέρουν . Οι εξετάσεις πήγαν πολυυυ καλά παρ όλο που φοβόμουν τρομερά την τράπεζα. Δυστυχώς όμως έχω κυριευτει από άγχος και φόβο ότι η Β λυκείου δεν θα πάει έτσι. Το ίδιο είχα πάθει και στο γυμνάσιο και γι αυτό αγχωνομαι . Α τελεια και Β αρκετά χειρότερα. Το θέμα μου είναι η διαχείριση χρόνου. Στην Α λυκείου π.χ οκ διάβαζα αλλά όχι όσο χρειαζόταν. Δεν αντέχω την θεωρία. Στην φυσική-χημεία ελυνα ότι ασκήσεις είχα πάντα. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάω φροντιστήριο χωρίς να έχω λύσει κάθε άσκηση. Ανεξαρτήτως δυσκολίας καθόμουν ώρες μέχρι να λύσω την καθεμία και να βγει το σωστό αποτέλεσμα. Θεωρία από την άλλη τίποτα. Στην καλύτερη της έκανα μια ανάγνωση χωρίς να προσπαθώ να αποστηθισω. Να φανταστείτε σε διαγώνισμα φυσικής στο φροντιστήριο το οποίο ήταν δύσκολο σύμφωνα με τον καθηγητή, κατάφερα να πάρω τον μεγαλύτερο βαθμό απ όλο το φροντιστήριο. Ήταν 98/100 και έχασα από ΣΛ 😭. Φοβάμαι. Φοβάμαι πως δεν θα καταφέρω να κατανοήσω την ύλη της Β και πως κάπου στα Χριστούγεννα θα τα παρατήσω. Παρομοίως φοβάμαι και για την Γ λυκειου
Εαν έβγαλες την Α λυκείου, θα βγάλεις και την Β και την Γ το ίδιο εύκολα.
Τι άγχος είναι αυτό για τέτοια πράγματα 15 χρονών παιδί ; Πήγαινε έξω να απολαύσεις το καλοκαίρι σου και μην τα σκέφτεσαι αυτά. Άκου και έναν μεγαλύτερο. Το γεγονός οτι κάτι έγινε στο παρελθόν δεν επισφραγίζει το μέλλον. Εαν διαβάζεις στην Β Λυκείου θα είσαι μια χαρά δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνει ότι έγινε στην Β Γυμνασίου.

Γενικά το να κάτσεις να αγχνώνεσαι δεν θα σε βοηθήσει. Προσπάθησε να κάνεις οτι σε ευχαριστεί. Το να αγχωθείς για την Γ λυκείου είναι ανούσιο. Είναι σαν να έχεις να κάνεις 10 πράγματα,να είσαι στο νούμερο δύο και να αγχώνεσαι για το τι θα κάνεις στο βήμα 8 ενώ θα έπρεπε να ασχολείσαι με το νούμερο 3. Υπάρχει λογική σειρά στα πράγματα, μην την χαλάς. Και για αυτό που έχει έρθει η ώρα αυτή την στιγμή είναι η χαλάρωση, όχι το άγχος για μαθήματα ή την επίδοση. Εαν θες να τα πας καλά τήρησε την σειρά των πραγμάτων.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πρέπει απλώς να κατανοήσετε πως οι σχολικοί βαθμοί δεν είναι δηλωτικοί των πανελλαδικών αποτελεσμάτων, ιδίως της Γ' Λυκείου. Φίλοι μου με απολυτήριο άνω του 19, με φροντιστήρια κτλπ συγκέντρωσαν μόλις 11 και 12 χιλιάδες μόρια.
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
@Magigi σ ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Το θέμα μου είναι αν θα συνεχίσω αυτούς τους ρυθμούς. Επειδή με ξέρω, δεν μπορώ να βάλω εύκολα μέτρο στον εαυτό μου. Με μεγάλη δυσκολία θα είμαι σε ενδιάμεση κατάσταση. Πχ κατά τη διαρκεια της Α λυκειου δεν βγήκα ούτε μια βόλτα( κυριολεκτικά) . Περίμενα το καλοκαίρι. Το ξερω είναι μεγάλο μου λάθος. Δεν ένιωθα και εγώ η ίδια καλά με εμένα, καθώς απομακρυνθηκα απ όσους φίλους έχω. Εβλεπα και άκουγα συμμαθητές μου να περνανε καλά, αλλά να τα πηγαίνουν καλά και στα μαθήματα. Εγώ δεν το έχω αυτό. Γι αυτό φοβάμαι πως θα τα παρατήσω κάπου στα μέσα της χρονιας αν συνεχίσω έτσι. Θα έχω χάλια ψυχολογία όπως και στην Α και θα εγκαταλείψω. Απλά δεν ξέρω πως να αντιμετωπίζω την καθημερινοτητα μου φυσιολογικά. Δεν λέω πως ήμουν στο σπίτι όλη μέρα. Οι καθημερινές μου έξοδοι ήταν για βόλεϊ και φροντιστήριο.
Το επισημασμένο περιγράφει τη μαθητική ζωή μου, ξεκάθαρα:P
Κοίτα, η αλήθεια είναι πως ήσουν υπερβολική να μη βγαίνεις καθόλου με φίλους κλπ. Κι αυτό τώρα το λέω για σένα κυρίως, για να ξεφεύγεις λίγο από τα μαθήματα. Ακόμα και εγώ που θα παω τώρα τρίτη, ακουω από τους γυρω μου πως μια φορά τη βδομάδα Καλό ειναι να είμαι έξω με φίλους. Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να μπουχτισεις με το διάβασμα από τώρα. Btw έκανα ακριβώς το ίδιο πραγμα στην Α(νταξει τότε είχαμε και καραντίνα κι εγινε χειρότερο) και το μετανιώνω λιγάκι επειδή ζοριστηκα χωρίς λόγο. Άκυρο αυτό αλλά όσα μου λες είναι όλα όσα έλεγα εγώ τότε και δε μπορουσα να μη το σχολιάσω:P
Αλλά από τη στιγμή που κι εσύ έχεις καταλάβει πως είναι λάθος και στεναχωριέσαι που απομακρύνθηκες από την παρεα σου πρεπει να κάνεις κάτι. Δε γίνεται να περάσεις αλλα 2 χρόνια έτσι. Θα τα φτυσεις. Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις πρόγραμμα συγκεκριμένα με όσα έχεις να κάνεις κάθε φορά σε χαρτί; εβδομαδιαίο. Ίσως σε βοηθούσε να χωρίσεις το διάβασμα σου για να μπορείς έστω 1 φορά τη βδομάδα να βγαίνεις.
Κάτι ακόμα: μη συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους άλλους. Δεν έχει κανένα νόημα αυτό. Ο καθένας είναι διαφορετικος. Κανείς δεν είπε ότι αυτοί θα τα πανε καλυτερα απο σενα, και δε πρεπει να σε νοιάζει κιόλας. Εσύ να κάνεις ο, τι σε κάνει να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου . Επειδή δηλαδή οι άλλοι τα συνδυάζουν όλα είναι πιο ικανοί από σένα; λιγότερο αγχωμενοι ενδεχομένως να είναι:hehe:
Το υπέρμετρο άγχος σου σε εμποδίζει να τα συνδυάσεις κι αυτό πρεπει να το προσέξεις, γιατί πραγματικά δεν έχεις κανένα λόγο να ανησυχείς τόσο πολυ.
Που σκέφτεσαι να περάσεις btw;
 
Τελευταία επεξεργασία:

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
@Magigi σ ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Το θέμα μου είναι αν θα συνεχίσω αυτούς τους ρυθμούς. Επειδή με ξέρω, δεν μπορώ να βάλω εύκολα μέτρο στον εαυτό μου. Με μεγάλη δυσκολία θα είμαι σε ενδιάμεση κατάσταση. Πχ κατά τη διαρκεια της Α λυκειου δεν βγήκα ούτε μια βόλτα( κυριολεκτικά) . Περίμενα το καλοκαίρι. Το ξερω είναι μεγάλο μου λάθος. Δεν ένιωθα και εγώ η ίδια καλά με εμένα, καθώς απομακρυνθηκα απ όσους φίλους έχω. Εβλεπα και άκουγα συμμαθητές μου να περνανε καλά, αλλά να τα πηγαίνουν καλά και στα μαθήματα. Εγώ δεν το έχω αυτό. Γι αυτό φοβάμαι πως θα τα παρατήσω κάπου στα μέσα της χρονιας αν συνεχίσω έτσι. Θα έχω χάλια ψυχολογία όπως και στην Α και θα εγκαταλείψω. Απλά δεν ξέρω πως να αντιμετωπίζω την καθημερινοτητα μου φυσιολογικά. Δεν λέω πως ήμουν στο σπίτι όλη μέρα. Οι καθημερινές μου έξοδοι ήταν για βόλεϊ και φροντιστήριο.
Μην τα δώσεις όλα στην Β λυκείου γιατί θα σπαταλήσεις τις δυνάμεις σου πριν την πιο σημαντική χρονιά. Προσπάθησε να διαχειριστείς το άγχος γιατί (από προσωπική εμπειρία) μπορεί να σε φέρει πάρα πολύ πίσω στο διάβασμα και στις επιδόσεις σου. Φτιάξε ένα καλό πρόγραμμα που να σου αφήνει χρόνο για βόλτα και γενικότερα ελεύθερο χρόνο. Είσαι μια πολύ καλή μαθήτρια και σίγουρα θα τα καταφέρεις!!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
@Magigi σ ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Πχ κατά τη διαρκεια της Α λυκειου δεν βγήκα ούτε μια βόλτα( κυριολεκτικά) . Περίμενα το καλοκαίρι. Το ξερω είναι μεγάλο μου λάθος. Δεν ένιωθα και εγώ η ίδια καλά με εμένα, καθώς απομακρυνθηκα απ όσους φίλους έχω.

σοβαρά τώρα? εξήγησε το καλύτερα αυτό το οτι δεν έβγαινες...

τι έκανες όλη την ημέρα? ούτε για ψώνια δεν πηγαίνεις?
 

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
σοβαρά τώρα? εξήγησε το καλύτερα αυτό το οτι δεν έβγαινες...

τι έκανες όλη την ημέρα? ούτε για ψώνια δεν πηγαίνεις?
Δεν είμαι καθόλου κοινωνική αλλά εντάξει τώρα που είναι καλοκαίρι βγαίνω καμια βόλτα. Εβγαινα μόνο για 'υποχρεωσεις'. Είχα κάθε μέρα ή βολει ή φροντιστήριο.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου κοινωνική αλλά εντάξει τώρα που είναι καλοκαίρι βγαίνω καμια βόλτα. Εβγαινα μόνο για 'υποχρεωσεις'. Είχα κάθε μέρα ή βολει ή φροντιστήριο.

εε μην μας τρελάνεις τότε.. το ήξερα ότι τα λες υπερβολικά! :)

το βόλεϊ τι ήταν για εσένα? δεν ήταν κοινωνική και αθλητική δραστηριότητα?
μόνη σου έπαιζες? :happy:
 

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Που σκέφτεσαι να περάσεις btw;
Απ την αρχή της χρονιας σκεφτόμουν κτηνιατρική. Τους τελευταίους μήνες έλεγα για κτηνιατρική ΣΣΑΣ. Τώρα βέβαια δεν είμαι τόσο σίγουρη για το αν θέλω στρατιωτική σχολή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εε μην μας τρελάνεις τότε.. το ήξερα ότι τα λες υπερβολικά! :)

το βόλεϊ τι ήταν για εσένα? δεν ήταν κοινωνική και αθλητική δραστηριότητα?
μόνη σου έπαιζες? :happy:
Ε δεν έπαιζα μόνη μου αλλά ότι γνωριμία υπήρχε έμενε στην προπόνηση και μόνο
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Βρε κορίτσι μου.. Ζήσε τη ζωή σου πιο χαλαρά.. Αυτές οι ηλικίες πρέπει να είναι γεμάτες εμπειρίες οχι μόνο διάβασμα διάβασμα. Ζήσε λίγο πιο ανέμελα και έξαλλα. Όλα μπορούν να συνδυαστούν. Άσε την τρίτη λυκείου για το άγχος
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Απ την αρχή της χρονιας σκεφτόμουν κτηνιατρική. Τους τελευταίους μήνες έλεγα για κτηνιατρική ΣΣΑΣ. Τώρα βέβαια δεν είμαι τόσο σίγουρη για το αν θέλω στρατιωτική σχολή.
Έχεις καιρό να το σκεφτείς! Εγώ σου ευχομαι καλη σταδιοδρομία και πιστευω οτι θα καταφέρεις να πετυχεις τους στόχους σου.
Ναι.. Αν καταφέρω να βγω βόλτα μέχρι το επόμενο καλοκαιρι 😂😂😂
Χαχα😂😂😂
Κατάφερε σε παρακαλώ γιατί αλλιώς θα σαλτάρεις :hehe:
 

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Θα κάνω ότι μπορώ και ελπίζω η σχολική χρονιά που ερχεται να είναι διαφορετική προς το καλύτερο απ την προηγούμενη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top