Τραγούδια για αποφοίτηση

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τις τελευταίες μέρες εγώ μαζί με ένα φιλαράκι φτιάχνουμε ένα video με διάφορες φωτογραφίες των παιδιών της φετινής Γ' Λυκείου και το όποιο θα το παρουσιάσουμε στην αποφοίτηση του σχολείου τον Ιούνιο και θα το μοιράσουμε σε όλα τα παιδιά έτσι ώστε να μας μείνει σαν ενθύμιο.
Από φωτογραφικό υλικό πάμε πολύ καλά, έχουμε αρκετές φωτογραφίες κι απ τις εκδρομές (με αποκορύφωμα αυτή στην Κων/πολη) κι γενικότερα παλαιότερες φωτογραφίες με παρέες. Στο θέμα όμως των τραγουδιών που θα συνοδεύουν τις φωτογραφίες δεν είχαμε κάποια καλή/πρωτότυπη έμπνευση. Γι αυτό το λόγο ζητώ τη βοήθειά σας! Ψάχνουμε τραγούδια διαχρονικά, ελληνικά ή ξένα, χωρίς να μας ενδιαφέρει το είδος τους, που ίσως να κρύβουν κάποιο νόημα (χωρίς αυτό να είναι απαραίτητο) έτσι ώστε να ταιριάζουν στην περίσταση με οποιοδήποτε τρόπο!
Περιμένω ιδέες. Τραγούδι και λινκ στο youtube για να δούμε τι θα παίξουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.


Με απλό τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=hYcOxTQEQfk&feature=related

Πιστεύω ότι είναι ένα καλό τραγούδι..;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω κι εγώ παρόμοιο θέμα/πρόβλημα.
Θα ετοιμάσουμε τα παιδιά της τρίτης λυκείου την αποφοίτησή μας που θέλουμε να είναι λιτή, περιεκτική και ουσιαστική. Συγκεντρώνουμε ένα μεγάλο όγκο φωτογραφικού υλικού (και από εκδρομές μας στο εξωτερικό και από καθημερινές στιγμές στο σχολείο) και μικρά βιντεάκια που τραβήξαμε αυτά τα τρία χρόνια.
Στη γιορτή όμως, πρέπει να ερμηνεύσουμε πολλά κομμάτια για να ρέει η ώρα και να περάσουμε καλά.
Θα 'θελα να μου προτείνετε τραγούδια χαρούμενα, συγκινητικά, μελοδραματικά (:Ρ) κ.τ.λ. που θα ταιριάζουν στην περίσταση.


Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ^__^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:hmm:εχετε πανελλαδικές μπροστά σας μην ασχολείστε με σαχλαμάρες

Εγώ θα βαζα αυτό αλλά όχι τώρα αλλά 3 χρόνια μετά γιατί τοτε έχει νόημα

(με πλολαβαν :) :) :) :) )
πρέπει να σκεφτώ άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Aαα εγώ το έφτιαξα πριν από 2 μέρες το βίντεο. Είναι γύρω στα 6 λεπτά, δεν το έκανα μεγαλύτερο, γιατί ίσως καταντούσε βαρετό.
Τη μουσική μου την υπέδειξε μια άλλη κοπέλα.
Έτσι μπήκε αυτό το τραγούδι!
https://www.youtube.com/watch?v=V1myamtMAMQ
Πάριος-Γονίδης, Οι φίλοι. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Καλά εντάξει σε 1 χρόνο περίπου από τώρα θα είμαι και γω σ αυτή τη θέση...:cry_x:
Κλασσικά προτείνω...
Και μετά...


Τελικά δεν θέλω να σταματήσω το σχολείο! :(
"Τα μαθητικά τα χρόνια δεν τα αλλάζω με τίποτα!" :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:hmm:εχετε πανελλαδικές μπροστά σας μην ασχολείστε με σαχλαμάρες

Η δική μας δουλειά με το βίντεο γίνεται αποκλειστικά στο σχολείο σε ώρες γενικής που (μετά χαράς) μας παραχωρούν οι καθηγητές.
Κι επίσης έχουμε θέσει ένα άτυπο deadline μέχρι την παρασκευή.
Έτσι προσπαθήσαμε να μην μας επηρεάσει παρά ελάχιστα στο διάβασμα μας...


ΥΓ. Για το κομμάτι με τις φωτογραφίες απ την εκδρομή στην Κων/πολη να βάλουμε τα λιμάνια της Θεοδωρίδου, το Βόσπορο του Ιωαννίδη ή κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τραγούδια αποφοίτησης;;;;;;:lol:
Ρε, πάτε καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το καλύτερο νομίζω είναι αυτό που έβαλαν και άλλα παιδια ...τα μαθηματικά χρόνια της Βίσση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
στο σχολειο μας δε κανουμε παρτυ αποφοιτησης :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
ΥΓ. Για το κομμάτι με τις φωτογραφίες απ την εκδρομή στην Κων/πολη να βάλουμε τα λιμάνια της Θεοδωρίδου, το Βόσπορο του Ιωαννίδη ή κάτι άλλο;
Εγώ θα έβαζα κυρίως φωτογραφίες που είναι όλα τα παιδιά μαζί ή κάποιες αστείες, άσχετα με την τοποθεσία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Καθηγητές ακοινώνητοι διδάσκουνε παιδεία
έχουνε μπει μέσα στα πανεπιστήμια στα σχολεία
μαθητές φοιτητές σηκώστε όλοι τις γροθιές
σε καθηγητάδες που σαν μπάτσοι δίνουν εντολές
κατακάθια του αστικού πολιτισμού κάντε στην άκρη
η αυτομόρφωση θα σας σβήσει όλους από τον χάρτη

Δημόσια σχολεία φυλακές ανηλίκων
Τα σχολεία που καίγονται είναι αυτά που φωτίζουν
και για όλη την μιζέρια που τους μαθητές πονά
μπουρλότο και φωτιά σε`όλα τα σχολικά κελιά.


:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγώ πέρα απο αυτά τα τραγουδια που προτάθηκαν έχω να προσθέσω:
1) One-Φιλαράκια


2) Διονύσης Σχοινάς - Είμαι ακόμη παιδί (αυτό βέβαια δεν ξέρω κατα πόσο θα ταιριάζει!) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να σας ευχαριστήσω όλους για τις προτάσεις σας!
Το βίντεο ετοιμάζεται και πάει απ το καλό στο καλύτερο.
Να ποστάρω κι εγώ ένα κομμάτι που με πρότειναν και μάλλον θα το έχουμε.
Αν εν τω μεταξύ κάποιος θέλει να δώσει κι άλλα τραγούδια σχετικά με το θέμα τότε ...ελεύθερα!!! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πόσα λεπτά είναι το video;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πόσα λεπτά είναι το video;

Περίπου 30'
Απ αυτά περίπου 20' είναι φωτογραφίες (τα υπόλοιπα είναι βίντεο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top